دانلود کتاب آسمان مال من بود، خاطرات سرهنگ خلبان صمد علی بالازاده

  • از: ساسان ناطق
  • ناشر: انتشارات سوره مهر
  • ۹ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب آسمان مال من بود، خاطرات سرهنگ خلبان صمد علی بالازاده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آسمان مال من بود، خاطرات سرهنگ خلبان صمد علی بالازاده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آسمان مال من بود، خاطرات سرهنگ خلبان صمد علی بالازاده

کتاب «آسمان مال من بود» در 13 فصل به روایت خاطرات سرهنگ خلبان صمدعلی بالازاده می‌پردازد؛ خاطراتی که از فرودگاه مهرآباد و سفر به آمریکا آغاز شده و در نهایت به روزهای بازنشستگی در اردبیل ختم می‌شود. بالازاده که پس از اتمام دوره‌های تکمیلی پرواز با جنگنده‌های اف5 به ایران باز می‌گردد طی سال‌های دفاع مقدس در کشور با 1356 ساعت و 20 دقیقه پرواز به یکی از فعال‌ترین خلبانان جمهوری اسلامی ایران بدل شده و حتی به باور برخی از کارشناسان نظامی نام او در کنار بزرگانی چون شهید عباس بابایی قرار می‌گیرد. خاطرات بالازاده به بخش مهمی از تاریخ معاصر ایران در طول هشت سال دفاع مقدس می‌پردازد و طی آن می‌توان از فضای موجود در نیروی هوایی ایران بخصوص در سال‌های ابتدایی جنگ شناخت بیشتری پیدا کرد. این سرهنگ خلبان طی خاطرات خود به ماجرای کودتای نوژه پرداخته و از دید یکی از افسران نیروی هوایی ارتش این دسیسه را تحلیل می‌کند. بخش زیادی از خاطرات بالازاده نیز به شهید عباس بابایی باز می‌گردد که از این حیث نیز «آسمان مال من بود» از ارزش تاریخی زیادی برخوردار است. بالازاده طی این کتاب عملیات‌های هوایی مختلفی را با جزئیات شرح می‌دهد و لحظات نفسگیری را پیش روی مخاطب به نمایش می‌گذارد.

یکی از نکات قابل توجه «آسمان مال من بود» شخصیت جذاب و سرکش خود راوی است که در چارچوب‌های نظامی نمی‌گنجد و به شکلی بر اساس باور و اعتقاد خودش عمل می‌کند. اما در کنار این ویژگی باید اذعان داشت که خاطره‌نگار نیز تبحر خاصی در ثبت و چینش خاطرات داشته است.

 ۲۸۰ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-175-237-7 

چاپ ۱۳۹۳: ۹۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۵۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب آسمان مال من بود، خاطرات سرهنگ خلبان صمد علی بالازاده

برای دانلود کتاب آسمان مال من بود، خاطرات سرهنگ خلبان صمد علی بالازاده و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آسمان مال من بود، خاطرات سرهنگ خلبان صمد علی بالازاده
Nasser Shahram
۱۳۹۶/۷/۱۷
عالی بود کتاب. هم خاطرات جناب بالازاده خیلی جذاب هست و هم نحوه نگارش آن.
نوید خطیب زاده
۱۳۹۷/۵/۱۰
سلام. برای تهیهء مستندی از نقش پایگاه دوم شکاری در سه ماههء ابتدای جنگ چند روزی به آن جا رفته و قرار بود جناب بالازاده هم بعنوان یکی از خلبانانی که از اولین روز تا آخرین روز جنگ، همواره داوطلب پرخطر بیشتر...
امیر بهروزیان
۱۳۹۹/۳/۱۲
عالی بود. جناب بالازاده اطلاعات بسیار مفیدی داده اند
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۶)