دانلود کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند

  • از: فلیپا پری، سوما فتحی
  • ناشر: نشر میلکان
  • ۴۶ رای
  • برای دانلود قانونی کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند

فلیپا پری در کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند، ابتدا به شما می‌آموزد که چگونه با فرزندتان ارتباط برقرار کنید و سپس عواملی که مانع این ارتباط خوب هستند را شناسایی می‌کند.

اصلی‌ترین نکته‌ی فرزندپروری رابطه‌ای است که با فرزندتان دارید. این رابطه حمایت می‌کند، پرورش می‌یابد و رشد را ممکن می‌سازد یا مانع رشد می‌شود. کودکان، بدونِ داشتنِ رابطه‌ای که بتوانند به آن‌ تکیه کنند، احساس امنیت درِشان کاهش می‌یابد. شما می‌خواهید این رابطه منبع قدرت برای کودکتان باشد و روزی برای فرزندان آن‌ها نیز همین‌طور.

هدف کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند (The book you wish your parents had read) به ‌اشتراک ‌گذاشتنِ مسائلی است که در فرزندپروری مطرح‌اند. این موارد شامل نحوه‌ی کنار آمدن با احساسات است، ‌احساسات خودتان و آن‌ها؛ اینکه خودتان را با فرزندتان هماهنگ کنید تا یاد بگیرید چطور آن‌ها را بهتر درک کنید و چطور رابطه‌ای واقعی با آن‌ها داشته باشید، نه اینکه در الگوهای خسته ‌کننده‌ی دعوا یا عقب‌نشینی درگیر باشید.

این کتاب به شما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید با فرزندانتان ارتباط خوبی برقرار کنید، نه اینکه چطور آن‌ها را تحت ‌کنترل خود دربیاورید. در این کتاب، شما تشویق می‌شوید که به تجارب کودکی‌تان نگاه کنید تا بتوانید جنبه‌های خوبی را که در پرورش خودتان استفاده شده‌اند برای نسل بعدی‌تان نیز به کار بگیرید و موارد ناکارآمد را انجام ندهید.

فلیپا پری (Philippa Perry) در این کتاب بررسی می‌کند که چگونه می‌توانید تمام روابطتان را بهتر کنید، به ‌طوری ‌که بچه‌ها در روابط خوب و سالم رشد کنند. او توضیح می‌دهد که چگونه نگرش‌هایتان در دوران بارداری می‌توانند بر رابطه‌ی شما با فرزندتان تأثیر داشته باشند و چگونه با نوزاد، کودک، نوجوان، یا بزرگ‌سال ارتباط برقرار کنید به گونه‌ای که رابطه‌ی شما با آن‌ها منبع قدرتی برای آن‌ها و منبع رضایت برای شما باشد.

نکوداشت‌های کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند:

- کتابی بی‌نهایت صمیمی، خردمندانه، امیدبخش ودلگرم کننده (آلن دو باتن)
- کتابی صادقانه، صمیمی و به دور از قضاوت است. خواندن این کتاب برای همه‌ی والدین ضروری است، چه آن‌هایی که فرزندی دارند یا به زودی صاحب فرزند می‌شوند و چه آن‌هایی که هنوز فرزندی ندارند. هیچ وقت برای بهبود رابطه با فرزندتان خیلی زود یا خیلی دیر نیست. (بوکلیست)

در بخشی از کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند می‌خوانیم:

بی‌توجهی یا انکار احساسات کودکان برای بهداشت روانیِ آینده‌شان ‌قطعاً مضر است. می‌دانم که شما، به ‌عنوان پدر یا مادر، حتی ممکن است ندانید که این کار را می‌کنید یا شاید این کار را انجام دهید، چون فکر می‌کنید به نفعشان است. هنگامی‌ که افراد دیگر، به ‌خصوص فرزندانمان، ناراحت‌اند، انکار ‌کردن احساساتشان ‌گاهی راه ‌حل پیش‌فرض ماست.

ممکن است درست‌ترین کار به ‌نظر برسد. ممکن است تلاش برای تحقیر کردن، قضاوت ‌کردن، منحرف ‌کردن یا سرزنش ‌کردن احساساتشان ‌کار درستی به‌ نظر برسد. ما نمی‌خواهیم کسی که دوستش داریم ناراحت باشد و نیز نمی‌خواهیم با آغوش باز پذیرای ناراحتی یا خشمشان‌ باشیم، ناراحتی و خشمی که ممکن است برای ما خطرناک و نگران ‌کننده باشد؛ انگار که ما به‌ نوعی این احساسات را تقویت می‌کنیم، اما وقتی احساسات را نمی‌پذیریم، آن‌ها ناپدید نمی‌شوند. فقط در جایی پنهان می‌شوند؛ جایی که در آن بدتر می‌شوند و بعداً در زندگی مشکل ایجاد می‌کنند. به این فکر کنید: وقتی صدایتان شنیده نمی‌شود، چه زمانی باید با بلندترین صدا فریاد بزنید؟ احساسات باید شنیده شوند.

من نمی‌خواهم شما به خاطر نحوه‌ی واکنش نشان ‌دادنتان به احساسات فرزندتان در گذشته احساس بدی داشته باشید، اما می‌خواهم تأکید کنم درک‌کردن و جدی ‌گرفتن و تأیید احساسات فرزندتان چقدر مهم است. شایع‌ترین علت افسردگیِ بزرگ‌سالان اتفاقی که در حال ‌حاضر برایشان می‌افتد نیست، بلکه این است که در کودکی در رابطه‌شان با پدر و مادر یاد نگرفته‌اند چطور آرام شوند.

اگر به فردی به‌ جای اینکه درک شود و آرام شود گفته شده باشد که احساسش را رها کند یا اینکه از شدت گریه به خواب رفته باشد یا او را با خشمش تنها گذاشته باشند، ظرفیتش برای تحمل احساسات ناخوشایند یا دردناک کم‌تر و ‌کم‌تر می‌شود، در حالی ‌که ناسازگاری‌های عاطفی بیشتر و بیشتر می‌شوند و توانایی‌شان‌ برای تحمل آن‌ احساسات افول می‌کند.

 ۲۳۲ صفحه، ۴۹۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-254002-9 

چاپ ۱۳۹۹: ۳۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
مقدمه
فصل اول: میراث فرزندپروری شما
فصل دوم: محیط زندگی فرزند شما
فصل سوم: احساسات
فصل چهارم: پایه‌گذاری‌ کردن
فصل پنجم: شرایطِ سلامتِ روانیِ خوب
فصل ششم: رفتار؛ تمام رفتارها به‌نوعی برقراریِ ارتباط‌اند
سخن آخر
منابع

راهنمای دانلود کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند

برای دانلود کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند

نظرات کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند

aty anaraki
۱۳۹۹/۳/۴
از آشنا شدن با این کتاب بسیار خوشحالم!
شایدعلاقه‌ام ب خواندن کتابهای روان شناسی زیاد باشه و کتابهای مختلف خانم باربارا انجلیس و جان گری ودبی فورد رو با ولع میخونم ولی ب جرئت میتونم بگم این کتاب اینقدر کاربردی ن تنها در حوزه‌ی تربیت فرزند موثره درهمه‌ی روابط کارسازه! وقتی ب گفتگوهای درونی منفیت غلبه کنی و همه تله‌های شخصیت رو بشناسی و سعی در برطرف کردن انها داشته باشی ب ارامش روحی میرسی
اسدالله پناهی
۱۳۹۹/۳/۱۳
چه قبل و چه بعداز بچه‌دار شدن باید این کتاب را مطالعه کنید، بسیار زیبا و مفید و کاربردی است. 💯 درصد توصیه می‌کنم به دوستان و اقوامتان هم هدیه ‌اش کنید.
زهرا منصوری
۱۳۹۹/۱۰/۱۷
هنوز نخوندم ولی میخوام بخرمش کلا من کتابهای فرزند پروری رو خیلی دوست دارم کتاب تربیت بدون فریاد هم توصیه میکنم حتما بخونید
اگه میشه کتاب والدین سمی هم بزارید چون خیلی تعریفش رو شنیدم
مشاهد همه نظرات (۳۱)
روابط اعضای خانواده، روانشناسی کودک، کتاب آموزشی و رفتاری کودکان، مشکلات رفتاری کودکان، کتاب تکنیک های فرزند پروری خلاق، اختلالات کودکان، کتاب های آموزشی و رفتاری بچه ها، تعلیم و تربیت کودکان، رفتار شناسی کودکان، کتاب تربیتی کودکان، کتاب تربیت کودکان، کتاب های آموزشی و رفتاری، اختلالات رفتاری کودکان، تربیت کودکان، ارتباط موثر والدین با فرزندان، تربیت فرزندان، مسائل تربیت فرزند، روان درمانی کودکان، دانلود کتاب آموزش کودکان، آموزش والدین، رفتار درمانی کودکان، پرورش کودک، تعلیم و تربیت کودک، فرزندپروری، دانلود کتاب روانشناسی کودکان، آموزش مهارت های اجتماعی کودک، الگوهای آموزش به کودکان، مشکلات کودکان، آموزش تقویت اعتماد به نفس، آموزش کودکان، کتاب های آموزشی و رفتاری کودکان، دانلود کتاب آموزش تربیت کودکان، کتابی که آرزو می کنید ای کاش والدینتون خونده بودن، Philippa Perry، The book you wish your parents had read، and your children will be glad that you did