معرفی و دانلود کتاب اصول آهنگری: مقدمه‌ای برای ساخت ابزار به وسیله‌ی منابع در دسترس

عکس جلد کتاب اصول آهنگری: مقدمه‌ای برای ساخت ابزار به وسیله‌ی منابع در دسترس
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب اصول آهنگری: مقدمه‌ای برای ساخت ابزار به وسیله‌ی منابع در دسترس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اصول آهنگری: مقدمه‌ای برای ساخت ابزار به وسیله‌ی منابع در دسترس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اصول آهنگری: مقدمه‌ای برای ساخت ابزار به وسیله‌ی منابع در دسترس

کتاب اصول آهنگری: مقدمه‌ای برای ساخت ابزار به وسیله‌ی منابع در دسترس نوشته‌ی دیوید هریس و برنهارد هر، با شرح تکنیک‌های پایه و اساسی آهنگری، شما را گام به گام با ملزومات ساخت طیف وسیعی از ابزار و محصولات آشنا خواهد کرد.

پر بودن بازار از چاقوهای خارجی و کمرنگ دیده شدن چاقوی ایرانی علی رغم شهرتی که از نظر کیفی، از این محصول شنیده‌اید، مخصوصا صنعت چاقوسازی در زنجان که قدمتی چندین هزار ساله دارد، قطعا این سوال را برایتان ایجاد خواهد کرد که جایگاه این صنعت در ایران به چه میزان است؟ شاید دلیلش این است که تاکنون کتاب مستقلی در مورد تاریخچه صنعت چاقوسازی در ایران، چگونگی ساخت آن و قبل‌تر از آن اصول آهنگری که مادر صنعت فلزکاری است، نوشته نشده.

دیوید هریس (David M Harris) و برنهارد هر (Bernhard Heer)، کتاب اصول آهنگری (Basic blacksmithing) را به 6 قسمت تقسیم کرده‌اند که هر قسمت از آن، ادامه‌ی قسمت قبلی است. با پیشروی در بخش‌های مربوطه، شما با یادگیری ساخت ابزار، مهارت‌های استفاده از آن‌ها را نیز می‌آموزید. هر مرحله توسط یک تصویر شرح داده شده است. همچنین یک بخش، پوشش تجهیزات کارگاه، از جمله طرح‌های فانوسه، هارس و سندان را عهده‌دار است.

باید توجه داشت که ابزارهای ارائه شده در این کتاب، کپی ساخته شده در کارخانه نیستند، اما پرکاربرد خواهند بود. لازم به ذکر است طراحی همه‌ی آیتم‌ها، بر طبق تجربیات دیوید و برنهارد، در هنگام کار با آهنگران روستایی کشور زیمبابوه و مالاوی است. این اثر، تکنیک‌ها و ابزار سنتی را رد نمی‌کند، ولی به دنبال ارائه‌ی انتخاب‌های مناسب برای آهنگرانی است که سعی در یادگیری این مهارت و نحوه‌ی انجام آن‌ها دارند.

دیوید هریس و برنهارد هر در سراسر کتاب، سعی در جلوگیری از استفاده از ابعاد ثابت را داشته‌اند. اندازه و شکل دقیق یک قطعه فلزی برای یک مهندس در ساخت ماشین بسیار مهم است، اما برای یک آهنگر، این معیار می‌تواند توسط خواسته‌ی مشتری و فلز استفاده شده، متفاوت باشد. روش‌های توضیح داده شده، تنها روش موجود نیست، بلکه آن‌ها به عنوان در دسترس‌ترین بودن انتخاب شده‌اند.

در بخشی از کتاب اصول آهنگری می‌خوانیم:

آهنگری نقش بسزایی در ساخت و تعمیر ابزار و فلزاتی که در مناطق روستایی نیاز است را دارد. با شروع از یک سندان و یک جفت انبر و چند ابزار پایه، شما می‌توانید همه‌ی وسایل مورد نیاز برای ایجاد فورج را بوجود اورید و در کنار آن ابزاری پر کاربرد بمانند چاقو‌ها و تیشه‌ها و تبر‌ها را نیز بسازید.

ابزار و تجهیزات، منابع خام و مشخصات آن‌ها و همچنین تکنیک‌های پایه بمانند مدیریت آتش و تمپرینگ را در بخش‌های مختلف توضیح دادیم. در مواقعی که امکان داشت، بیش از یک آموزش برای هر ابزار قید شد و فلزات مورد نیاز برای ساخت آن‌ها نیز به صورت لیست تهیه گردید. یک بخش نیز برای ساخت ابزار نجاری اختصاص داده شد.

تمامی طراحی‌ها بر طبق کاربرد‌های آهنگران روستایی است، کتاب درباره‌ی تکنیک‌ها و تجهیزات سنتی سخن گفته و آهنگران را قادر به یادگیری مهارت‌های جدیدی در هنگام استفاده از منابع در دسترس تشویق می‌کند. این تکنیک‌ها برای آهنگرانی که می‌خواهند مهارت خود را افزایش دهند و همچنین برای تازه کار‌هایی که می‌خواهند اصولی پیشه را بیاموزند، بسیار با ارزش خواهد بود.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه ناشر
سخن مترجم
آن‌چه در این کتاب می‌خوانیم
لغات
مقدمه
1. ابزار و تجهیزات
2. ابزارهای پرکاربرد دیگر
3. تکنیک‌های آهنگری
4. عملیات جوشکاری
5. محصولات
6. ساخت یک کارگاه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اصول آهنگری: مقدمه‌ای برای ساخت ابزار به وسیله‌ی منابع در دسترس
نویسنده،
مترجمسید علی موسوی
ناشر چاپیانتشارات نسل روشن
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۳۶
زبانفارسی
شابک978-600-95814-1-2
موضوع کتابکتاب‌های جوشکاری
قیمت نسخه الکترونیک
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب اصول آهنگری: مقدمه‌ای برای ساخت ابزار به وسیله‌ی منابع در دسترس

So Vahed
۱۳۹۸/۱۲/۹
کتاب پر از غلط‌های املایی است،
عدم استفاده واژه‌های معادل برای ابزار ها... (برای نمونه چیزل = اسکنه)
کل محتوای این کتاب را می‌توان در ده صفحه خلاصه کرد،
البته که ترجمه و نگارش این کتاب و اینگونه کتاب‌ها کار بسیار ارزشمندی است
امیدوارم کتاب‌های بهتری در اینگونه موارد تالیف بشود
حسین آقاکثیری
۱۳۹۹/۱/۱۳
متاسفانه کتاب خیلی قدیمی بوده و ترجمه شده و واقعا چیزی به آدم اضافه نمیکنه و غلط املایی زیاد داره! چرا کتاب به روزی در این زمینه ترجمه نشده؟ بازم ممنون
رامین منکاوی
۱۴۰۰/۸/۱
واقعا ابتدایی، یاد استاد موپالمو افتادم تو جومونگ 🤦🏻🤣 مثلا بجای رنگ‌های مختلف آتش، میزان درجه رو میتونست بگه نویسنده.
و کلی ایراد دیگه.
هادی منوچهری
۱۴۰۰/۶/۱۸
خیلی ابتدایی و پیش و پا افتاده بود.
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب اصول آهنگری: مقدمه‌ای برای ساخت ابزار به وسیله‌ی منابع در دسترس

برای دریافت کتاب اصول آهنگری: مقدمه‌ای برای ساخت ابزار به وسیله‌ی منابع در دسترس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.