معرفی و دانلود کتاب از عشق گفتن: عشاق، غریبه‌ها، والدین، دوستان، آغازها و پایان‌ها

عکس جلد کتاب از عشق گفتن: عشاق، غریبه‌ها، والدین، دوستان، آغازها و پایان‌ها
قیمت:
65000 تومان - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب از عشق گفتن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب از عشق گفتن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب از عشق گفتن: عشاق، غریبه‌ها، والدین، دوستان، آغازها و پایان‌ها

ناتاشا لان در کتاب از عشق گفتن بر سه حوزه تمرکز دارد: یافتن عشق، حفظ عشق و زندگی در دوران فقدان عشق. او تجربه‌های خود از عشق را با گفت‌وگوهایی از فیلیپا پری، دالی آلدرتون، استفن گروس، کندیس کارتی ویلیامز، لیزا تادیو، دایانا ایوانز، امیلی ناگوسکی، آلن دوباتن، استر پرل، عایشه مالک، رکسان گی و.. ترکیب می‌کند. پس از خواندن این کتاب پرفروش ساندی تایمز، مفهومی جدید از عشق را در می‌یابید.

درباره‌ی کتاب از عشق گفتن

عشق یکی از بزرگ‌ترین رازهای زندگی است؛ مانند فیلی در تاریکی که هر کس یک تلقی شخصی از آن دارد. ناتاشا لان (Natasha Lunn) که یک روزنامه‌نگار بریتانیایی است به دنبال پاسخ‌ سؤال‌هایی پیرامون عشق می‌گشت. برای همین در طی چهار سال با استفاده از یک خبرنامه‌ی الکترونیکی از نویسنده‌ها، روان‌درمانگرها و متخصصان بسیاری درباره‌ی تجربه‌هایشان در حوزه‌ی عشق سؤال می‌کند. او بعد از جمع کردن مصاحبه‌ها و گفت‌وگوها برای نوشتن کتاب از عشق گفتن (Conversations on Love)، به این نتیجه می‌رسد که برای درک عمیق‌تر مفهوم عشق، باید سه سؤال از خود بپرسید: «چگونه می‌توان عشق را یافت؟»، «چگونه می‌توان عشق را حفظ کرد؟» و «چگونه می‌توان از فقدان عشق جان سالم به در برد؟»

نویسنده در همین راستا تعریف خودش را از عشق به شما می‌گوید. اگر فکر می‌کنید که عشق از نگاه ناتاشا لان فقط همان عشق رمانتیک داستان‌های عاشقانه است، در اشتباه هستید. او هر نوع ارتباط معنی‌داری را که با والدین، خواهر و برادر، فرزندان، دوستان و غریبه‌ها برقرار می‌کنید، در دایره‌ی عشق قرار می‌دهد. حتی عشق به مذهب یا یک عقیده نیز در تعریف عشق جای می‌گیرند. از نظر او عشق پروژه‌ای مادام‌العمر است و داستان آن هرگز تمام نمی‌شود. به‌قول حافظ «یک قصّه بیش نیست غم عشق، وین عجب / کز هر زبان که می‌شنوم نامکرّر است.» البته تعریف ناتاشا لان از مفهوم عشق، در کتاب از عشق گفتن، تغییر پیدا می‌کند. عشق از یک فانتزی انتزاعی و دور از دسترس، به چیزی تبدیل می‌شود که در درون هر فرد قرار دارد. در حقیقت عشق چیزی نیست که باید به دنبال آن بگردید؛ بلکه در درون شماست و واقعیتی انکارناپذیر است. عشق مانند گیاهی است که باید از آن نگهداری کنید؛ وگرنه پژمرده خواهد شد.

معرفی و دانلود کتاب از عشق گفتن

به‌غیر از مفهوم عشق، در کتاب از عشق گفتن متوجه اهمیت گفت‌وگو می‌شوید. این کتاب به شما یادآوری می‌کند که گفت‌وگو و ارتباط با دیگران باعث می‌شود معنا، هدف و خیلی چیزهای دیگر را در زندگی پیدا کنید و خودتان را بهتر بشناسید. هر مصاحبه و گفت‌وگو در کتاب، باعث پیشرفت خود ناتاشا لان هم در زندگی شده است. برای مثال بعد از مکالمه با آلن دوباتن، نویسنده‌ی مشهور، به دوران نوجوانی و اشتباهاتش فکر می‌کند و پس از گپ زدن با دالی آلدرتون در روش‌های حفظ دوستی خود تجدید نظر می‌کند.

کتاب از عشق گفتن حاصل گفت‌وگو با افراد کنجکاوی است که می‌خواهند مفهوم عشق را عمیق‌تر بفهمند. اگر می‌خواهید اهمیت عشق را در زندگی‌تان پیدا کرده و بیشتر به آن توجه کنید، این کتاب را با ترجمه‌ی مهسا صباغی و چاپ نشر میلکان بخوانید.

نکوداشت‌های کتاب از عشق گفتن

  • کتاب از عشق گفتن ممکن است زندگی شما را تغییر دهد. ناتاشا لان با گفت‌وگوهایش راهنمایی هدفمند برای موضوعی پدید آورده که سخن گفتن از آن مشکل است. (ساندِی تایمز)

  • ناتاشا لان کنجکاوی بی‌حدومرز یک پژوهشگر، اشتیاق یک نویسنده‌ی توانا و دانش یک فیلسوف متفکر را در کتاب از عشق گفتن با هم ترکیب می‌کند. او جسور و مهربان است و خواندن کتابش لذت زیادی دارد. (شارلوت فاکس وبر، بنیان‌گذار مرکز روان‌درمانی مدرسه‌ی زندگی)

  • گاهی‌اوقات بعد از خواندن یک کتاب دلتان می‌خواهد دست‌های نویسنده را بگیرید، در چشمانش نگاه کنید و از او قدردانی کنید. کتاب از عشق گفتن همان کتاب است. همه باید این کتاب را بخوانند. (استیسی هالز، نویسنده‌ی کتاب «دوشیزه انگلند»)

  • ناتاشا لان در تلاش برای پیدا کردن معنای واقعی دوستی، عشق، رابطه‌ی جنسی، فقدان و جدایی به بینش‌های جذاب و بدیعی می‌رسد که به زندگی شما رنگ دیگری می‌بخشد. (انتشارات پنگوئن)

  • در هنگام خواندن کتاب از عشق گفتن در هر صفحه از آن خط می‌کشید و تحت‌تأثیر کلمات پرمعنا و زیبای ناتاشا لان قرار می‌گیرید. (مجله‌ی تایمز)

کتاب از عشق گفتن برای چه کسانی مناسب است؟

در هر مرحله از زندگی که قرار گرفته دارید، کتاب از عشق گفتن به شما کمک می‌کند معنای واقعی عشق را بیشتر درک کنید. شما می‌توانید این کتاب را به هر کسی که می‌شناسید و دوستش دارید، هدیه دهید!

جملات برگزیده‌ی کتاب از عشق گفتن

  • خود گنج هستیم؛ مدفون در اعماق جهانی که بارهاوبارها ساخته‌ایم.
  • دوستی که دست تو را می‌گیرد و سخنان گزنده بر زبان می‌راند، ارزشمندتر از دوستی است که از تو دوری می‌گزیند.
  • زندگی مسئله‌ای نیست که بتوان حلش کرد؛ معمایی است که باید آن را زیست.
  • سرودست نشکن تا همه‌ی جواب‌ها را به دست بیاوری: اگر جواب‌ها به تو داده نشده‌اند، به این دلیل است که هنوز آن‌ها را نزیسته‌ای.

در بخشی از کتاب از عشق گفتن: عشاق، غریبه‌ها، والدین، دوستان، آغازها و پایان‌ها می‌خوانیم

وقتی به این فکر می‌کنی که در روابط گذشته‌ات چه‌کسی بودی، احساس عجیبی به تو دست می‌دهد: آمیزه‌ای از طنز و اندوه؛ یأس و خجالت‌زدگی. وقتی با دوستانم به چند تا از شرم‌آورترین این داستان‌ها خندیدیم (یکی از معدود مزایای روابط اشتباه این است که می‌توانی بعداً به آن‌ها بخندی)، شرمی که احساس می‌کردم تبدیل به هم‌دردی و دل‌سوزی برای نسخه‌ی جوان‌ترم شد که در طلب عشق بود؛ اما نمی‌دانست کجا را باید جست‌وجو کند.

بخشی از من هنوز حسرت سال‌هایی را می‌خورد که با اضطراب «شکست‌خوردن» در عشق یا هرگز نیافتن آن بر باد رفتند. بخش دیگری از من از این حقیقت وحشت‌زده است که وقتی فرصت عشق واقعی درست روبه‌روی من بود (مردی که بعداً با او ازدواج کردم)، آن‌قدر اسیر اوهام و خیال‌بافی‌های خودم بودم که نزدیک بود او را از دست بدهم. اما خوب می‌دانم «شکست‌های» پیشینم مرا به کسی که امروز هستم تبدیل کرده‌اند. همان‌گونه که هیلاری منتل در مصاحبه‌ای که با او داشتم گفت: «برخی اشتباهات را باید مرتکب شد؛ این اشتباهات خلاقانه‌اند.» او درست می‌گفت؛ در آن اشتباهات احمقانه و سال‌های عطش و تمنا بود که من جواب اولین سؤال این کتاب را یافتم: چگونه عشق را پیدا کنیم؟

فکر می‌کنم قبل از پاسخ‌دادن به این سؤال بهتر است نگاه دقیق‌تری به آن بیندازیم. چطور می‌توانیم به این سؤال پاسخ دهیم وقتی نمی‌دانیم واژه‌ی عشق واقعاً چه معنایی دارد؟ چگونه تعریف ما از عشق می‌تواند بر فرایند پیداکردن آن تأثیر بگذارد؟ کدام کلیشه‌ها پیرامون موضوع عشق به ما کمک می‌کنند و کدام‌ها را باید دور بیندازیم؟ چقدر در پیداکردن عشق کنترل و اختیار داریم؟ پاسخ‌های این کتاب مشابه روش نرم‌افزار‌های همسریابی یا مطالعه‌ی درصدی که نشان می‌دهد کجا می‌توانید فرد محبوب خود را پیدا کنید نیستند. اما امیدوارم به شما کمک کنند عشق را ژرف‌تر و گسترده‌تر ببینید و جلوه‌هایی از عشق را در زندگی‌تان دریابید که از آن‌ها غافل مانده‌اید.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
چگونه عشق را پیدا کنیم؟
خیال‌پردازی عاشقانه در تقابل با واقعیت
بار تحمل‌ناپذیر ابهام
نگاهی به جهان بیرون
چگونه می‌توان عشق را حفظ کرد
ماه‌عسل رابطه
فصل‌های دوستی
هنر دوباره دیدن
چگونه می‌توانیم از فقدان عشق جان سالم به در ببریم؟
ازدست‌دادن آینده‌ی خیالی
دل به دریا زدن
پایان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب از عشق گفتن: عشاق، غریبه‌ها، والدین، دوستان، آغازها و پایان‌ها
نویسنده
مترجممهسا صباغی
ناشر چاپینشر میلکان
سال انتشار۱۴۰۲
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات288
زبانفارسی
شابک978-622-254-510-9
موضوع کتابکتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه الکترونیک
65000 ت - 6.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب از عشق گفتن

samin ha
۱۴۰۲/۶/۱۱
تعریف این کتاب را زیاد شنیدم و قسمت‌هایی از آن را در پست‌های مختلف خواندم به نظرم کتاب خوب و قابل تاملی آمد حالا یواش یواش خوندش رو شروع می‌کنم امیدوارم به همان خوبی باشد که قسمت‌های کوتاه آن را خواندم
Yasi
۱۴۰۲/۹/۱۴
به عنوان یک فرد ۲۰ ساله که این کتاب رو خونده خیلی برام میفد بود امیدوام شماهم بخونید لذت ببرید. عشق در همه چیز هست عشق محدود به رابطه نیست شریک زندگیتان یکی از شخیت‌های تائتر زندگی شماس.
مونا رجبی
۱۴۰۲/۱۰/۲۹
فوق العاده عالی و پر از دیدگاه‌های مختلف از زندگی که باعث آگاهی هرچه بیشترمون میشه. ترجمه روان و خوب بود
فاطمه طرفی
۱۴۰۲/۹/۱۹
خیلی خیلی عالی بود نگاهم رو تغییر داد و توی هر لحظه انگار داشت باهام صحبت میکرد، بینظیر در یک کلام
شهلا
۱۴۰۲/۱۰/۸
بسیار بسیار کتاب عالی بودی
علیرضا بابایی
۱۴۰۲/۹/۱۲
خیلی خوب بود و مفید
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه کتاب از عشق گفتن

برای دریافت کتاب از عشق گفتن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.