معرفی و دانلود خلاصه کتاب عادت‌های اتمی

عکس جلد خلاصه کتاب عادت‌های اتمی
قیمت:
۴,۸۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب عادت‌های اتمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب عادت‌های اتمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب عادت‌های اتمی

میکروکتاب عادت‌های اتمی به قلم جیمز کلیر، عادت‌هایی به شما می‌آموزد که به کمک آن می‌توانید پتانسیل خود را بالفعل کرده و با آگاهی از عادت‌های کوچک، هر روز یک درصد بهتر از روز قبل شوید.

جیمز کلیر (James Clear) معتقد است همین رفتارها و عادت‌هاست که می‌تواند تعیین کند بعد از 5 سال در چه جایگاهی قرار دارید و تا چه اندازه موفق شده‌ یا شکست خورده‌اید.

این کتاب دستورالعملی اجرایی است که می‌توان برای تمام عمر آن را به کار گرفت. هر نکته‌ای که جیمز کلیر در کتاب عادت‌های اتمی (Atomic habits) بیان کرده نتیجه‌ی بهترین ایده‌های افراد است. او در این کتاب اصول رفتاری را مورد مطالعه و بررسی قرار می‌دهد که اگر شرایط تغییر کرد هم بتوانید از آن استفاده کنید.

ممکن است فکر کنید هیچگونه راهی نیست که بتوانید عادتی را در خود به وجود آورده و آن را تا ابد نگه دارید. اما با مطالعه این کتاب پی خواهید برد که این اتفاق می‌افتد، زیرا جیمز کلیر راه‌حل آن را کشف کرده تا شما بتوانید در هر موضوعی که می‌خواهید تغییر ایجاد کنید.

میکروکتاب‌های سبکتو در حقیقت چکیده‌ای مهم از کتاب‌ها هستند که شما بتوانید آن‌ها را در زمانی معقول بخوانید. همه ما در روز زمان‌های پرت زیادی داریم که می‌توانیم با میکروکتاب آن را به زمان طلایی تبدیل کنیم.

میکروکتاب‌ها شامل بخش‌های ثابتی هستند، در ابتدا توضیحاتی در مورد نویسنده وجود دارد چرا که وقتی شما با نویسنده آشنا باشید بهتر با کتاب ارتباط برقرار می‌کنید. بخش بعدی، توضیحی کلی در مورد کتاب است که شما بتوانید در یک نگاه با مبحث کلی کتاب آشنا شوید و بخش آخر هم چکیده مفید آن است.

آنچه در میکروکتاب عادت‌های اتمی می‌آموزید:

- سیستمی طراحی کنید که هر روز 1 درصد بهتر شویم.
- عادت‌های بد را بشکنیم و به عادت‌های خوب بچسبیم!
- هویت قوی‌تری را توسعه دهیم و به خودمان اعتقاد داشته باشیم.
- تغییرات کوچک و ساده‌ای ایجاد کنیم که نتایج بزرگی به همراه دارند.
- مهم‌تر از همه اینکه چگونه این ایده‌ها را در زندگی واقعی‌مان به اجرا در آوریم.
- چطور وقتی در مسیر اشتباهی قرار می‌گیریم، مجددا به مسیر درست برگردیم.
- برای عادت‌های جدید وقت بگذاریم (حتی وقتی زندگی با ما سر ناسازگاری دارد).

در بخشی از میکروکتاب عادت‌های اتمی می‌خوانیم:

قانون کمترین تلاش می‌گوید اگر افراد بین چند گزینه قرار بگیرند، گزینه‌ای را انتخاب می‌کنند که کمترین تلاش را به دنبال داشته باشد. ما در بین تمام گزینه‌هایی که در طول زندگی در مقابلمان قرار می‌گیرد موردی را انتخاب می‌کنیم که هم ارزش ما را بالا ببرد و هم با کمترین تلاش بتوانیم به آن دست پیدا کنیم.

این در مورد عادت‌ها هم صدق می‌کند. اگر رفتاری که می‌خواهیم انتخاب کنیم و به یک عادت در خودمان تبدیل کنیم، انرژی زیادی نیاز داشته باشد، معمولا احتمال انجامش پایین می‌آید. به همین دلیل به سمت قانون کمترین تلاش کشیده می‌شویم. تنها راهی که بتوانیم رفتاری را مدام تکرار کنیم و آن را مثل یک مانع برای هدفمان در نظر نگیریم، ساده کردن آن است. وقتی آن‌ها را تبدیل به ساده‌ترین شکل ممکن کنید، راحت‌تر وارد مرحله اقدام می‌شوید و هر شرایطی داشته باشید، آن را انجام می‌دهید.

برای راه دادن یک عادت در زندگی، به تلاش نیاز دارید. برای آسان‌تر کردن این کار روی محیط کار کنید. محیط اطراف خود را طوری تغییر دهید که به هر طرف نگاه می‌کنید شما را یاد عادت تازه‌تان بیندازد. مثلا اگر می‌خواهید به باشگاه بروید، چقدر خوب است که باشگاهی انتخاب کنید که نزدیک محل کارتان باشد، به این صورت می‌توانید بعد از ساعت کاری برای ورزش به باشگاه بروید.

در این بین سعی کنید هماهنگی خودتان با محیط را افزایش دهید. اگر رژیم غذایی دارید نباید برای صرف شام به دورهمی‌های شلوغ بروید، حقیقتا رعایت رژیم در آن شرایط سخت است. بنابراین سعی کنید تا جایی که می‌توانید روی موانع پیش روی خود کار کنید و آن‌ها را کاهش دهید.

برای اینکه بتوانید محیط را به بهترین شکل آماده کنید، باید بتوانید از قبل شرایط را مهیا کنید. مثلا اگر می‌خواهید یوگا را به یک عادت در خورد تبدیل کنید باید وسایل آن را از شب قبل آماده کنید.

فهرست مطالب کتاب

میکروکتاب چیست؟
درباره کتاب
درباره نویسنده
مقدمه
فصل اول: قدرت فوق‌العاده عادت‌های اتمی
سیستمی از عادت‌های اتمی
چگونه عادت‌ها موجب شکل‌دهی به هویتتان می‌شوند
چگونه با 4 قدم ساده عادت‌های بهتری بسازیم؟
مردی که خوب به نظر نمی‌رسید
فصل دوم: بهترین راه برای شروع یک عادت جدید
برای یافتن انگیزه، غالبا محیط اهمیت بیشتری دارد
راز کنترل شخصی
چگونه یک عادت را غیرقابل مقاومت کنید
فصل سوم: نقش خانواده و دوستان در شکل‌دهی به عادت‌ها
چگونه علل عادت‌های بد را شناسایی و اصلاح کنید
آرام جلو بروید، اما هیچگاه به عقب برنگردید
فصل چهارم: قانون کمترین تلاش
قانون 2 دقیقه‌ای برای کاهش اتلاف وقت
چگونه عادت‌های خوب را جذب کرده و عادت‌های بد را از خود دور کنیم؟
قانون اساسی تغییر رفتار
فصل پنجم: چگونه هر روز به عادت‌های خوب پایبند بمانیم
حقیقت استعداد
چگونه شخصیت شما روی عادت‌هایتان تاثیر می‌گذارد؟
قانون طلایی: چگونه در کار و زندگی با انگیزه بمانیم
نقطه ضعف ایجاد عادت‌های خوب
نتیجه‌گیری
پیشنهاد میکروکتاب بعدی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابخلاصه کتاب عادت‌های اتمی
نویسنده
مترجمفاطمه فراهانی
ناشر چاپی سبکتو
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات182
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب روانشناسی و موفقیت
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب عادت‌های اتمی

Fatemeh .R
۱۴۰۱/۶/۷
اگر شما هم وقت کافی ندارید میتونید از میکرو کتاب‌ها و خلاصه کتاب‌ها استفاده کنید. این کتاب خلاصه‌ای از کتاب کامل عادتهای اتمی بود که در عین خلاصه بودن کامل و جامع بود.
نقاط مثبت: خیلی روون بود و زود میتونید تموش کنید
اشکالات نگارشی نداشت
بعد از هر مبحثی نکات کلیدی اون مبحث رو نوشته بود که برای
پایبند بودن به کتاب میشه اونارو هزاران بار خوند
نکاتی که گفته بود واقعا برای حذف عادتهای بد و ایجاد عادتهای خوب مفید بود و خوندن این کتاب هم حتی انگیزه میداد برای ایجاد عادات خوب به نظرم هرچیزی که نیازه رو گفته
نقاط ضعف: فقط یکی دوجاش یه چیزی رو هی تکرار میکرد که خیلیم نمیتونه بد باشه البته 🙃
یه پیشنها: حتما حتما کتاب رو چند بار در بازه‌های مختلف بخونید و کارای که میگه رو انجام بدین
Lela.kosar@jmail.com
۱۴۰۱/۴/۱۴
کتاب بسیار ارزنده‌ای هست مثل جواهر هست اگرصدبارهم بخونیدش بازم نکته جدیدی یادمی گیری ممنونم ازاستادم سینا امینی نیا که این کتاب بسیار باارزش را به من معرفی کردند متشکر وخدایاشکرت که این کتاب زندگیم را بسیارزیباترکرده است خدایاشکررررررررت
فاطمه داودی
۱۴۰۰/۴/۳
بسیار مفید و کاربردی هست. در صورتی که گام به گام به توصیه‌های موجود در کتاب عمل شود تأثیر شگرف آن مشاهده می‌شود. به طور خلاصه و روان تمام نکاتی که میتوان به هرچه بهتر شدن عادت‌ها و زندگی منجر شود را پوشش داده است. با تشکر 🌻✨
Arad Hashemi
۱۴۰۲/۵/۹
بد نبود البته دیگر کتاب‌های میکرو خیلی بهتر نکات مهم را نوشته بودند اما زیاد خلاصه این کتاب مفید نبود انگار نتونسته بودند درست مفهوم کتاب رو برسونند وفقط یه متن خلاصه نوشته بودند که زیاد قابل درک و راهنما کننده نبود.
Sanaz Zahedi
۱۴۰۰/۱۲/۱۸
درکل کتاب خوبی بود ولی هرکسی کتاب اثر مرکب رو خونده باشه این کتاب براش کلیشه‌ای و پیش پا افتاده میشه من با مطالعه اثرمرکب واقعا متحول شدم واس همین مطالب این کتاب خیلی واسم تاثیرگذارنبود، ممنون ازبرنامه خوب کتابراه🙏🌹
Dr . emad Bl
۱۴۰۰/۲/۲۳
یک نکته که توجه منو جلب کرد این بود که حتی عادت‌های خوب را هم نباید بگذاریم وارد شخصیت آدم بشوند چون اگر از بین بروند احساس پوچی به ادم دست میده. و اینکه بقیه مباحث کتاب هم خوب بود
pargol
۱۴۰۲/۱۱/۲۶
این کتاب خوب بود ولی یک مقدار بد جمع بندی میکرد از نظر من و اگر میخواستم انقدر پخش و پلا باشه همه چیز کتاب اصلی رو هریداری میکردن
nazi
۱۴۰۲/۵/۳۰
کتاب خوبی بود و نشون داد که چطور کوچیک‌ترین عادت‌ها روی زندگی تاثیرات بزرگ دارند، برای دانش آموز‌ها و دانشجوها و پدر و مادر‌ها بهتره
ahmad bakhtiar
۱۴۰۰/۳/۲۴
اگر درزندگی به دمبال موفقیت هستید اما راه حل آن را نمی‌دانید این کتاب می‌تونه کمک شایانی به شما بکنه
آتنا شامبیاتی
۱۴۰۰/۱/۱۷
با اینکه کتابش رو دارم، ولی تمایلم به خوندن میکرو کتاب خیلی بیشتر هست، مخصوصن بعضی مواقع که مطالب کتابها دائم تکرار شده‌اند.
ابولفضل
۱۴۰۱/۱۲/۱۱
خیلی کتاب خوبیه از نظر روانشناسی باعث میشه عادت هات بهتر بشن سبک زندگیت رو عوض کنی و راحت میل به تغییر داری
Raha Foroutan
۱۴۰۰/۱۱/۲۴
من میکرو کتاب رو خوندم... مختصر و مفید بود ولی فکر میکنم لازمه کتاب کامل خونده بشه
در کل کتاب جالب و لازمی هست واسه همه
محمدرضا قاسمی
۱۴۰۰/۴/۱۶
من ناخون میجویدم، سیگتر و نوشابا مصرف میکردم، اب دهن زیاد مینداختم، بد دهن بودم😁 کمش کردم خدایش
مرسی کلیر مرسی جمیز
سجاد خرمی
۱۳۹۹/۸/۲۵
عالی بود یکی ازجذاب‌ترین کتاب‌هایی بود که خوندم انقدر جذاب که یکروزه تمومش کردم تشکر از کتابراه بخاطر کتابهای خوبشون
زهرا فرجی
۱۴۰۲/۱۰/۲
یک قلم و کاغذ بردارید و حسابی نکته هایش را یادداشت کنید در هر زمینه‌ای فعال هستید حتما بخوانید
مشاهده همه نظرات 41

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب عادت‌های اتمی

برای دریافت خلاصه کتاب عادت‌های اتمی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.