دانلود کتاب آرامش


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آرامش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آرامش

کتاب آرامش نوشته‌ی آلن دوباتن، اثری مصور از مجموعه‌ی «مدرسه‌ی زندگی» است که به طور نظام‌مند به طیفی از مسائلی که سرچشمه‌ی اضطراب‌ها، خشم‌ها و عصبانیت‌های شما هستند، می‌پردازد.

آلن دوباتن (Alain de Botton) با پرداختن به طیفی از جدی‌ترین معضلات که نتیجه فقدان خودشناسی، همدلی و ارتباط است در کتاب آرامش (Calm) به شکافتن علت‌ها و محتوای مشکلات گوش می‌سپارد تا به واسطه‌ی درک صبورانه و ارزشمندی که از زوایای نامناسب ذهنتان حاصل می‌کند، به شرایطی سراسر آرامش دست یابید.

آرامش برای همه جذابیتی عمیق و طبیعی دارد. اکثر شما آرزو دارید صبورتر، متین‌تر و آسوده‌تر باشید و بتوانید در کمال آرامش و شوخ‌طبعی با شکست‌ها و ناراحتی‌های زندگی روبه‌رو شوید.

اما چندان نمی‌دانید چطور به آرامش برسید و از این جهت در ابتدای راه هستید. اضطراب در روزها و شب‌های شما رخنه کرده است و تقریباً همیشه در پس‌زمینه‌ی زندگی‌تان حضور دارد. چه بسا در همین لحظه هم اضطراب داشته باشید.

توانایی آرام ماندن از جمله مهارت‌های مهم در زندگی‌ست که بسیار نادیده گرفته شده است. بدترین تصمیمات را هنگامی می‌گیرید که آرامش‌تان را از دست داده‌اید یا دچار اضطراب و آشفتگی شده‌اید. قرار نیست با تنفس عمیق یا نوشیدن دم‌نوش به آرامش برسید، بلکه باید در موردش فکر کنید.

در سال‌های اخیر در غرب، واکنش خاصی به اضطراب‌ها بسیار رایج شده است. این واکنش برگرفته از سنت‌های بودایی و تمرکز آن بر خالی کردن ذهن از طریق انجام مراقبه است. ایده این است که بسیار آرام و شاید در وضعیت بدنی خاصی، بنشینیم و با تمرینات مختلف سعی کنیم محتویات ذهن خود را خالی کنیم. هدف این است که موضوعات آشفته و گنگ را از ضمیر خودآگاه به حاشیه برانیم و فضای مرکزی ذهن را خالی و آرام و تا حد امکان خودآگاهی را از خود دور کنیم.

هر بار که در رسیدن به آرامش شکست می‌خورید، می‌توانید به تحلیل آن بپردازید تا چیزهایی مفید و ارزشمند در مورد خود کشف کنید. هرگونه نگرانی، ناکامی، بی‌تابی یا خشمِ ناگهانی، بصیرت‌های مهمی در بطن خویش دارد که در اختیار شما بگذارد؛ به این شرط که زحمت رمزگشایی آن‌ها را به جان بخرید.

راه مطلوب برای رسیدن به آرامش این نیست که ذهن خود را خالی کنید، بلکه باید به شکلی دقیق‌تر و آهسته‌تر به تجارب ناراحت کننده‌ی خود بنگرید، با این هدف که نگرانی‌های بنیادین را کشف و روشن کنید.

این کتاب می‌کوشد با صبر و حوصله علل مهم‌ترین استرس‌هایمان را واکاوی کند و مجموعه‌ای از استدلال‌های متقاعد کننده، زیبا و گاهی طنزآمیز در اختیارمان بگذارد تا بتوانیم در برابر هرس و خشم از خود محافظت کنیم.

در بخشی از متن کتاب آرامش می‌خوانیم:

رؤیای موجود در پس تمام اختلافات و ناراحتی‌های روابط این است که کسی را بیابیم تا بتوانیم با او شاد باشیم. با توجه به چیزهایی که عموماً اتفاق می‌افتد، این انتظار کمابیش خنده‌دار به نظر می‌رسد.

رؤیایمان این است که کسی را پیدا کنیم که ما را درک کند، خواسته‌ها و رازهایمان را با او در میان بگذاریم و بتوانیم با او ضعیف، بازیگوش، آرام و کاملاً خودمان باشیم.

و یک‌باره هراس آغاز می‌شود: آن هنگام که دندان‌هایمان را مسواک می‌زنیم و از پشت دیوار اتاق هتل غیرمستقیم سروصدای مشاجره‌ی زوج اتاق کناری را می‌شنویم؛ آن هنگام که زوجی اخمو را پشت میز بغلی در رستوران می‌بینیم و البته آن هنگام که جنجال به روابطمان هجوم می‌آورد.

آن‌طور که در رابطه به شدت بدرفتاری می‌کنیم، در هیچ‌جای دیگر این رفتارها از ما سر نمی‌زند. ما در رابطه به افرادی تبدیل می‌شویم که دوستانمان حس می‌کنند تاکنون شناخت درستی از ما نداشته‌اند. استعداد حیرت‌انگیزی برای پریشانی و خشم در خود کشف می‌کنیم، سرد و عصبانی می‌شویم و در را محکم می‌کوبیم. دشنام می‌دهیم و زخم‌زبان می‌زنیم. امیدهای بلندبالای خود را وارد رابطه می‌کنیم اما در عمل به نظرمان می‌رسد گویی این رابطه مشخصاً طوری طراحی شده که پریشانی ما را به حداکثر برساند.

 ۱۴۶ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8957-06-5 

چاپ ۱۳۹۷: ۲۹۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۹۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
1: روابط
یک. انتظارات عاشقانه
دو. بی‌قدر بودنِ امور خانوادگی
سه. آشفتگی‌های رابطه‌ی جنسی
چهار. ضعفِ قدرت
2: افراد دیگر
یک. آسیب ناخواسته
دو. در دفاع از آموزش
سه. در دفاع از ادب
چهار. در باب تشریفات اداری
3: کار
یک. سرمایه‌داری
دو. بلندپروازی
سه. شکیبایی
چهار. همکاران
4: سرچشمه‌های آرامش
یک. نگاه
دو. صدا
سه. مکان
چهار. زمان
پنج. لمس
نتیجه‌گیری
زندگی آرام

راهنمای دانلود کتاب آرامش

برای دانلود کتاب آرامش و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آرامش

نظرات کتاب آرامش

معصومه نقویان
۱۳۹۸/۶/۲۳
دیدگاهش نو و تازه بود برام. اینکه جامعه مشکلات خاص خودشو تو همه زمان‌ها داره و هر فردی هم با چالش‌هایی تو زندگیش مواجه میشه،... کلا واقع نگری و پذیرش مسائل و روبرو شدن با اونا بجای مثبت نگری صرف و کاذب.
سارا حقیقی
۱۳۹۹/۱/۲۷
کتاب جالبی بود و ارزش وقت گذاشتن رو دارد و خیلی نزدیک واقعیت صحبت کرده فقط به نظرم آدم انتظار راه کار‌های بیشتری دارد ولی دید انسان رو به آرامش باز میکنه
نیکو عبدی زاده
۱۳۹۸/۳/۷
به شدت پیشنهاد میکنم. آرامشی که باید در مقابل اتفاقات روزمره که همه‌ی ما باهاشون دست و پنجه نرم میکنیم داشته باشیم رو یاد میده
مشاهد همه نظرات (۲۰)