دانلود کتاب ارائه مدل تعمیر و نگهداری در شبکه‌های توزیع برق


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ارائه مدل تعمیر و نگهداری در شبکه‌های توزیع برق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ارائه مدل تعمیر و نگهداری در شبکه‌های توزیع برق

کتاب ارائه مدل تعمیر و نگهداری در شبکه‌های توزیع برق به قلم مهرداد شمس و محسن علی بیک، ساز و کار مناسب جهت تعمیر و نگهداری شبکه‌های توزیع برق استان خوزستان را مورد مطالعه و بررسی قرار می‌دهد.

به طور یقین، تعمیر و نگهداری یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های شناخته شده در فرایند توزیع برق شرکت‌های مربوطه می‌باشد. امروزه در شرکت‌های توزبع برق از تجهیزات متعددی استفاده می‌شود که هر کدام از آن‌ها در فرایند توزیع برق موثر هستند و خرابی و وقفه در کار آن‌ها باعث کاهش توزبع برق و افزایش بهای تمام شده آن خواهد شد.

کتاب ارائه مدل تعمیر و نگهداری در شبکه‌های توزیع برق (Model of the electricity distribution network) بررسی می‌کند که برنامه‌ریزی صحیح و مناسب جهت اجرای تعمیرات پیشگیرانه بر روی تجهیزات و کلیه قطعات موجود در فرایند توزیع برق، چگونه در تعمیر و نگهداری شبکه‌های توزیع برق نقش مطلوبی را ایفا می‌کند.

با توجه به اینکه ماهیت کار کلیه شرکت‌های توزیع برق در سراسر کشور یکسان می‌باشد، لذا می‌توان از نتایج این تحقیق که داده‌های گرداوری شده آن از آمار موجود در شرکت توزبع برق خوزستان استخراج شده است، استفاده نمود و ساز و کار ارائه شده را به دیگر شرکت‌های توزیع برق تعمیم داد.

در بخشی از کتاب ارائه مدل تعمیر و نگهداری در شبکه‌های توزیع برق می‌خوانیم:

برنامه‌ریزی و نگهداری و تعمیرات که به منظور حفظ شبکه‌های توزیع برق در حد استاندارد و قابل قبول صورت می‌پذیرد، شامل فعالیت‌های برنامه‌ریزی، کنترل و ثبت آن‌ها می‌باشد این برنامه‌ریزی، مواری از قبیل نگهداری، تعمیرات پیشگیرانه، عملیات حفاظتی و پیشگیرانه تعویض برنامه‌ریزی شده قطعات، پیش‌بینی و تهیه لوازم یدکی، پیش‌بینی و در نظر گرفتن تعمیرات اضطراری، ثبت و نگهداری اطلاعات مربوط به تجهیزات و قطعات شبکه‌ها، بهبود شرایط محیط شرکت به منظور سهولت امر نگهداری را شامل می‌گردد.

در صورتی که برنامه‌ریزی صحیح و کاملی برای نگهداری و تعمیرات انجام شده و نیز کنترل صحیحی در اجرای آن اعمال شود، فقط تعمیرات اضطراری بدون برنامه صورت می‌پذیرد.
تعمیرات اضطراری نیز معمولا کمتر از ده درصد کل نفر – ساعت کاری موجود در بخش نگهداری و تعمیرات را به خود اختصاص می‌دهد.

انواع عملیات تعمیر و نگهداری:
عملیات تعمیر و نگهداری بر دو نوع است
1) تعمیرات اضطراری
2) تعمیرات پیشگیرانه

از عواملی که در برنامه‌ریزی دقیق این دو نوع تعمیر و نگهداری موثر هستند عبارتند از:
1) توصیه‌های سازنده
2) آمار وقایع
3) شرایط جوی
4) اهمیت تجهیزات و قطعات

هرچه این برنامه‌ریزی دقیق‌تر باشد اتفاقات و از کار افتادگی کاهش پیدا خواهد کرد.

 ۱۱۳ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-7717-37-0 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۳۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: کلیات
فصل دوم: ادبیات تحقیق
فصل سوم: ساز و کار مناسب تعمیر و نگهداری
فصل چهارم: توصیف و تحلیل داده‌ها
فصل پنجم: نتیجه‌گیری و پیشنهادها
منابع

راهنمای دانلود کتاب ارائه مدل تعمیر و نگهداری در شبکه‌های توزیع برق

برای دانلود کتاب ارائه مدل تعمیر و نگهداری در شبکه‌های توزیع برق و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ارائه مدل تعمیر و نگهداری در شبکه‌های توزیع برق