دانلود رمان پر


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی رمان پر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی رمان پر

دل انسان همچون «پَر»ی است که در بیابان از شاخه‌ی درختی آویزان شده و دائم از وزش باد در انقلاب و زیرورو شدن می‌باشد. (رسول اکرم (ص))

شارلوت مری ماتیسن:
خانم شارلوت مری ماتیسن، نویسنده‌ی ارزشمند بریتانیایی و خلّاق رمانِ معروفِ دلنشین و عاشقانه‌ی «پر» در حوالی قصبه «لیس‌کرد» چشم به جهان گشوده است. تاریخ تولد وی ذکر نگردیده اما وی در اوایل سال 1920 ازدواج می‌کند که دو پسرش حاصل این پیوند بوده است و در نهایت این نویسنده ماهر و اندیشمند در 8 آوریل 1937 بر اثر سرطان سینه دارِ فانی را وداع می‌‌گوید.
از آثار برجای مانده از او می‌توان به پنج اثرش اشاره نمود که دو کتابش را در دوران جنگ جهانی اول نوشته و سه کتاب را، که از آن جمله می‌توان به «پر» و «موروِنای سبزپوش» اشاره کرد، بعد از ازدواج از خود به یادگار گذاشته است، هر چند سه کتاب وی به فارسی ترجمه نشده است.
میمنت دانا:
خانم میمنت دانا به سال 1289 در آباده‌ی شیراز متولد گردید، بعد از اتمام تحصیلات ابتدایی به تهران مهاجرت کرده و بعد از پایان تحصیلات در دبیرستان، در دانشگاه آمریکایی بیروت تا فوق‌لیسانس رشته‌ی پرستاری تحصیل کرده و پس از مراجعت به ایران در چندین بیمارستان تهران مشغول به کار می‌شود.
جذابیت کتاب «پر» آن‌قدر بوده است که مترجم آن، چنان تحت تأثیر لطافت آن قرار گرفته که به گفته خویش:
"تا مدت‌ها در عالمی رویایی سیر می‌کردم و به هر کاری دست می‌زدم و به هر جا می‌رفتم، شخصیت‌های کتاب «پر» مرا دنبال می‌کردند."
از دیگر آثار این مترجم برجسته می‌توان به ترجمه‌ی کتاب‌های «بابا لنگ‌دراز» اثر جین وبستر و «عشق و یک دروغ» اثر مارگریت وست اشاره نمود که در نوع خود بی‌نظیر بوده است که توسط همین ناشر در دست چاپ می‌باشد. و سرانجام این مترجم زبده و زبردست در سال 1358 دیده بر جهان فروبست.
پَر:
کتاب «پر» داستان شورانگیز عاشقانه‌ایست که هیچ نویسنده‌ای نخواهد توانست صحنه‌ها، حالات و سطور درخشان آن را تکرار کند. تمایز «پر» از دیگر کتاب‌های عاشقانه را می‌توان در جملات و گفتمان‌های پرمعنا، عمیق و زیبای آن دانست، هرچند تجربه‌ی نوع متفاوتی از عشق را نیز در این کتاب نباید نادیده گرفت.
این کتاب در سال‌های مختلف توسط ناشرین متفاوت چاپ شده، ولی کاری که انتشارات پر در این کتاب انجام داده، ویرایش متن قدیمی با حفظ امانت، آوردن بیوگرافی از نویسنده، مقدمه‌ی خانم میمنت دانا(مترجم) و نامه‌ای از یک خواننده‌ی این اثر که سال‌ها قبل آن را خوانده می‌باشد که در شروع کتاب آمده است..
چکیده‌ای از متن:
نور آتش بخاری روی میز افتاده و از آن‌جا به موهای او منعکس شده و هاله‌ی طلایی دور سرش تشکیل می‌داد. نیم‌رخش در تاریکی و تنها پایین گردنش در روشنایی پیدا بود. لازم نبود تبسم کند تا در صورتش چال بیفتد، وقتی صحبت می‌کرد، مخصوصاً در موقع ادای بعضی کلمات، در گونه‌هایش گودی ظاهر می‌شد. در حالی‌که انگشتان ظریف و باریکش را روی میز می‌کشید احساس کردم مرا دست انداخته و دلم را مثل «پَر» به هرسو می‌کشاند.

 ۲۸۸ صفحه، ۵۳۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-8007-72-5 

چاپ ۱۳۹۴: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود رمان پر

برای دانلود رمان پر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  رمان پر

نظرات رمان پر

نیلا خاچیکیان
۱۳۹۷/۵/۱۸
رمان عاشقانه‌ی پر خارق العاده هست. سالها قبل حداقل 10 بار آن را خوانده‌ام و هر بار متوجه‌ی موضوعی شدم.

اشک آور است... عشق تنها زمانی عشق است که عاشق یا معشوق رفته باشد. و به یکدیگر نرسند... مثل شیرین و فرهاد، رومئو و ژولیت، خسرو و شیرین و... عشق بین انسان خداوند که هرگز نمیتوان بدو رسید... اسگ در
آدم میاد به رمان پر و داستانش فکر میکنه و وقار متانت میتونه از هر زنی یک ملکه بسازه... گرچه خانم درون پر براستی یک ملکه است... بسیار مهذبان و بسیار بی‌رحم..
Nahid Ghovanloo
۱۳۹۷/۷/۱۰
به توصیه مادرم چندین بار این رمان را در سالهای مختلف عمرم خواندم که اولین بار در 15 سالگیم بود و جالب اینکه هر بار برداشت و حس متفاوتی نسبت به شخصیتهای داستان داشتم که البته این نشان از تفاوت دیدگاه و تفکر انسان در سالهای مختلف دارد، اما آنچه که مسلم است این است که، رمان پر در هر سن و سال و حال و هوایی که باشید، یک عاشقانه‌ی بی‌نظیر است.
عاطفه انصاری
۱۳۹۸/۷/۲۴
اصلا ارزش خوندن رو نداره، موضوع خیلی پیش پا افتاده‌ای داشت، با یک اشتباه چشمگیر، جایی از داستان نوشته شده مرگ راجر به دخترش اطلاع داده میشه ولی بدلیل کسالت مادرش و... در مراسم دفن شرکت نمیکنند و در آخر داستان در روزنامه مرگ همسر راجر یک روز قبل از مرگ راجر اعلام شده بوده!! !
ضعف بزرگیه در یک اثر هنری
مشاهد همه نظرات (۱۱۵)