معرفی و دانلود کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند

عکس جلد کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند
قیمت:
۶۰,۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند

فلیپا پری در کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند، ابتدا به شما می‌آموزد که چگونه با فرزندتان ارتباط برقرار کنید و سپس عواملی که مانع این ارتباط خوب هستند را شناسایی می‌کند.

اصلی‌ترین نکته‌ی فرزندپروری رابطه‌ای است که با فرزندتان دارید. این رابطه حمایت می‌کند، پرورش می‌یابد و رشد را ممکن می‌سازد یا مانع رشد می‌شود. کودکان، بدونِ داشتنِ رابطه‌ای که بتوانند به آن‌ تکیه کنند، احساس امنیت درِشان کاهش می‌یابد. شما می‌خواهید این رابطه منبع قدرت برای کودکتان باشد و روزی برای فرزندان آن‌ها نیز همین‌طور.

هدف کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند (The book you wish your parents had read) به ‌اشتراک ‌گذاشتنِ مسائلی است که در فرزندپروری مطرح‌اند. این موارد شامل نحوه‌ی کنار آمدن با احساسات است، ‌احساسات خودتان و آن‌ها؛ اینکه خودتان را با فرزندتان هماهنگ کنید تا یاد بگیرید چطور آن‌ها را بهتر درک کنید و چطور رابطه‌ای واقعی با آن‌ها داشته باشید، نه اینکه در الگوهای خسته ‌کننده‌ی دعوا یا عقب‌نشینی درگیر باشید.

این کتاب به شما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید با فرزندانتان ارتباط خوبی برقرار کنید، نه اینکه چطور آن‌ها را تحت ‌کنترل خود دربیاورید. در این کتاب، شما تشویق می‌شوید که به تجارب کودکی‌تان نگاه کنید تا بتوانید جنبه‌های خوبی را که در پرورش خودتان استفاده شده‌اند برای نسل بعدی‌تان نیز به کار بگیرید و موارد ناکارآمد را انجام ندهید.

فلیپا پری (Philippa Perry) در این کتاب بررسی می‌کند که چگونه می‌توانید تمام روابطتان را بهتر کنید، به ‌طوری ‌که بچه‌ها در روابط خوب و سالم رشد کنند. او توضیح می‌دهد که چگونه نگرش‌هایتان در دوران بارداری می‌توانند بر رابطه‌ی شما با فرزندتان تأثیر داشته باشند و چگونه با نوزاد، کودک، نوجوان، یا بزرگ‌سال ارتباط برقرار کنید به گونه‌ای که رابطه‌ی شما با آن‌ها منبع قدرتی برای آن‌ها و منبع رضایت برای شما باشد.

نکوداشت‌های کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند:

- کتابی بی‌نهایت صمیمی، خردمندانه، امیدبخش ودلگرم کننده (آلن دو باتن)
- کتابی صادقانه، صمیمی و به دور از قضاوت است. خواندن این کتاب برای همه‌ی والدین ضروری است، چه آن‌هایی که فرزندی دارند یا به زودی صاحب فرزند می‌شوند و چه آن‌هایی که هنوز فرزندی ندارند. هیچ وقت برای بهبود رابطه با فرزندتان خیلی زود یا خیلی دیر نیست. (بوکلیست)

در بخشی از کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند می‌خوانیم:

بی‌توجهی یا انکار احساسات کودکان برای بهداشت روانیِ آینده‌شان ‌قطعاً مضر است. می‌دانم که شما، به ‌عنوان پدر یا مادر، حتی ممکن است ندانید که این کار را می‌کنید یا شاید این کار را انجام دهید، چون فکر می‌کنید به نفعشان است. هنگامی‌ که افراد دیگر، به ‌خصوص فرزندانمان، ناراحت‌اند، انکار ‌کردن احساساتشان ‌گاهی راه ‌حل پیش‌فرض ماست.

ممکن است درست‌ترین کار به ‌نظر برسد. ممکن است تلاش برای تحقیر کردن، قضاوت ‌کردن، منحرف ‌کردن یا سرزنش ‌کردن احساساتشان ‌کار درستی به‌ نظر برسد. ما نمی‌خواهیم کسی که دوستش داریم ناراحت باشد و نیز نمی‌خواهیم با آغوش باز پذیرای ناراحتی یا خشمشان‌ باشیم، ناراحتی و خشمی که ممکن است برای ما خطرناک و نگران ‌کننده باشد؛ انگار که ما به‌ نوعی این احساسات را تقویت می‌کنیم، اما وقتی احساسات را نمی‌پذیریم، آن‌ها ناپدید نمی‌شوند. فقط در جایی پنهان می‌شوند؛ جایی که در آن بدتر می‌شوند و بعداً در زندگی مشکل ایجاد می‌کنند. به این فکر کنید: وقتی صدایتان شنیده نمی‌شود، چه زمانی باید با بلندترین صدا فریاد بزنید؟ احساسات باید شنیده شوند.

من نمی‌خواهم شما به خاطر نحوه‌ی واکنش نشان ‌دادنتان به احساسات فرزندتان در گذشته احساس بدی داشته باشید، اما می‌خواهم تأکید کنم درک‌کردن و جدی ‌گرفتن و تأیید احساسات فرزندتان چقدر مهم است. شایع‌ترین علت افسردگیِ بزرگ‌سالان اتفاقی که در حال ‌حاضر برایشان می‌افتد نیست، بلکه این است که در کودکی در رابطه‌شان با پدر و مادر یاد نگرفته‌اند چطور آرام شوند.

اگر به فردی به‌ جای اینکه درک شود و آرام شود گفته شده باشد که احساسش را رها کند یا اینکه از شدت گریه به خواب رفته باشد یا او را با خشمش تنها گذاشته باشند، ظرفیتش برای تحمل احساسات ناخوشایند یا دردناک کم‌تر و ‌کم‌تر می‌شود، در حالی ‌که ناسازگاری‌های عاطفی بیشتر و بیشتر می‌شوند و توانایی‌شان‌ برای تحمل آن‌ احساسات افول می‌کند.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
مقدمه
فصل اول: میراث فرزندپروری شما
فصل دوم: محیط زندگی فرزند شما
فصل سوم: احساسات
فصل چهارم: پایه‌گذاری‌ کردن
فصل پنجم: شرایطِ سلامتِ روانیِ خوب
فصل ششم: رفتار؛ تمام رفتارها به‌نوعی برقراریِ ارتباط‌اند
سخن آخر
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند
نویسنده
مترجمسوما فتحی
ناشر چاپینشر میلکان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات232
زبانفارسی
شابک978-622-254002-9
موضوع کتابکتاب‌های خانواده و روابط، کتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند

aty anaraki
۱۳۹۹/۳/۴
از آشنا شدن با این کتاب بسیار خوشحالم!
شایدعلاقه‌ام ب خواندن کتابهای روان شناسی زیاد باشه و کتابهای مختلف خانم باربارا انجلیس و جان گری ودبی فورد رو با ولع میخونم ولی ب جرئت میتونم بگم این کتاب اینقدر کاربردی ن تنها در حوزه‌ی تربیت فرزند موثره درهمه‌ی روابط کارسازه! وقتی ب گفتگوهای درونی منفیت غلبه کنی و همه تله‌های شخصیت رو بشناسی و سعی در برطرف کردن انها داشته باشی ب ارامش روحی میرسی
سمانه اسفندیاری
۱۴۰۳/۱/۱۰
سلام
اگر اسم این کتاب، کتابی که آرزو می‌کنید.... نبود هم، با خوندنش با خودتون می‌گفتین‌ای کاش این کتابو والدینم خونده بودن و چقد خوب که من هم به عنوان مادر خوندم. نکات جالبی و هیجان انگیزی داره، یه جاهایی منو می‌برد به رفتار پدر و مادرم با من... و احساسم از اون رفتارها...
فقط ترجمش بعضی جاها خیلی پیچیده هست و فهم رو سخت می‌کنه
آیدا رها
۱۴۰۱/۶/۲۸
کتابی‌ست بسیار کاربردی، اگر فرزندی دارین پیشنهاد می‌کنم حتما این کتاب رو بخونین و از راهنمایی‌هاش استفاده کنین.. حتی اگر فرزندی هم ندارین بهتون کمک می‌کنه خیلی چیزهارو از گذشته خودتون با والدینتون درک کنین…
در حقیقت هیچ انسانی بی‌اشتباه نیست، اما اگر متوجه اشتباهاتمون بشیم می‌تونیم تاثیر بهتری روی فرزندمون بذاریم…
آیدا
۱۴۰۰/۵/۱
کتاب مفیدی بود و مطالب ارزشمندی داشت. خوشحالم که قبل از به دنیا اومدن دخترم این کتاب رو خوندم و باعث شد بیشتر نوزادم رو درک کنم و از خیلی روش‌های اشتباه که روی روان بچه تاثیر میزاره استفاده نکنم. مطالبی که داره حتی به درد روابط دو بزرگسال هم میخوره و نکات جالبی داره. ارزشش رو داره یک بار دیگه از اول بخونم
صفری راد
۱۴۰۳/۱/۳
مادرپدر‌های عزیز لطفا این کتاب رو حداقل یه بار مطالعه کنید. ما برای همه کار‌ها مطالعه میکنیم ولی برای بچه بدنیا اوردن که سخت‌ترین و حساس‌ترین کار دنیاست بدون هیچ مطالعه‌ای شروع به تربیت موجود زنده میکنیم و نهایتتتت این میشه کلی بچه‌های افسرده و درک نشده و به اشتباه رفته داریم
سولماز گوهری نژاد
۱۴۰۳/۱/۷
بسیار آموزنده و آگاهی بخش، والدین گرامی لطفا" این کتاب آموزنده را به خود هدیه بدهید و همیشه سعی کنید بیاموزید تربیت صحیح کمی نگاه به گذشته و بیشتر آموختن و عمل کردن در لحظه اکنون است. هر چی بیشتر مطالعه کنید آرامش بیشتری در روابط با فرزند تجربه خواهید.
V _Keshavarz
۱۳۹۹/۶/۲۵
باید قبول کنیم که در تربیت فرزندانمون هر چقدر کتاب بخونیم و عمل کنیم بازم یه وقتایی احساس میکنیم پدر و مادر خوبی نیستیم و کم میاریم، به امید اینکه بتونین پدر و مادر شایسته‌ای باشید این کتاب رو بخونید
کامران غزلی
۱۴۰۳/۳/۲۲
این کتاب انسان را به گذشته میبره در حالی که این موضوع در رسیدن ما به این نقطه که هستیم اثر داشته اما برای حرکت به جلو دیگه لازم نیست به عقب برگردیم بلکه باید برای راه پیشرو انتخاب‌های داریم که باید روی انتخاب‌های که داریم تمرکز کنیم
خانم کتابخون
۱۴۰۰/۱۲/۷
الان خیلی با کتابراه اخت شدم، اما دلیل اولیه و اصلی من برای نصب برنامه کتابراه، خرید همین کتاب بود. از خوندنش رضایت خواهید داشت، نه فقط برای فرزند، که ارتباط تون با سایر افراد رو هم میتونید بهبود بدید.
عادل آتشین
۱۴۰۱/۴/۲۱
کتاب خوبیه ولی جامع نیست چون اگر بخواهیم والدینی اسطوره داشته باشیم باید آرزو کنیم بعد از این کتاب، کتابایی با محتوای تکمیلی هم بخونن
جدا از شوخی حرف برا گفتن داره محتوای کتاب و رفتم برم برا تکمیل مطالعه ش👌
مهدی سیوف
۱۴۰۰/۵/۳۰
عالیه واقعا خیلی کمک میکنه به ما برای رفتار باکودکان وگاهی انگار که بیشتر داره ما رو اصلاح میکنه خوندش خالی از لطف نیست. موفق باشید. ممنون از کتابراه، بخاطر چراغ راه (کتاب) در همه زمینه ها🏆
اسدالله پناهی
۱۳۹۹/۳/۱۳
چه قبل و چه بعداز بچه‌دار شدن باید این کتاب را مطالعه کنید، بسیار زیبا و مفید و کاربردی است. 💯 درصد توصیه می‌کنم به دوستان و اقوامتان هم هدیه ‌اش کنید.
زهره‌پهلوانی
۱۴۰۳/۲/۲۹
کتاب مفیدی هست که تاکیدش بر برقراری ارتباط با بچه‌هاست. همینطور یک فصل کامل به اهمیت احساسات و درک و پذیرش احساسات بچه‌ها پرداخته و البته تمرکز کتاب بیشتر بر دوران بارداری و سال‌های اولیه زندگی است.
زهرا منصوری
۱۳۹۹/۱۰/۱۷
هنوز نخوندم ولی میخوام بخرمش کلا من کتابهای فرزند پروری رو خیلی دوست دارم کتاب تربیت بدون فریاد هم توصیه میکنم حتما بخونید
اگه میشه کتاب والدین سمی هم بزارید چون خیلی تعریفش رو شنیدم
الهام. ت
۱۳۹۹/۶/۱۳
این کتاب رو دختر خاله خوبم بهم معرفی کرد واقعا عالی و کاربردی و مفید صدای منتقد گر درونی رو بشناسید و بشوید و یاد بگیرید از کنارش بی اعتنا رد بشید
ممنونم کتابراه
مشاهده همه نظرات 73

راهنمای مطالعه کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند

برای دریافت کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.