دانلود کتاب آموزش مهارت‌های اجتماعی با بازی برای کودکان پیش دبستانی

  • از: فاطمه ملامحمدی
  • ناشر: انتشارات السانا
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب آموزش مهارت‌های اجتماعی با بازی برای کودکان پیش دبستانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آموزش مهارت‌های اجتماعی با بازی برای کودکان پیش دبستانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آموزش مهارت‌های اجتماعی با بازی برای کودکان پیش دبستانی

فاطمه ملامحمدی در کتاب آموزش مهارت‌های اجتماعی با بازی برای کودکان پیش دبستانی به تمامی والدین و مربیان کمک می‌کند تا رفتار مناسب و صحیح در موقعیت‌های اجتماعی مختلف را به کودکان آموزش دهند. در این کتاب 20 بازی برای آموزش مهارت‌های اجتماعی به کودکان ذکر شده است.

درباره‌ی کتاب آموزش مهارت‌های اجتماعی با بازی برای کودکان پیش دبستانی:

بسیاری از کودکان هستند که هرگز رفتار درست در موقعیت‌های اجتماعی را آموزش ندیده‌اند. (موقعیت‌هایی که در آن‌ها باید با دیگران روبرو شوند.) ممکن است آن‌ها این راهنمایی را در خانه کسب نکرده‌ باشند یا به خاطر کمبود آموزش توسط بزرگترها و یا نظام‌های آموزشی و یا شاید هم آن‌ها الگوی خوبی در خانه و همسایگی‌شان نداشته‌اند که رفتار مناسب و درست در آن رواج داشته باشد.

یکی از علل مهم مشکلات رفتاری، ضعف در مهارت‌های اجتماعی است. مهارت‌های اجتماعی را رفتارهایی می‌دانند که تعامل مؤثر با دیگران و واکنش‌های مناسب به یک موقعیت خاص داشته باشند. وجود این مهارت‌ها، تسهیل‌کننده هیجانات سالم، حافظ روابط اجتماعی مثبت و بهبود بخش زندگی است.

بازی برای آموزش مهارت اجتماعی کودکان می‌تواند موثر باشد. بر اساس تحقیقات انجام شده بازی کمک کننده‌ی بسیار خوبی برای دوستی میان کودکان هم سن و سال است و کودک به مرور خود را عضوی از یک جمع می‌بیند و رفتار و کردار خودش و همبازی‌هایش را ارزیابی می‌کند. در زمان بازی، شخصیت کودک به متحد شدن و همکاری با همبازی‌هایش متمایل می‌شود و شور، شوق و احساس مسئولیت را در او به وجود می‌آید.

در این کتاب برای آموزش مهارت‌های اجتماعی 20 بازی که در فصل دوم نحوه فعالیت آن ذکر شده می‌تواند برای آموزش مهارت‌های اجتماعی فرزندان‌تان موثر باشد. بنابراین یکی از ارزشمندترین خدمات برای کودکان، آموزش مهارت‌های اجتماعی به آنان است. آموزش نحوه معرفی خود به دیگران، برقراری ارتباط کلامی، شنونده خوب بودن، سلام دادن، ابراز همدلی، حل مسایل و تضادهای اجتماعی و قاطعیت، با ایجاد سازگاری، منجر به کاهش مشکلات رفتاری و افزایش توانمندی اجتماعی کودکان می‌شود.

کتاب آموزش مهارت‌های اجتماعی با بازی برای کودکان پیش دبستانی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب یک منبع آموزشی عالی برای والدینی است که می‌خواهند فرزندانی اجتماعی و موفق در همه‌ی امور تربیت ‌کنند. همچنین این اثر برای مربیان مهد کودک و معلمان مدرسه‌ی ابتدایی نیز کاربردی و سودمند خواهد بود.

در بخشی از کتاب آموزش مهارت‌های اجتماعی با بازی برای کودکان پیش دبستانی می‌خوانیم:

نگرش‌های منفی درباره‌ی کودکان و نیاز آن‌ها به داشتن فعالیت‌های ویژه در اروپا در طول دوره‌ای که به رنسانس شهرت یافته است، پدیدار شد. و معتقد بودند که کودکان در مقایسه با بزرگسالان از اهمیت کمتری برخوردارند و گفته می‌شد که آن‌ها فاقد نیرو، عقل و زیرکی هستند و همه تمایزهای بین دوره کودکی و بزرگسالی در جریان رنسانس از بین رفته بود. با وجود این، این‌چنین به نظر می‌رسد که فرصت کافی برای بازی کردن نیز وجود داشته است بسیاری از آنچه که بازی کودکان می‌نامیم، می‌توان در نقاشی‌هایی که صحنه‌هایی از زندگی روزمره‌ی اروپای دوران رنسانس را به تصویر می‌کشند، مشاهده کرد. به هر حال فقط کودکان نبودند که می‌توانستند بازی کنند. از آن جا که تفاوتی بین دنیای کودکان و بزرگسالان نبود. افراد در تمام سنین بازی‌های مشابه‌ی انجام می‌دادند و همان اشعار کودکانه را می‌خواندند (تاکر19، 1974، به نقل از هیوز، 1999، ترجمه: گنجی:1391).

در جریان رنسانس بود که صنعت تولید اسباب بازی در جنوب آلمان به وجود آمد. در کنار اسباب بازی‌های خانگی مانند بادبادک و تاس، که از قرون وسطی وجود داشتند، که در این زمان بود سربازان سربی، عروسک‌های چوبی پرنقش و نگاره وحیوانات شیشه‌ای نیز به وجود آمدند. واقعیت این است که در دوران رنسانس نه تنها برای بازی کودکان بلکه خاص بزرگسالان نیز بود و در واقع خیلی از اسباب بازی‌های این دوره و همچنین قرن‌های هفدهم و هجدهم آنقدر پرنقش و نگار و ظریف بودند (برای مثال سرویس‌های چای خوری، عروسک‌ها، خانه‌های عروسکی) که احتمالا کودکان حتی اجازه نداشتند آن‌ها را لمس کنند. (سامرویل20، 1982). در آغاز قرن هفدهم اروپا از رنسانس خارج شد، و بازی از نظر فرانسویان امری قابل قبول شد، و گر چه روحانیون کاتولیک دیدگاه تاریکی نسبت به بازی داشتند و آن مانند کار دارای ارزش اجتماعی نمی‌داشتند، به صورت آشکار توان جلوگیری از وقوع آن را نداشتند (رایز21، 1962، به نقل از هیوز، 1999، ترجمه:گنجی).

 ۹۶ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-96262-9-0 

چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

تقدیم به
مقدمه
فصل اول: مهارت‌های اجتماعی و بازی درمانی
تعریف مهارت‌های اجتماعی
تاریخچه مهارت‌های اجتماعی
ضرورت مهارت‌های اجتماعی
علل ضعف در مهارت‌های اجتماعی
ویژگی‌های مهارت‌های اجتماعی
عناصر مهارت‌های اجتماعی
مؤلفه‌های مهارت اجتماعی
1) گوش دادن
2) ابراز وجود
3) مهارت‌های مکالمه
5) گشودن تعارضات
6) درخواست کمک
7) توانایی نه گفتن
8) مهارت کنترل خشم
9) مهارت عذرخواهی
طبقه‌بندی مهارت‌های اجتماعی از نظر کارکرد
روش‌های آموزش مهارت اجتماعی
تاریخچه بازی
نظریه‌های بازی
نظریه انرژی مازاد، هربرت اسپنسر
نظریه تجدید انرژیجی. تی. دبلیو. پاتریک
نظریه باز پیدایی جان استانلی هال
نظریه پیش – تمرین کارل گروس
نظریه روان تحلیل‌گری
نظریه شناختی- رشدی پیاژه
نظریه تنظیم انگیختگی
نظریه ویگوتسکی
نظریه تعاملی مید
نظریه ارتباط بتسون
دیدگاه بوم شناختی
طبقه‌بندی بازی
1- طبقه‌بندی پرز
2- طبقه بندی شارلوت بوهلر
3- طبقه بندی پیاژه
4- طبقه بندی کرا
5- طبقه‌بندی اشترن
6-طبقه بندی کارل گروس
کاربردهای بازی در درمان کودکان
1) درک تشخیصی
2) رابطه کاری
3) دفاع‌های کودکان
4) تسهیل بیان کلامی
5) تخلیه مطالب ناخودآگاه و تنش
6) اهمیت تکاملی بازی
1) رویکرد روان تحلیل‌گری
2) رویکرد ارتباطی
3) رویکرد ساختارمند
اصول بازی درمانی
فصل دوم: بازی‌ها
بازی 1: احساسات عالی
بازی 2: عمل کردن به احساسات
بازی 3: احساسات بد
بازی 4: چه احساسی دارم؟
بازی 5: درست کردن احساسات
بازی 6: مشارکت
بازی 7: دوست شدن
بازی 8: با من دوست می‌شوی؟
بازی 9: بیا تقسیم کنیم
بازی10 : دوست شدن و نگهداشتن دوستی‌ها
بازی 11: بازی نقش جشن تولد
بازی 12: همیاری و تعاون
بازی 13: همکاری
بازی 14: پانتومیم هدیه دادن
بازی 15: بازی نقش رستوران
بازی 16: بازی داستان و تصاویر
بازی 17: پانتومیم دعوا و آشتی
بازی 18: نمایش فروشگاه
بازی 19: بازی نمایش دید و بازدید عید
بازی 20: بازی پانتومیم مشاغل
منابع و مراجع

راهنمای دانلود کتاب آموزش مهارت‌های اجتماعی با بازی برای کودکان پیش دبستانی

برای دانلود کتاب آموزش مهارت‌های اجتماعی با بازی برای کودکان پیش دبستانی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آموزش مهارت‌های اجتماعی با بازی برای کودکان پیش دبستانی
مهارت یادگیری، آموزش مهارت های اجتماعی با بازی برای کودکان، مهارت های اجتماعی کودکان چیست، بازی اجتماعی برای کودکان، آموزش مهارتهای زندگی با بازی به کودکان، بازی برای تقویت مهارت اجتماعی، بازی های تقویت مهارت اجتماعی، بازی مهارت اجتماعی، بازی برای رشد اجتماعی، بازی برای کودکان خجالتی، بازی برای رفع خجالت کودک، آموزش مهارت های اجتماعی به کودکان پیش دبستانی، آموزش مهارت های زندگی به کودکان پیش دبستانی، کتاب آموزش مهارت های اجتماعی به کودکان، دانلود کتاب آموزش مهارت های اجتماعی به کودکان، کتاب موزش مهارت های زندگی به کودکان، ضرورت آموزش مهارت های زندگی به کودکان، تعلیم و تربیت، کتاب تربیت کودکان، تربیت کودکان، تعلیم و تربیت کودکان، کتاب های آموزشی و رفتاری، تربیت فرزندان، کتاب تربیتی کودکان، پرورش کودک، تعلیم و تربیت کودک، کتاب های آموزشی و رفتاری بچه ها، مسائل تربیت فرزند، آموزش به کودکان، تربیت فرزند، کتاب آموزشی و رفتاری کودکان، روابط متقابل والدین و فرزندان، آموزش مهارت های اجتماعی کودک، ارتباط موثر والدین با فرزندان، آموزش والدین، آموزش های پیش دبستانی، کتاب راهنمای مربیان پیش دبستانی