معرفی و دانلود کتاب آنچه اتفاق افتاد

عکس جلد کتاب آنچه اتفاق افتاد
قیمت:
69900 تومان - 12.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب آنچه اتفاق افتاد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آنچه اتفاق افتاد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آنچه اتفاق افتاد

کتاب آنچه اتفاق افتاد اثر هیلاری کلینتون به تمام وقایعی که سبب شد ترامپ به ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا برسد می‌پردازد. این کتاب پرفروش‌ترین اثر غیرداستانی سال ۲۰۱۷ در آمریکا شده است.

برای اولین بار، هیلاری کلینتون (Hillary Rodham Clinton) احساسات و تفکرات خود را در طول یکی از بحث‌برانگیزترین و غیرمنتظره‌ترین انتخابات در تاریخ آمریکا آشکار کرده است. او اکنون، فارغ از محدودیت‌های دوره مبارزات انتخاباتی، شما را با خود در یکی از بی‌نظیرترین تجربه‌ها به عنوان اولین بانوی نامزد انتخاب ریاست جمهوری از سوی یکی از بزرگترین احزاب سیاسی آمریکا همراه خواهد کرد. شما در این سفر همراه با هیلاری، تبعیض جنسیتی، خشم، پستی‌های ناامیدکننده و بلندی‌های هیجان‌انگیز، پیچیدگی‌های عجیب‌تر از داستان‌های تخیلی، دخالت‌های روسیه و شکستن تمام قوانین توسط حریف را تجربه خواهید کرد. این‌ها خصوصی‌ترین خاطرات هیلادی کلینتون هستند.

کتاب آنچه اتفاق افتاد (what happened) تاکنون بیش از 300 هزار نسخه فروش داشته و عنوان پرفروش‌ترین کتاب غیرداستانی در پنج سال گذشته را از آن خود کرده است.

هیلاری کلینتون در این کتاب از نحوه مبارزه علیه دونالد ترامپ خواهد گفت، اشتباهاتش را برایتان شرح خواهد داد و خواهد گفت که چگونه توانسته است بر این شکست غریب و خرد کننده فائق آید و بار دیگر به زندگی شاداب و عادی خود باز گردد. هیلاری به شما خواهد گفت که زن بودن در عرصه سیاست، او را به چه چالش‌هایی روبه‌رو کرده است، از انتقادها درباره صدا، سن و ظاهرش و همچنین کلیشه‌هایی خواهد گفت که دیگران بدان باور داشتند و از او نیز می‌خواستند آن‌ها را بپذیرد.

آنچه اتفاق افتاد داستان مسیری است که هیلاری کلینتون در این دو سال پیموده است؛ نوشتن این کتاب کاری آسان برای او نبود، زیرا او ناچار بود بار دیگر این مسیر را از ابتدا تا انتها طی کند و بار دیگر خشم و غم ناشی از آن را تجربه نماید. در حین نوشتن، بارها ناچار شد از پشت میز کارش بلند شود، به پشت دراز بکشد، چشمانش را ببند و تلاش کند ذهنش را از این احساسات آزاردهنده خالی نماید.

آنچه اتفاق افتاد با سخنان یک زن شجاع و پیشرو (هریت تابمن) آغاز شده است، هیلاری رودهام کلینتون بیست سال پیش، در شهری که این زن ابتدا آن جا زندگی می‌کرد، یعنی اوبورنِ نیویورک، نمایشنامه‌ای از زندگی‌اش دید که گروهی از کودکان اجرا می‌کردند. این کودکان از اینکه داستان زندگی چنین زنی را اجرا می‌کنند بسیار هیجان‌زده بودند، زنی جسور و بی‌پروا که توانست برده‌ها را علیه تمام اعتقادات نادرستی که وجود داشت رهبری کند. با وجود تمام مشکلات و موانعی که در برابر این زن وجود داشت، او فقط یک جمله را تکرار می‌کرد: ادامه بده! او به این جمله ساده اما قدرتمند ایمان کامل داشت و به آن عمل می‌کرد، همان کاری که ما نیز اکنون باید انجام دهیم.

سال 2016 دولت امریکا اعلام کرد که تصویر هریت تابمن را روی اسکناس‌های بیست‌دلاری چاپ خواهد کرد. اگر نیازمند اثبات درستی کار این زن شجاع هستید، همین کافی است.

در بخشی از کتاب آنچه اتفاق افتاد می‌خوانیم:

نهم نوامبر در نیویورک‌سیتی هوا بارانی و سرد بود. جمعیت در پیاده‌رو ایستاده بود و درحالی‌ که خودروی من جلو می‌رفت، به من نگاه می‌کرد. برخی گریه می‌کردند. برخی دست‌ها یا مشت‌هایشان را به نشانه اتحاد بالا برده بودند. کودکان خردسالی در جمعیت بودند که والدین‌شان آن‌ها را در آغوش گرفته بودند. دیدن تمام این تصاویر به‌جای اینکه قلبم را از شادی پر کند، با غم می‌فشرد.

گروه من به‌شدت در تلاش بود تا مکانی را برای سخنرانی شکست من بیاید. مرکز همایش جیکوب جاویتز یکی از مکان‌هایی بود که امیدوار بودیم برای برگزاری جشن‌های پیروزی رزرو نشده باشد. ساعت 3:30 بامداد پس از ساعت‌ها جست‌وجو، عاقبت کارمندان رده بالای کمپین من در لابی هتل نیویورکر در منهتن، دور هم جمع شدند، جایی که از محل اقامت من و خانواده‌ام چندان هم دور نبود. کارمندان مجبور شده بودند از دربان بخواهند که به مدیر هتل در خانه‌اش تلفن بزند و او را از خواب بیدار کند تا مکانی را برای سخنرانی من مهیا نماید. ساعت 4:30 آن‌ها توانستند آماده کردن یکی از سالن‌های هتل را برای برنامه‌ای که هیچ‌کس تصورش را نمی‌کرد رخ دهد آغاز کنند.

بعدها فهمیدم که این هتل، همان هتلی بود که محمدعلی کلی در سال 1971 پس از باخت تلخش در برابر جو فریزر در پایان یک نبرد سنگین در پنجاه راند، استراحت کرد و روحیه خود را باز یافت. علی روز پس از بازی گفته بود: «من هرگز نمی‌خواستم ببازم، نمی‌دانم چطور شکست خوردم، تنها چیزی که می‌دانم و برایم مهم است، این است که من چگونه باختم.» او افزوده بود: «من گریه نمی‌کنم و طرفدارانم هم نباید گریه کنند.» این اتفاق که هر دوی ما باید تلخی شکست را در اینجا تجربه می‌کردیم، برای من بسیار عجیب بود.

آن روز صبح، من و بیل برای یادآوری اتحاد، هر دو لباس‌هایی به رنگ بنفش پوشیدیم (رنگ بنفش ترکیبی از اتحاد دو رنگ قرمز و آبی است که هر دو در پرچم امریکا وجود دارند. ) شب قبل درحالی‌که زیر سقف شیشه‌ای به آسمان امریکا که به دو دسته تقسیم شده بود نگاه می‌کردم، تصمیم گرفته بودم که فردا لباسی به رنگ سفید بپوشم، رنگی که نشانه زنان طرفدار حق رأی و انتخاب زنان بود (ما بیش از اندازه به سمبل‌ها فکر کرده بودیم)؛ اما متأسفانه لباس سفید در چمدان باقی ماند و به‌جای آن من به نشانه اتحاد مردم در امریکا، رنگ بنفش را انتخاب کردم، لباسی که تصور می‌کردم پس از انتخاب‌ شدنم به رئیس‌جمهوری امریکا در اولین سفرم به واشنگتن بپوشم.

پس از اینکه سخنرانی خود را ایراد کردم، تا جایی که توانستم حامیان خود را در سالن در آغوش گرفتم. افراد زیادی در آن جا بودند که پابه‌پای من تا آخرین لحظه جنگیده بودند؛ دوستانم، کارمندانی که در کمپین کار می‌کردند و تمام داوطلبانی که تمام وقت و انرژی خود را صرف این انتخابات کرده بودند. چهره بسیاری از آنان پوشیده از اشک بود؛ اما من در طول مراسم حتی قطره‌ای اشک هم نریختم، آرام بودم و سخنانم روشن و واضح بود. وظیفه من این بود که این صبح را با قدرت به پایان برسانم. باید لبخند می‌زدم، باید قوی می‌بودم و باید به امریکا نشان می‌دادم که زندگی هنوز جریان دارد و جمهوری ما این رویداد را نیز پشت‌ سر خواهد گذاشت. یک عمر در معرض دیدگان کنجکاو و تیزبین بودن، به من آموخته بود که چگونه در جمع قوی بمانم و احساسات خود را نشان ندهم. در بدترین و بهترین شرایط عادت داشتم چهره‌ام آرامش داشته باشد، درست مانند زرهی بر تن یک جنگجو! انگار در چند دهه عمرم، زندگی به من آموخته بود که چگونه باید بتوانم در بدترین لحظه از زندگی‌ام، بر خود تسلط داشته باشم.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آنچه اتفاق افتاد
نویسنده
مترجمفریبا جعفری نمینی
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات462
زبانفارسی
شابک978-964-236-884-6
موضوع کتابکتاب‌های علوم سیاسی، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه الکترونیک
69900 ت - 12.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آنچه اتفاق افتاد

آیدین تبریزی
۱۳۹۶/۱۱/۱۸
این کتاب، قدرت نفوذ ساختار خطرناک سازمان‌های جاسوسی روسیه رو نشون میده که از قدیم الایام، در تمامی معادلات جهانی آثارش احساس میشه و با قدرت گیری مجدد روسیه زیر سایه پرزیدنت پوتین، کابوسی وحشتناک تر از شوروی سابق بر سر مسیر جهانیان قرار داره. در کل، تقابل امنیتی دو ابرقدرت، زیبایی کتاب رو چندین کرده برابر و به خواننده میفهمونه که جنگ سردی جدید آغاز شده، با این تفاوت که دیگه خبری از گورباچوف نیست!! خبری از کا گ ب نیست! به جای گورباچوف، غولی چون پوتین و به جای کا گ ب، اف اس بی‌و اس وی آر در حال انگولک کردن سیستم‌های دولتی اروپا و امریکا هستند.... و به قدری با مهارت انجام میشه که براحتی قابل شناسایی و خنثی سازی نیست! تنها رقبای امنیتی قدرتمند کا گ ب مدرن مانند سازمان سیا شاید توانایی شناسایی داشته باشند، اما در زمانی که دیگه کار از کار گذشته... مانند انتخابات ریاست جمهوری امریکا! روس‌ها در به قدرت رساندن ترامپ پیروز شدند، اما سیا بعداً به عمق فاجعه پی برد!!.... در کل کتاب جالبیه، من نسخه زبان اصلیش رو از خارج ایران تهیه کردم و خواندم، ترجمه‌اش رو هم از اینجا دانلود کردم. متاسفانه حدود ۳۰ درصد سانسور شده! بخصوص بخش‌هایی راجع به ایران... اما خالی از لطف نیست
مریم طالبی
۱۳۹۶/۹/۱۶
کتاب را به طور کامل و به دقت مطالعه کردم. اگرچه من به سیاست آمریکا بی‌علاقه نیستم ولی دلیل من برای انتخاب و مطالعه این کتاب، بررسی انتخابات امریکا و یا علاقه به شخص هیلاری کلینتون نیست. معمولا کتاب‌های شخصیت‌های معروف سیاسی به قلم خودشان نیست و با نظر آن‌ها و به قلم نویسندگان توانایی نوشته میشود که برای انها کار میکنند و خیلی قلم خوب و رسایی دارند.
این کتاب راهکارهای خوبی برای رویارویی با شکست‌های بزرگ در زندگی، پذیرفتن و پشت سر گذاشتن آن‌ها دارد. و از آنجایی که از دیدگاه یک زن با خصوصیات و روحیات زنانه نوشته شده، مطالعه آن برای زنان بسیار عالیست و توصیه میشود.
سعید افشار
۱۳۹۶/۱۱/۲۳
نسخه چاپیشو به صورت هدیه دریافت کردم و اصلا متوجه نمیشدم چرا کسی برای هدیه دادن اونم به یک مردچرا باید همچین کتابی رو انتخاب کنه. چون علاقه‌ای به سیاست اونم از نوع امریکاییش ندارم. ولی با توجه به کنجکاوی شروع به مطالعه‌اش کردم و پس از مطالعه واقعا لذت بردم از اینکه چطور یک زن تابو هارو میشکنه و که اینقد هدفش بزرگه بخواد در میان انبوه مردان سیاست مدار و بانفوذ بدنبال بالاترین مقام کشورش باشه. واقعا الگوی خوبی برای تمام زنان‌ حتی مردان میتونه باشه. کتاب واقعا جالبی بود. واقعا داشتن هدف و سختکوشی در راه رسیدن بهش توسط یه انسان در این کتاب بخوبی قابل مشاهده است.
علی تابنده
۱۳۹۶/۱۰/۲۶
سلام ۳۰۰صفحه این کتاب اضافه است وبه مسائل فرعی وازموضوع اصلی کتاب فراترمیرودونویسنده به آن میپردازد وبه حاشیه زیاد میرود. البته حرف این خانم آمریکائی مهربانی وهمدلی و... است که مادرخاورمیانه عکس دموکراسی ونوشتاراین کتاب رامیبینیم وحتی درجامعه آمریکا وجوددارد.
Mehdi Tamadon Rastegar
۱۳۹۶/۱۰/۳
این کتاب درباره شناخت رهبری یک زن و نحوه برگزاری انتخابات کشور آمریکا و بیان دیدگاههای سیاسی و اجتماعی وی می‌باشد. ایشان در دولت کلنیتون بانوی اول کشور و در دولت اوباما وزیر امور خارجه آمریکا بود. در این کتاب سوال ایشان این است چرا شکست خوردم؟
علی تابنده
۱۳۹۶/۱۰/۲۶
سلام این کتاب ازاصل موضوع زیادوارد جزئیات میشود ومتا سفانه آمریکائیها دم ازدموکراسی می‌نند ولی درخاورمیانه دراعمال انهادربرخوردبامردم چیزدیگری مشاهده میشود. درموردایمیلهایش خیلی کم توضیح داده که اصل کتاب همین نکته بود.
mojtaba rafiee
۱۳۹۶/۱۰/۹
همیشه دوست داشتم کتابهای سیاسی جدید رو بخونم و بیش از اون که در گذشته غرق بشم بفهنم الان چه میگذره. از خلاصه کتاب خیلی خوشم اومد و فهمیدم منو به خواستم میرسونه. واسه همین خریدمش.
Mr Reza Taheri
۱۳۹۶/۹/۷
ایشون یه شخصیت بزرگ تو دنیا هستند. مثبت یا منفی فرقی نمیکنه. خوندن احساسات و تجربیاتشون میتونه خیلی جالب و مفید باشه
مریم جعفری
۱۳۹۹/۸/۲۶
کتابی است در مورد زندگی یک انسان موفق در کشوری بزرگ و پیچیده، مملو از تضادها. با خواندن آن متوجه نگاه زن ستیز مردم حتی خود زنان به زنان موفق یا فعال در جامعه شدم
راضیه گودرزی
۱۳۹۷/۶/۱۵
آشنایی با شرایط کنونی جامعه آمریکا آنهم از زبان یکی از بزرگترین شخصیت‌های سیاسی این کشور به من کمک کرد تادیدگاه واقع بینانه تری نسبت به شرایط اجتماعی وسیاسی این کشور پیدا کنم
Mohammad Mansouri
۱۳۹۶/۹/۱۳
بعنوان کسی که تو این زمینه مطالعه داشتم به عقیده‌ی من بهترین کتاب موجود راجبه شناخت یک شخصیت بزرگ و نحوه‌ی برگزاری انتخابات آمریکاس، خوبه در کل
Mohammad Mansouri
۱۳۹۶/۱۰/۳۰
بعنوان کسی که کتاب‌های زیادی در مورد انتخابات و سیاست و بخصوص سیاست آمریکا خواندم جالب بود اما از دید زن بودن نویسنده فوق‌العاده بود
سید محمد آزاد
۱۳۹۸/۲/۲۲
دیدگاه یک زن درباره اجتماع و افراد و موقعیتهای اجتماعی و طرز نوشتار کتاب عالی بود
Pooneh Hasanlou
۱۳۹۷/۵/۵
تشکیلاتی که خانم کلینتون برای پیروزی در انتخابات داشتند میتوانست در نوع خود الگویی برای سیاستمداران ما باشد
سعیده قاسمی
۱۳۹۶/۹/۲۹
به نظرمن نوشته‌های این کتاب ازروح بزرگی سرچشمه گرفته که در قالب یه کالبد بدون در نظز گرفتن جنسیت.......
مشاهده همه نظرات 23

راهنمای مطالعه کتاب آنچه اتفاق افتاد

برای دریافت کتاب آنچه اتفاق افتاد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.