معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی شانس خودتو پیدا کن! 12 قدم کاربردی برای هوش پیش‌بینی در کسب و کار

عکس جلد خلاصه کتاب صوتی شانس خودتو پیدا کن! 12 قدم کاربردی برای هوش پیش‌بینی در کسب و کار
قیمت:
۹۸۰۰ تومان - 1.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی شانس خودتو پیدا کن! 12 قدم کاربردی برای هوش پیش‌بینی در کسب و کار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی شانس خودتو پیدا کن! 12 قدم کاربردی برای هوش پیش‌بینی در کسب و کار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب صوتی شانس خودتو پیدا کن! 12 قدم کاربردی برای هوش پیش‌بینی در کسب و کار

کتاب صوتی شانس خودتو پیدا کن! 12 قدم کاربردی برای هوش پیش‌بینی در کسب و کار (میکرو کتاب)، نوشته آیلین شپیرو و هوارد استوونسون، به شما می‌آموزد که به تمام فعالیت‌های کاری و شخصی خود به چشم شرط‌بندی نگاه کنید و چطور بهترین شرط‌بندی را داشته باشید.

شما برای موفقیت علاوه ‌بر تلاش، به شانس هم نیاز دارید. بله! اما این شانس چیزی مثل معجزه نیست. با کتاب صوتی شانس خودتو پیدا کن (Make Your Own Luck) می‌آموزیم که چطور شانس خودمان را با استفاده از هوش‌ پیش‌بینی بسازیم. برای این کار 12 مهارت یاد می‌گیریم که به واسطه آن‌ها می‌توانیم از 4 منبعی که همه ما در اختیار داریم، بهترین استفاده را ببریم.

برای این که آینده‌تان را بسازید و سرنوشت بهتری برای خود رقم بزنید، باید روی افزایش هوش پیشگویی‌تان تمرکز کنید. این هوش عبارت است از توانایی شما برای ساختن آینده مورد نظرتان در شرایط متغیر و نامطمئن. هوش پیشگویی زمانی رشد می‌کند که این فرآیند چهار مرحله‌ای دنبال شود: جهت‌یابی، سازماندهی، برنامه‌ریزی، اقدام کردن.

جهت‌یابی و سازمان‌دهی بسیار مهم هستند، چون خوش‌ شانس بودن برای موفقیت کافی نیست شما باید بدانید به کدام سمت می‌خواهید بروید و چرا.

تا زمانی که جهت‌یابی و سازمان‌دهی لازم را در خودتان ایجاد نکرده باشید، نمی‌توانید فرصت‌های بزرگ را تشخیص دهید یا برنامه‌هایتان را به گونه‌ای تنظیم کنید که از اتفاقات غیرمنتظره به بهترین شکل استفاده کنید. همچنین اگر رو به جلو حرکت نکنید و کاری انجام ندهید، هیچ شانسی نخواهید داشت. باید برنامه‌های جایگزین ایجاد و مشخص کنید کدام یک بیشترین شانس را برای موفقیت دارند و بعد تمام تلاش‌تان را صرف حرکت رو به جلو کنید. حتی اگر دانش خوبی داشته باشید، بدون انجام کار درست، هرگز قادر نیستید ارزش خلق کنید.

هوش ‌پیش‌بینی چیزی نیست که به صورت مادرزادی در شما باشد یا نباشد. بلکه از طریق مهارت‌های دوازده گانه‌ جهت‌دهی، سازمان‌دهی، برنامه‌ریزی و عمل ایجاد می‌شود و می‌توان آن را مانند هر مهارت دیگری بهبود بخشید و رشد داد. همه‌ کارهای ما بر این پیش‌فرض قرار دارد که هر کار هدفمندی در واقع نوعی شرط‌بندی است، کاری که بر اساس انتظارات یا امید انجام می‌شود و نه اطمینان کامل از نتایجی که در آینده به دست خواهند آمد. ما همیشه در حال شرط‌بندی هستیم. هر کاری که انجام می‌دهیم، زمانی که اختصاص می‌دهیم، تلاش، پول و اعتباری که بدون تضمین نتایج صرف می‌کنیم نوعی شرط‌بندی است و همواره امیدوار هستیم نتایج باب میل ما باشند. هر بار که یکی از چهار دارایی‌تان (زمان، پول، تلاش، اعتبار) را به خطر می‌اندازید، در واقع اقدام به شرط‌بندی کرده‌اید.

فرقی نمی‌کند که خواسته‌هایمان چه هستند، هرگز نمی‌توانیم مانع شرط‌بندی در زندگی‌مان شویم. تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که از هوش پیش‌بینی‌مان استفاده کنیم. نوع شرط‌هایی که می‌بندیم آینده‌ پیش‌روی‌مان را تعیین می‌کنند. به این ترتیب به جای این که منتظر شانس‌های خوب باشیم، می‌توانیم آینده‌ خودمان را بسازیم و کنترل سرنوشت‌مان را در دست بگیریم. هر چه هوش پیش‌بینی‌تان قوی‌تر باشد، با تشخیص دادن بهترین شرط‌بندی‌ها در موقعیت‌های مناسب، سریع‌تر می‌توانید آینده‌ی مورد نظرتان را بسازید. این بسیار فراتر از خوش‌شانس بودن است. افرادی که هوش پیش‌بینی خوبی دارند به طور مداوم فرصت‌های خوبی برای خودشان می‌سازند. هر شرایطی که پیش می‌آید آن‌ها بهترین شرط‌بندی‌ها را انجام می‌دهند و بهترین نتایج را کسب می‌کنند. می‌توانید هوش پیش‌بینی را همچون یک مسیر منسجم در نظر بگیرید که افراد باهوش برای رسیدن به اهداف‌شان از آن استفاده می‌کنند.

آیلین شپیرو (Eileen Shapiro) یک مشاور حرفه‌ای است و از طریق شرکت مشاوره‌اش به شرکت‌ها به خصوص شرکت‌های تازه تاسیس، در مورد پیدا کردن بهترین شرط‌بندی‌ها مشاوره می‌دهد. فعالیت حرفه‌ای او باعث شده تا در پتنت‌هایی که توسط شرکت‌ها ثبت می‌شود، 5٪ سهم داشته باشد. او فارغ‌التحصیل مدیریت از دانشگاه هاروارد است و تاکنون چندین مقاله تاثیرگذار نوشته است.

هوارد استوونسون (Howard H. Stevenson)، استاد بازرگانی دانشکده کسب‌وکار هاروارد است. او علاوه بر تدریس، مدیر و سرپرست مالی شرکت سیمونز و شرکا است که یک شرکت سرمایه‌گذاری است. او کتاب‌های زیادی نوشته و در برخی از کتاب‌ها هم به عنوان نویسنده همکار فعالیت داشته که از جمله آن‌ها فرشتگان برنده و فقط به اندازه کافی است.

این کتاب صوتی در قالب میکروکتاب به شما عرضه شده تا با صرف هزینه و زمان کمتر از تمام بخش‌های اصلی و مهم، به دور از حاشیه و اضافه گویی کتاب اصلی از محتوای آن بهره‌مند شوید. میکروکتاب‌ها تحت قواعد و استانداردهای خلاصه نویسی برای شما چکیده شده‌اند. شما با شنیدن آن‌ها‌‌‌ همان اطلاعات مفیدی را دریافت می‌کنید که کتاب اصلی در اختیارتان می‌گذارد.

در بخشی از میکرو کتاب صوتی شانس خودتو پیدا کن! می‌شنویم:

فیل‌ سفید به دارایی‌ها یا فعالیت‌هایی در سازمان گفته می‌شود که هزینه‌ زیادی به سازمان تحمیل می‌کنند اما بازدهی ناچیزی دارند. برای مثال یک سازمان ممکن است برای تقویت بازایابی‌اش تلاش کند اما در واقعیت تاخیر در تحویل محصولات مشکل اصلی‌ باشد. در نتیجه تا زمانی که این فیل‌های سفید از بین نروند، هیچ اقدامی نمی‌تواند وضعیت را بهتر کند.

اگر واقعا بتوانید یک برنامه‌ جایگزین خوب ایجاد کنید در این صورت احتمال موفقیت‌تان بیشتر می‌شود و به شکل موثرتری می‌توانید آینده‌تان را بسازید. باید توجه داشته باشید که ایجاد یک برنامه‌ جایگزین کار لذت‌بخشی نیست، چرا که به خاطر اجرای نقشه‌ اولیه همه‌ افراد به اندازه‌ی کافی درگیر کارهای مختلف هستند و زمانی برای فعالیت‌های اضافه ندارند. وقتی که افراد چیزی را به خوبی فرا گرفته‌اند و با آن راحت هستند، دوست ندارند به این فکر کنند که گزینه‌های دیگری هم وجود دارد که باید در نظر بگیرند.

اما نکته‌ خوب درباره‌ ایجاد یک برنامه‌ جایگزین کارآمد، این است که می‌توانید از درون آن ویژگی‌های ارزشمندی پیدا کنید که قابلیت اضافه شدن به برنامه‌ کنونی را دارند. با فکر کردن به ویژگی‌های برنامه‌ جایگزین می‌توانید برنامه‌ در دست اجرا را ارتقا دهید و بهتر کنید. سایر بخش‌های این برنامه می‌تواند به عنوان یک برنامه‌ احتمالی در نظر گرفته شوند. هرچه برای ایجاد برنامه‌ جایگزین بیشتر تلاش کنید بهتر است. با ایجاد این برنامه ایده‌های فوق‌العاده‌ زیادی خلق خواهد شد که کمک می‌کند مسیر بهتری طی کنید و با خطرهای کم‌تری روبرو شوید. در صورتی که نتوانید به یک برنامه‌ جایگزین خوب دست پیدا کنید، متوجه خواهید شد که هیچ راه دیگری پیش‌روی‌تان قرار ندارد. در این صورت بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که همه‌ تلاش‌تان را صرف پیش‌ بردن برنامه‌ کنونی کنید. هنگامی که شرایط طبق برنامه یا خواست شما پیش نمی‌رود، زمان بزرگ‌ترین دشمن‌تان خواهد بود. داشتن یک برنامه‌ جایگزین، حتی یک برنامه‌ خیلی کم دقت، شما را در موقعیتی قرار می‌دهد که بتوانید به سرعت و به شکلی مناسب، به وضعیت جدید پاسخ بدهید. با ایجاد یک برنامه‌ جایگزین، پیش از این که واقعا به آن احتیاج داشته باشید می‌توانید آینده‌ مورد نظرتان راحت‌تر بسازید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
۳ دقیقه
میکروکتاب چیست؟
۱ دقیقه
درباره کتاب
۲ دقیقه
درباره نویسنده
۴ دقیقه
مقدمه
۴ دقیقه
فصل اول: اهدافی بزرگ، باشکوه و واقعی برای آینده‌تان داشته باشید
۴ دقیقه
فصل دوم: مطمئن شوید بازی که در نظر دارید واقعا ارزش وارد شدن را دارد
۴ دقیقه
فصل سوم: دنبال فرصت‌هایی برای پیشرفت‌های سریع باشید
۴ دقیقه
فصل چهارم: مشخص کنید چه چیزی لازم است و چگونه باید آن را فراهم کنید
۴ دقیقه
فصل پنجم: مشخص کنید به چه مقدار نیروی جادویی احتیاج دارید
۴ دقیقه
فصل ششم: همیشه یک نقشه‌ پشتیبانی آماده داشته باشید
۷ دقیقه
فصل هفتم: پیامد‌های الگو‌های نوظهور را پیش‌بینی کنید
۴ دقیقه
فصل هشتم: از عواملی که کمترین عدم قطعیت را دارند بیشترین سود را ببرید
۴ دقیقه
فصل نهم: پیدا کردن روش‌هایی برای کاهش یا توزیع مجدد خطرها
۴ دقیقه
فصل دهم: در مورد این که روی چه چیزی شرط می‌بندید کاملا شفاف باشید
۴ دقیقه
فصل یازدهم: از شرط‌بندی‌های بعدی که به ناچار باید انجام شوند آگاه باشید
۸ دقیقه
فصل دوازدهم: بدانید چه زمانی باید بازی را رها کرده و از آن عبور کنید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابخلاصه کتاب صوتی شانس خودتو پیدا کن! 12 قدم کاربردی برای هوش پیش‌بینی در کسب و کار
نویسنده،
گویندهسلمان ظاهری
ناشر صوتی سبکتو
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب صوتی روانشناسی و موفقیت
قیمت نسخه صوتی
۹۸۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب صوتی شانس خودتو پیدا کن! 12 قدم کاربردی برای هوش پیش‌بینی در کسب و کار

ehsan kavian
۱۳۹۸/۷/۲۴
خیلی خوبه این کتاب،
کتاب هوش تجاری نوشته دیو مارکوم هم در ادامه مطالعه کنید
جمشید شیبانی زاوه
۱۴۰۱/۵/۱۲
اگر موارد را بارها گوش کنیم و با روحیات خودمان هماهنگ کنیم بسیار موثر است
عارف کاظمپور کلشتری
۱۳۹۷/۱۲/۱۱
خیلی اپلیکشن فوق‌العاده‌ای هست حتما استفاده کنید
سید محمد آزاد
۱۳۹۷/۱۲/۲
مختصر و مفید
هادی اردهائی
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
💪🏻✌🏻✌🏻✌🏻✌🏻✌🏻✌🏻
ahmad rahmani ouri
۱۳۹۸/۱/۶
کتاب که همه چی رو میسازه
مشاهده همه نظرات ۶

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب صوتی شانس خودتو پیدا کن! 12 قدم کاربردی برای هوش پیش‌بینی در کسب و کار

برای دریافت خلاصه کتاب صوتی شانس خودتو پیدا کن! 12 قدم کاربردی برای هوش پیش‌بینی در کسب و کار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.