دانلود کتاب اخبار را دنبال نکنید


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اخبار را دنبال نکنید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اخبار را دنبال نکنید

کتاب اخبار را دنبال نکنید نوشته‌ی رولف دوبلی با ارائه تکنیک‌هایی کاربردی به شما کمک خواهد کرد تا روزگار خود را بهتر و با کیفیت بالاتری بگذرانید.

رولف دوبلی (Rolf Dobelli) در کتاب اخبار را دنبال نکنید به مانند دیگر آثارش در پی راهی برای رسیدن به زندگی شاد و آرام است. او با بررسی این مهم به عوامل مخربی می‌پردازد که ما را از این مسیر دور می‌کند و مانعی برای رسیدن افراد به زندگی حقیقی هستند.

در واقع کتابی که اکنون در دستان خود دارید به اخبار و نقشی که در زندگی افراد می‌گذارد، پرداخته و شامل دلایلی برای عدم توجه به اخبار، تحقیقاتی در مورد تأثیر خواندن اخبار و نکاتی در مورد چگونگی از بین بردن این عادت است. در دنیای امروز اخبار از یک نوع سرگرمی بی‌خطر به یک سلاح کشتار جمعی مبدل شده که به طور مستقیم بر روی سلامت روان انسان‌ها تاثیر می‌گذارد. حال رولف دوبلی قصد دارد تا شما را از شر این سلاح خطرناک راحت کند.

اخبار بر روی زندگی و آرامش روانی افراد تاثیری شگرف دارد به طوری که می‌تواند زندگی آن‌ها را مختل ساخته و از لحاظ روانی بر روی افراد تاثیری منفی بگذارد. در حال حاضر اعتیاد به دنبال کردن اخبار آن چنان فراگیر شده که رهایی از آن چندان کار آسانی نیست. پس این کتاب را باید با دقت مطالعه کرده و به راهکار‌های آن عمل نمایید تا شاهد زندگی آرام‌تری باشید.

کتاب اخبار را دنبال نکنید برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب بدون شک برای تمام کسانی که خواهان زندگی آرام هستند مفید خواهد بود.

رولف دوبلی را بیشتر بشناسیم:

رولف دوبلی در سال 1966 میلادی چشم به جهان گشود. او از نویسندگان، رمان‌نویسان و کارآفرینان برتر سوئیس به شمار می‌آید. آثار بسیاری از دوبلی به چاپ رسیده که در همه‌ی آن‌ها به زندگی و معنای آن و روش‌های خوب زیستن می‌پردازد. از مشهور‌ترین آثار او می‌توان کتاب‌های «هنر شفاف اندیشیدن» و «هنر خوب زیستن» را نام برد.

در بخشی از کتاب اخبار را دنبال نکنید می‌خوانیم:

چه چیزی یک زندگی خوب را تشکیل می‌دهد؟ به‌عبارت‌ دیگر چگونه باید زندگی کنید تا بتوانید روزی به آن نگاه کنید و اعتقاد داشته باشید که "موفق" و "خوب" بوده است؟ تا زمانی که نتوانید به این سؤال اساسی پاسخ دهید زندگی شما یک دستگاه کپی بی‌وقفه از بحران‌ها خواهد بود. بدون داشتن یک فلسفۀ روشن این خطر وجود دارد که عمرتان بیهوده سپری شود.

مهم نیست چه فلسفه‌ای را انتخاب می‌کنید. نکتۀ اصلی این است که به‌درستی فکر کنید و انتخاب کنید. من برداشت خودم در این مورد را در کتابم "هنر خوب زیستن" تشریح کرده‌ام. اهداف شما ممکن است شبیه به اهداف من باشند و یا ممکن است کاملاً متفاوت باشند، مهم نیست. مسئلۀ مهم این است که اهدافی داشته باشید و دیدتان نسبت به آن‌ها روشن باشد.

اگر 2500 سال گذشته را مورد بررسی قرار دهیم -یعنی از آن‌جایی که فیلسوفان برای اولین بار شروع به نوشتن ایده‌های خود کردند- مابین فیلسوفان یک نقطۀ هم‌پوشانی قابل توجه را تشخیص می‌دهیم. "آرامش درونی" تقریباً همیشه جزء اصلی زندگی موفق محسوب شده است، اگرچه در قدیم این مفهوم غالباً با اصطلاحاتی متفاوت همچون "سکون" "قرار"، "سنگر درونی"، "صفای درون" یا "آرامش ذهن" بیان می‌شد. آرامش ذهن تا حدی به دلیل عدم وجود احساسات زهرآلود به وجود می‌آید. هر چه سریع‌تر بتوانید احساسات سمی مثل حسادت، عصبانیت و ترحم به خود را از مجموعۀ عاطفی خود حذف کنید، بهتر خواهد بود.

 ۱۴۰ صفحه، ۵۹۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8067-84-9 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۳۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

وقتی صدای افتادن سوزن شنیده می‌شد
1 چگونه از اخبار دست کشیدم: قسمت 1
2 چگونه از اخبار دست کشیدم: قسمت 2
3 اخبار برای ذهن مانند شکر برای بدن است
4 پرهیز افراطی
5 برنامۀ سی روزه
6 گزینۀ نرم
7 اخبار بی‌ربط است؛ قسمت 1
8 اخبار بی‌ربط است؛ قسمت 2 (آزمایش فکری)
9 اخبار خارج از دایرۀ شایستگی شماست
10 اخبار همیشه در ارزیابی ریسک اشتباه میکند
11 اخبار یک اتلاف وقت است
12 اخبار تصویر کلان موضوعات را مبهم می‌کند
13 اخبار برای بدنتان سمی است
14 اخبار اشتباهات ما را تأیید می‌کنند
15 اخبار سوگیری پسنگر را تقویت می‌کند
16 اخبار تمایل به گزینه‌های دم‌ِدستی را تقویت می‌کند
17 اخبار آتش‌فشان نظرات را جوشان نگاه میدارد
18 اخبار راه تفکر را می‌بندد
19 اخبار ساختار مغز ما را دگرگون می‌کند
20 اخبار باعث شهرت جعلی می‌شود
21 اخبار ما را از آن‌چه واقعاً هستیم کوچک‌تر می‌کند
22 اخبار ما را منفعل می‌کند
23 اخبار توسط روزنامه‌نگاران اختراع شده است
24 اخبار فریبکار است
25 اخبار خلاقیت را می‌کشد
26 اخبار باعث مطرح‌شدن چرندیات می‌شوند: قانون استرجن
27 اخبار به ما توهم هم‌دلی می‌دهد
28 اخبار به تروریسم پر و بال می‌دهد
29 اخبار آرامش ذهن ما را از بین می‌برد
30 متقاعد نشدهاید؟
31 دموکراسی چیست؟ قسمت اول
32 دموکراسی چیست؟ بخش دوم
33 ناهار خبری
34 آیندۀ اخبار
35 چه حسی دارد

راهنمای دانلود کتاب اخبار را دنبال نکنید

برای دانلود کتاب اخبار را دنبال نکنید و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اخبار را دنبال نکنید

نظرات کتاب اخبار را دنبال نکنید

سيد اكول
۱۳۹۹/۲/۶
۱۰فوق العاده بود. دلایلی که میاره و مثال‌هایی که میزنه، واقعا برای من قانع کننده بود که دیگه اخبار رو دنبال نکنم چون واقعا هیچ سودی نداره و خیلی آسیب‌های زیادی هم به روح و روان وارد میکنه. یعنی چیزهایی میگه که خیلی جذاب و شیرین ه. حتما بخونید یا گوش بدید. من اول کتاب هنر شفاف اندیشیدن ش رو خریدم ولی هنوز نخونده‌ام ولی حالا که این یکی رو صوتی گوش دادم، بسیار مشتاق شدم بقیه کتاب هاش رو هم بخونم.
علیرضا راهپیما
۱۳۹۹/۲/۲۹
سلام مدتها بود به مجرد بیدار شدن از خواب و هر صبح اولین کارم نگاه به اخبار بود. ساعت اولیه زندگی را از من می‌گرفت که هیچ. خواندن اخبار ناخوشایند باعث مستعمل شدن روح و روحیه‌ام می‌شد. به کمک کتاب حاضر مدتی است ترک اخبار کرده ام. امیدوارم مفیدتر زندگی کنم و کتاب را به دوستان خود معرفی کرده امممنون
رضا حجازی
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
در این زمان که فضای مجازی مملو از اخباری است که درست و غلط بودن آن واقعا مشخص نیست. خواندن این کتاب را توصیه میکنم. این کتاب کمک می‌کند به آرامشی که ما واقعا در این دوره به آن نیازمندیم برسیم.
مشاهد همه نظرات (۱۴)