معرفی و دانلود کتاب هفت راز روابط سالم و شاد

عکس جلد کتاب هفت راز روابط سالم و شاد
قیمت:
34900 تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب هفت راز روابط سالم و شاد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب هفت راز روابط سالم و شاد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب هفت راز روابط سالم و شاد

دون میگوئل روئیز و هترآش آمارا در کتاب هفت راز روابط سالم و شاد شما را با اصولی ساده، اما تعیین‌کننده آشنا خواهند کرد که زندگی عاطفی شما را دگرگون می‌کند و به روابطتان معنایی تازه خواهد بخشید.

درباره‌ی کتاب هفت راز روابط سالم و شاد

در کتابی که پیش روی شماست، با نام هفت راز روابط سالم و شاد با اصول مهمی آشنا می‌شوید که به شما کمک می‌کنند روابطتان را عمیق‌تر و عاشقانه‌تر رقم بزنید. این رازها شامل تعهد، آزادی، آگاهی، بهبودی، شادی، ارتباط و رهایی است که دون میگوئل روئیز (don Miguel Ruiz) و هترآش آمارا (HeatherAsh Amara) از سه اصل اول (تعهد، آزادی، آگاهی) تحت عنوان راز بنیادین یاد می‌کنند؛ چراکه همه‌ی روابط سالم ما بر این سه مفهوم ایجاد می‌شوند و شکل می‌گیرند؛ اما سه راز دیگر (بهبودی، شادی، ارتباط) به شما کمک می‌کنند روابطتان را دگرگون کنید و به بازسازی ارتباطات آسیب‌دیده‌تان با همسر یا افرادی که آن‌ها را دوست دارید و در زندگی شما حضور پررنگی دارند، بپردازید. درنهایت، راز رهایی به‌عنوان آخرین راز به استحکام روابط شما کمک می‌کند تا بتوانید در برابر ناملایمات از داشته‌هایتان در هر رابطه محافظت نمایید.

در کتاب هفت راز روابط سالم و شاد (The Seven Secrets to Healthy, Happy Relationships) با جزئیات هر یک از این هفت اصل و شیوه‌های به‌کارگیری آن در متن زندگی عاشقانه و عاطفی خود آشنا خواهید شد تا به روابطی که هم‌اکنون دارید معنا و عمق بیشتری ببخشید. همچنین می‌توانید برای ساختن روابط تازه‌ به اندازه‌ی کافی روی جنبه‌های یادشده تمرکز کنید. این کتاب حاصل تجربه و پژوهش گسترده‌ی نویسندگان است که در زمینه‌ی رابطه مطالعات گسترده‌ای داشته‌اند و اثر حاضر را با هدف افزایش کیفیت رابطه‌ی عاطفی شما به نگارش درآورده‌اند.

در هر فصل از کتاب تمریناتی برای شما آماده‌سازی شده که کمکتان می‌کند ویژگی‌های رفتاری و افکار و باورهای غالب خود را بررسی کنید و به چالش بکشید. این موضوع در افزایش آگاهی شما از احساساتی چون ترس، اضطراب و خشم که ممکن است در موقعیت‌های مختلف زندگی به شما دست بدهند، بسیار مؤثر است. نویسندگان کتاب به مرور و در طول فصل‌های مختلف به شما راه حل‌هایی ارائه می‌دهند تا بر احساسات مخرب خودتان غلبه کنید.

در این کتاب راهکارهایی برای متعهد شدن به خود و دیگری، مهربانی با خود، افزایش خلاقیت، لذت جنسی، تشویق شریک زندگی، نابود کردن ترس و... در اختیار شما قرار گرفته که به مرور و با انجام تمرینات کتاب خواهید توانست آن‌ها را در زندگی خود عملی کنید. این میان مهم‌ترین اصل این است که بدانید شما نمی‌توانید دیگران را تغییر دهید، اما همواره می‌توانید با ایجاد تغییر در خودتان بر عملکرد و رفتار دیگران با خود تأثیر بگذارید. به بیان دیگر، شما برای ترمیم گذشته‌تان به یادگیری مهارت‌های جدیدی نیاز دارید که به مدد آن‌ها زمان حال خود را به نحو بهتر و شفاف‌تری بسازید.

نویسندگان کتاب هفت راز روابط سالم و شاد در این اثر مهم‌ترین رازهای داشتن یک عشق بدون قیدوشرط را با شما در میان می‌گذارند و به شما یادآوری می‌کنند رابطه‌ی عاشقانه‌ی مطلوبتان نباید مشروط به چیزهایی باشد که بر آن رابطه تحمیل کرده‌اید. برای درک بهتر این موضوع بهتر است با کتاب همراه شوید تا به کمک مثال‌های متعدد الگوهای سازنده‌ی یک رابطه‌ی عاطفی موفق را بیاموزید.

کتاب هفت راز روابط سالم و شاد ترجمه‌ی امیر دانا و مریم ولیدروی است که از سوی انتشارات اندیشه اگاه منتشر شده.

کتاب هفت راز روابط سالم و شاد مناسب چه کسانی است؟

اگر مایل به بازسازی و بهبود روابط عاشقانه‌ و عاطفی خود هستید یا می‌خواهید از این پس روابط عاشقانه‌ی عمیق‌تر و سازنده‌تری را تجربه کنید، این کتاب انتخاب خوبی برای شماست.

با نویسندگان کتاب هفت راز روابط سالم و شاد بیشتر آشنا شویم

دون میگوئل روئیز استاد آیین تولتک‌ها و نویسنده‌ی کتاب معروف چهارمیثاق است. او با ترکیب سنت‌های خانواده‌اش و دانش به‌دست‌آمده از سفر شخصی خود، اکنون به دیگران کمک می‌کند تا مسیر خود را به سوی آزادی فردی پیدا کنند. او از 14 سالگی نزد پدرش و مادربزرگش، مادر ساریتا، آموزش دید و از همان دوران کودکی، از او خواسته شد تا دعاها، سخنرانی‌ها و متن کارگاه‌های آموزشی مادربزرگش را از اسپانیایی به انگلیسی ترجمه کند. بدین ترتیب، با تکرار و مرور مداوم این آموزه‌ها، محتوای آن‌ها را به هر دو زبان فرا گرفت و توانست قدرت ایمان را درک نماید.

هترآش آمارا در آسیای جنوب شرقی بزرگ شده و پای جهان‌بینی گسترده‌اش را به نوشته‌ها و آموزه‌های خود باز کرده است. او نزد میگوئل رویز آموزش و تدریس را آغاز نمود و نویسنده‌ی پرفروش کتاب‌هایی چون «حکمت الهه‌ی جنگجو» با همکاری دون میگوئل روئیز است. کتاب «راه الهه‌ی جنگجو» از دیگر آثار او محسوب می‌شود.

در بخشی از کتاب هفت راز روابط سالم و شاد می‌خوانیم

قطع ارتباط با قاضیِ درون مستلزم ایجاد یک نگرش محبت‌آمیز به آن بخش از وجودتان است، اما جدایی از شخصیت قربانی، خود اغلب به روش متفاوتی نیاز دارد. آنچه که در اینجا حائز اهمیت است این است که باید بزرگ شوید و مسئولیت اتفاقات زندگی خود را بر عهده بگیرید. تعهد به خود مسئولیت را بر دوش شما می‌گذارد و تصدیق می‌کند که حق انتخاب داریم و می‌توانیم انتخاب کنیم که چگونه به اتفاقات و رفتارهای اطرافمان پاسخ دهیم. بسیاری از مردم پذیرش مسئولیت و تعهد به خود را هم رهایی‌بخش و هم ترسناک می‌دانند.

یکی از دوستان ما سال‌ها پیش با فردی پرخاشگر در رابطه بود. درنهایت دوست ما به سراغ یک درمانگر رفت. درمانگر در اولین جلسه از او پرسیده بود: «وقتی شما را می‌زند خوشتان می‌آید؟» دوست ما عصبانی شده و گفته بود: «البته که خوشم نمی‌آید! چرا می‌پرسید؟» درمانگر به چشمانش نگاه کرد و پاسخ داد: «چون هنوز در رابطه هستید.» این سؤال دوست ما را به فکر فرو برد و متوجه شد که درمانگر درست گفته است. او باید با تمایل خود برای قربانی‌شدن مقابله کند. هر رابطه‌ای منحصربه‌فرد است، اما برای دوست ما این گفته‌ها زنگ خطری بود تا او را وادار به ترک رابطه کند. بیشتر اوقات زمانی قربانی می‌شویم که آرزو می‌کنیم ای‌کاش شریک زندگی‌مان متفاوت بود: «کاش این را دوست می‌داشت...»، «کاش به این فکر می‌کرد که...» هر یک از این جملات قدرت ما را از بین می‌برد. اگر ذهنیت قربانی را کنار بگذاریم، قدرتِ انتخابِ واکنش را به‌دست می‌آوریم. همچنین به شریک زندگی خود با تمام کم‌وکاستی‌هایش احترام می‌گذاریم.

گاهی اوقات قاضی درونی شما آن‌قدر سریع عمل می‌کند که اصلاً نمی‌فهمید چه اتفاقی افتاده است. یا اینکه قضاوت‌ها آن‌قدر تکرار شده که شما آن‌ها را باور کرده‌اید، بدون اینکه متوجه شوید بخشی از شما شده‌اند. زمانی‌که احساس غمگینی، تحریک یا اضطراب می‌کنید، ببینید آیا نقش قربانی را بازی می‌کنید یا خیر. اگر صدای ناله‌ی درونی را می‌شنوید که می‌گوید: «چرا این اتفاق افتاد؟» یا «این نباید اتفاق می‌افتاد!» یا ترسناک‌تر از همه «این همیشه برای من اتفاق می‌افتد...»، بهتر است متوقف شوید؛ گوش کنید؛ پناه بگیرید. آن صدا را از سرتان خارج کنید. قربانیان همه‌چیز را شخصی می‌کنند. به‌یاد داشته باشید،

فهرست مطالب کتاب

درباره‌‌ی نویسندگان
مقدمه
چگونه از این کتاب استفاده کنیم؟
رازِ بنیادین
فصل اول: رازِ تعهد
رهایی از قضاوت
اهمیت مهربانی به خود
قطع ارتباط با قربانیِ درونی
متعهدشدن به خود
آنچه از زندگی می‌خواهید را به زبان بیاورید
اقدام کنید
تعهد به دیگری
تمرینات فصل اول
فصل دوم: رازِ آزادی
تلاش برای کنترل همدیگر
شریک زندگی خود را تشویق کنید تا آنچه را که می‌خواهد انتخاب کند
دستاوردهای شریک زندگی‌تان را به ‌رسمیت بشناسید
شریکتان را تشویق کنید که فعالیت‌هایی را به‌تنهایی انجام دهد
گسترش آزادی و ایجاد مرزها
تمرینات فصل دوم
فصل سوم: رازِ آگاهی
داستان‌های ذهن
نابود کردن ترس
خشم
انزوا
عواطف
نیمه تاریک خود
آگاهی از واکنش‌های همسر
تمرینات فصل سوم
رازِ متحول‌کننده
فصل چهارم: رازِ بهبودی
بهبودی از گذشته
رفتارهای موازی و متضاد
رفتارهای موازی
رفتارهای متضاد
آسیب روابط گذشته
بهبودی از ایده‌های سازگارشده و نقش‌های قدیمی
بهبودی در رابطه‌ی فعلی
فرآیند بهبودی
بخشش
تمرینات فصل چهارم
فصل پنجم: رازِ لذت
خلاقیت
کنجکاوی و بازی
لذت جنسی
اجازه
حضور
تمرین
ارتباط عاطفی
جذب‌شدن به سمت دیگران
تمرینات فصل پنجم
قرارگذاشتن برای خلاقیت، کنجکاوی، بازی و رابطه‌ی جنسی
فصل ششم: رازِ ارتباط
گوش‌دادن
صحبت‌ کردن
عادات مخرب در زمینه‌ی گفتار
کشمکش در روابط
غنی‌ بودن ارتباط
تمرینات فصل ششم
رازِ تقویت‌کننده
فصل هفتم: رازِ رهایی
اعتماد و رها کردن
مرگ به‌عنوان رهایی
رهاشدن در روابط
تمرینات فصل هفتم
سخن پایانی
آرزوی ما برای شما
تقدیر و تشکر
هیترآش

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب هفت راز روابط سالم و شاد
نویسنده،
مترجمامیر دانا، مریم ولیدروی
ناشر چاپیانتشارات اندیشه آگاه
سال انتشار۱۴۰۲
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات156
زبانفارسی
شابک978-622-93339-8-3
موضوع کتابکتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه الکترونیک
34900 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب هفت راز روابط سالم و شاد

شهلا رحمن نژاد
۱۴۰۲/۴/۳
کتاب متن خیلی روان و خواندی دارد. سیر داستان گونه نویسنده به همراه ترجمه‌ی عالی باعث شد خسته کننده نباشد.
از ناشر برای تولید این کتاب ارزشمند تشکر می‌کنم.
said sabouri
۱۴۰۲/۳/۲۹
دون میگوئل روئیز یک نویسنده مشهور هست و این کتاب هم حتما میتونه کمک زیادی به روابط ما بکنه
درویش بختیاری
۱۴۰۲/۶/۳۰
این کتاب از جهت راهنمایی زوجین بسیار کاربردی و عالی میباشد و من در زندگی از آن بهره گرفتم
m.s
۱۴۰۲/۴/۲
برای روابط بهتر واقعا عالیه
سمیرا
۱۴۰۲/۵/۳۰
عالی بود بسیاری از مشکلات منو توی زندگی مشترک راه حل داده
Maryam S
۱۴۰۲/۵/۲۴
میتونه سازنده باشه ولی در فرهنگ ما زیاد قابل استفاده نیست
مریم کریمی
۱۴۰۲/۸/۹
تاثیر گذار و مفید
مشاهده همه نظرات 7

راهنمای مطالعه کتاب هفت راز روابط سالم و شاد

برای دریافت کتاب هفت راز روابط سالم و شاد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.