دانلود کتاب اردبیل یادلاری


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اردبیل یادلاری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اردبیل یادلاری

کتاب اردبیل یادلاری، شامل تصاویر جاودانه و ماندگار، از تاریخ وسیع اردبیل است که توسط سایه مهری و امیر شایعی به یادگار گذاشته شده است.

اردبیل بدلیل اینکه تعدادی از پادشاهان ایران آن‌را قرارگاه خود نمودند، تقریبا شهرت و اهمیّت همگان را به خود جلب نموده و می‌توان اشاره کرده که سر حلقه فرقه صفویه، شیخ صفی‌الدین اردبیلی، از این جا برخاست و در همین‌جا به خاک سپرده شد. 

با ظهور شیخ صفی‌الدّین و خاندان صفوی، اردبیل اعتبار ویژه‌ای یافت. این شهر در زمان تیمور، دارالارشاد و در زمان سلاطین صفوی با عنوان دارالامان از جایگاه خاصّ سیاسی، اجتماعی و فرهنگی برخوردار شد.

اردبیل دارای تمدنی ۳۰۰۰ ساله است که سابقه تاریخی و باستانی آن را کاروانسراهای بی‌نظیر به جهت نوع معماری و تجمیع هنرهای ظریف ایرانی بیان می‌کند. مسجد جمعه اردبیل (مسجد جامع اردبیل) را می‌توان یادگار دوره پیش از اسلام و دوره سلجوقیان اردبیل، در زمان حکومت بنی‌امیه مرکز حکومت آذربایجان و در زمان بنی‌عباس مرکز قیام بابک خرمدین دانست. می‌توان دهکده آتشگاه، شهر هیر، شهریور، و مسجد جامع اردبیل که در قدیم آتشکده بوده‌ را جز آثار تاریخی اردبیل دانست.

کتاب اردبیل یادلاری، مجموعه آثار تاریخی استان اردبیل را به نمایش کشیده تا گویای تاریخ دیرینه این مرز و بوم شده و این تاریخ غنی و کهن را برای دوستداران تاریخ و فرهنگ ایرانی، جاودان کند.

 ۲۹۲ صفحه، ۱۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-98446-3-0 

چاپ ۱۳۹۶: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب اردبیل یادلاری

برای دانلود کتاب اردبیل یادلاری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اردبیل یادلاری
محمد حسین صادقی
۱۳۹۷/۹/۲۱
خیلی جالبه، آفرین
عباس اسماعیل زاده
۱۳۹۸/۱۱/۲۳
باتشکر،، قیمتها بالا رفته و نزدیک، به قیمت کتاب حقیقی شده،، فکر کنم باعث فرار تعدادی مشتریان کتاب مجازی بشه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)