دانلود کتاب اخبار خراسان در مطبوعات دوره قاجار - جلد ششم


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اخبار خراسان در مطبوعات دوره قاجار - جلد ششم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اخبار خراسان در مطبوعات دوره قاجار - جلد ششم

کتاب اخبار خراسان در مطبوعات دوره قاجار - جلد ششم نوشته‌ی سید مهدی سیدقطبی، به شرح اخبار و اتفاقات خراسان موجود در چهار روزنامه دیگر روزگار احمد شاه (رجب 1327- 1344 ق) شامل رعد، ایران، خراسان و کاشف اسرار می‌پردازد.

در این جلد به شرح تمام اتفاقات روزنامه‌ها و مطبوعات زمان احمدشاه پرداخته شده است. پژوهشگر از سال 1387 تا به الان روزنامه‌های دوره‌ی قاجار در بخش خراسان به ویژه تاریخ مطبوعات، تاریخ مشهد، تاریخ آستان قدس و... را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد.

مطالب کتاب با توجه به الویت زمانی منتشر شده و جداسازی هر شماره تنظیم شده است و همچنین علاوه بر متن عکس‌ها هم در محل مناسب خودشان قرار گرفته‌اند.

همانطور که می‌دانید محققان در زمینه تاریخ خراسان تلاش‌های زیادی کرده‌اند اما هنوز هیچگونه منبعی درباره این حوزه وجود ندارد. بنابراین پژوهشگران با توجه به نیازهایی که محققان در تاریخ خراسان دارند با جستجو و تحقیق در روزنامه‌ها به استخراج اخبار درج شده در آن‌ها می‌پردازد.

در بخشی از کتاب اخبار خراسان در مطبوعات دوره قاجار - جلد ششم می‌خوانیم:

ایران» جایگزین «روزنامه وقایع اتفاقیه»، «روزنامه دولت علیه ایران» و «روزنامه دولتی و ملت سنیه» بوده که به دستور ناصرالدین شاه نام آن به «ایران» تغییر کرد. دوره اول روزنامه از شماره‌ 1 تا 1032 (‌11 محرم 1288 -‌ 19 ذیحجه‌ 1320) منتشر شد.

دوره دوم روزنامه ایران در سال 1335 ق / 1295 ش به مدیریت و نویسندگی سید حسین اردبیلی منتشر گردید.

این جریده در سال اول دوره دوم هفته‌ای سه شماره طبع شده و جمعاً در این سال 150 شماره منتشر گردید.

چون اردبیلی در بیستم رمضان 1336 در طهران به مرض (کلرین) درگذشت مدیریت روزنامه به عهده میرزا محمد ملک زاده واگذار گردید و وی به همراه برادرش ملک‌الشعرای بهار آن را روزانه و اداره نمود.

ایران، روزنامه نیمه رسمی دولتی بود که عوامل مدیریتی آن را دولت وقت منصوب می‌نمود.

 ۳۱۹ صفحه، ۸۶۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-988-757-9 

چاپ ۱۳۹۷: ۹۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
روزنامه رعد
روزنامه ایران
روزنامه خراسان
روزنامه کاشف اسرار
کتابنامه

راهنمای دانلود کتاب اخبار خراسان در مطبوعات دوره قاجار - جلد ششم

برای دانلود کتاب اخبار خراسان در مطبوعات دوره قاجار - جلد ششم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اخبار خراسان در مطبوعات دوره قاجار - جلد ششم