دانلود کتاب تقویت حافظه و تمرکز کودکان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تقویت حافظه و تمرکز کودکان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تقویت حافظه و تمرکز کودکان

در کتاب تقویت حافظه و تمرکز کودکان اثر راضیه السادات میرحسینی و سجاد کارآمد تلاش شده، راهکارهای تقویت حافظه، تمرکز و هوش به شکل کاربردی، با تمرین‌هایی به صورت بازی‌های مداد-کاغذی و فعالیت‌های حسی-حرکتی در اختیار درمانگران، مربیان و والدین گرامی قرار گیرد.

با استفاده از دستورالعمل‌های آمده در کتاب تقویت حافظه و تمرکز کودکان با دانش آموزان 7 تا 12 ساله، به صورت انفرادی یا گروهی (بسته به نوع تمرین) کار شود و پس از ایجاد مهارت در یک تمرین و ایجاد یادگیری در حد تسلط، دانش‌آموز بتواند آن تمرین را در یادگیری سایر زمینه‌ها و فعالیت‌های آموزشی که نیازمند به مهارت ذهنی و یا حرکتی هستند تعمیم دهد.

دانش‌آموزان زیادی هستند که در یادگیری و تحصیل مشکل دارند و تعداد زیادی از آن‌ها دچار ناتوانایی‌های یادگیری و یا ضعف در حافظه هستند و یا از عدم تمرکز و راهبرهای شناختی رنج می‌برند و اعتماد به نفس آن‌ها در زمینه یادگیری لطمه می‌بیند، انگیزه‌ی پیشرفت خود را از دست می‌دهند و یا برخی از آن‌ها دچار درمانگی آموخته شده می‌شوند. تعلیم و تربیت زمانی تأثیر مطلوب خود را می‌گذارد که با نیازها، توانمندی‌ها و استعدادهای دانش آموزان هماهنگ شود، در غیر این صورت آن اهداف آن تحقق نمی‌یابد. یکی از راه‌هایی که به کودکان در زمینه تقویت حافظه، بالا بردن تمرکز و آموزش راهبردهای شناختی و رفع پاره‌ای از مشکلات ناتوانایی‌های یادگیری کمک می‌کند، بازی درمانی است. به اعتقاد شاوفر، بازی فعالیتی لذت‌بخش و در نتیجه ذاتاً انگیزه‌بخش است. در اثنای بازی، کودک بیشتر به خود بازی توجه دارد تا نتیجه‌ی پایانی آن و اغلب غرق آن می‌شود. کودک به هنگام بازی احساس آرامش می‌کند. بازی برای کودکان راهی طبیعی است تا چیزهایی را که دوست دارند بروز دهند، احساس امنیت کنند و اعتماد به نفس آن‌ها افزایش یابد. یک ویژگی مهم دیگر بازی آن است که در بازی دیگر صحبت از ارزشیابی و قضاوتی که بزرگترها به عمل می‌آورند به میان نمی‌آید و کودک نگران نیست که خطا یا اشتباهی را مرتکب شود. همچنین فعالیت‌هایی که کودک به عنوان بازی انجام می‌دهد در پرورش نیروی بدنی و حواس او تأثیر زیادی دارد و از این طریق حواس بینایی، شنوایی و لامسه‌ی او پرورش می‌یابد.

در بخشی از کتاب تقویت حافظه و تمرکز کودکان می‌خوانیم:

حافظه‌ی کوتاه مدت یک سیستم اندوزش موقت است و فرد نسبت به اطلاعات آگاهی هشیارانه‌ای دارد و تنها آن بخشی از اطلاعات که در حافظه‌ی حسی مورد توجه و دقت قرار می‌گیرند، وارد حافظه‌ی کوتاه مدت می‌شوند. حافظه‌ی کوتاه مدت در واقع یک مخزن نگهدارنده است که در آن اطلاعات تکرار می‌شوند ولی پردازش نمی‌شوند.

 ۱۵۳ صفحه، ۹ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-309-199-3 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۴۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
مقدمه
تعریف حافظه
نظریه پردازش اطلاعات
انواع حافظه
حافظه‌ی کوتاه مدت
حافظه‌ی کاری
حافظه‌ی بلندمدت
حافظه‌ی شنیداری
حافظه‌ی دیداری
حافظه‌ی بازشناسی
حافظه‌ی یادآوری
حافظه‌ی حرکتی
تمرینات
تمرین 1-21
ضمائم
منابع

راهنمای دانلود کتاب تقویت حافظه و تمرکز کودکان

برای دانلود کتاب تقویت حافظه و تمرکز کودکان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تقویت حافظه و تمرکز کودکان
فربد رمضان
۱۳۹۷/۱۱/۱۲
عالی بود
سید حسن حسینی
۱۳۹۷/۷/۲
کتابی در مورد شیوه‌های نت برداری و خلاصه نویسی به صورت صوتی بارگذاری بفرمایید عالی میشه. سپاس
مهناز عباسپور
۱۳۹۷/۲/۲۱
این کتاب اصلا مناسب کتاب الکترونیک شدن نیست
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)