دانلود کتاب از فلاکت تا افلاک با 12 قدم: چگونه از اعتیاد و الکلیسم نجات پیدا کردم

  • از: وحید باستانی زاده پاریزی
  • ناشر: نشر مانیان
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب از فلاکت تا افلاک با 12 قدم: چگونه از اعتیاد و الکلیسم نجات پیدا کردم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب از فلاکت تا افلاک با 12 قدم: چگونه از اعتیاد و الکلیسم نجات پیدا کردم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب از فلاکت تا افلاک با 12 قدم: چگونه از اعتیاد و الکلیسم نجات پیدا کردم

کتاب از فلاکت تا افلاک با 12 قدم: چگونه از اعتیاد و الکلیسم نجات پیدا کردم داستان حقیقی وحید باستانی زاده پاریزی است که در آن به روایت تلاش‌های خود برای ترک اعتیاد می‌پردازد و تمامی مراحل این تجربه را برای شما با ادبیاتی ساده و روان شرح می‌دهد.

معرفی کتاب از فلاکت تا افلاک با 12 قدم:

بدون تردید می‌توان اعتیاد را بلای جانکاه انسان معاصر قلمداد کرد. این معضل به حدی مشکل‌آفرین است که می‌تواند، جوانان، جامعه و خانواده‌ها را به نابودی بکشاند. نخستین و مهم‌ترین گام در حل مشکل اعتیاد این است که آن را به عنوان یک بیماری بپذیریم و فرد معتاد را بیمار بدانیم و نه مجرم. چنین نگاهی در مسیر سخت و طاقت‌فرسای ترک اعتیاد بسیار ضروری است؛ چرا که چنین دیدگاهی پذیرش اعتیاد را برای خانواده‌ها و جامعه آسان‌تر می‌نماید.

وحید باستانی زاده پاریزی نیز یکی از نجات‌یافتگان محسوب می‌شود که سال‌ها با مشکل اعتیاد دست و پنجه نرم کرده است و اکنون تلاش می‌کند تا تجربیات این بیماری و تجربیات پرفراز و نشیب خود در مسیر رهایی از بند اعتیاد و وابستگی را برای‌تان شرح دهد. وی در کتاب از فلاکت تا افلاک با 12 قدم: چگونه از اعتیاد و الکلیسم نجات پیدا کردم شرح ماجرای خود را از ایام کودکی و نوجوانی آغاز می‌کند و برای شما توضیح می‌دهد که چگونه در نوجوانی ترک تحصیل کرده و به سمت سیگار و الکل کشیده شده است. نویسنده در این کتاب اعتراف می‌کند در هر مرحله از زندگی تمام توان خود را صرف دستیابی به مواد مخدر می‌کرد و اینگونه زندگی خود را به نابودی کشاند. به عنوان مثال؛ او زمانی که به عنوان سرباز مشغول به خدمت بود، بدون در نظر گرفتن عواقب کار خود برای تأمین نیازهای خود از پادگان می‌گریخت.

باستانی زاده با شهامتی مثال‌زدنی به شرح اقدامات خود می‌پردازد و حتی مسائل شخصی خود را هم در این کتاب بی‌پرده بیان می‌کند. او در کتاب حاضر تلاش می‌کند تا با شرح کامل زندگی خود و شکست‌هایی که داشته است به تمام کسانی که با پدیده‌ی اعتیاد دست و پنچه نرم می‌کنند، یاری برساند.

مطالعه‌ی کتاب از فلاکت تا افلاک با 12 قدم به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

نویسنده در پایان این کتاب از شما به عنوان مخاطب کتاب حاضر خواهش می‌کند تا شرح زندگی‌اش را در اختیار کسانی قرار دهید که هم‌اکنون از این بیماری رنج می‌برند و آشفتگی در زندگی آنهاست تا شاید از بین هزاران نفری که این کتاب را مطالعه می‌کنند، یک انسان و یا یک خانواده هم نجات پیدا کند. با این اوصاف، کتاب از فلاکت تا افلاک با 12 قدم را به کسانی که می‌دانید گرفتار پدیده‌ی شوم اعتیاد هستند، هدیه دهید تا آن‌ها نیز نجات یابند.

جملات برگزیده کتاب از فلاکت تا افلاک با 12 قدم:

بیماری الکلیسم و اعتیاد چیزی جز غم، غصه، درد، آشفتگی و جدایی ندارد. اعتماد کردن به این روش زندگی مساوی است با مرگ و شکنجه‌های روحی.

- دیگر تنها نبودم و از زندانی که خودم برای خودم ساخته، آزاد شده بودم. برنامه‌ای وجود داشت که من را به بالاترین سطح امنیت درونی می‌برد.

- عبادت به جز خدمت خلق نیست.

نکوداشت‌های کتاب از فلاکت تا افلاک با 12 قدم:

- به اعتقاد من عشق دهنده، عشق گیرنده است و عشقی که در این کتاب به جهت خدمت به مبتلایان وجود دارد، قطعاً به دهنده آن باز می‌گردد. (دکتر حسین شیرمحمدی، سخنران، کوچ بین المللی و نویسنده 9 عنوان کتاب پرفروش)

- تبریک به وحید عزیز به خاطر نوشتن چنین کتابی که با نثر روان و تجربه نابی که از قلب تو و از رفتارهای تو نشأت گرفته است. مطالب این کتاب را به صورتی نوشته‌ای که به دل می‌نشیند. (فروهر تشویقی، نویسنده کتاب تولد دوباره)

در بخشی از کتاب از فلاکت تا افلاک با 12 قدم می‌خوانیم:

به توصیه پدرم و یکی از بستگان این بار در کلینیک سم‌زدایی بستری شدم. اوضاع آن جا به ‌ظاهر خوب بود اما داروها و بی‌هوشی خیلی زجرآور بود. در آن جا دوستانی مثل من بودند که به دنبال راهی برای مصرف نکردن می‌گشتند.

چند روز بعد من از آن جا مرخص شدم. زیر نظر دکتر داروهایم را مصرف می‌کردم. خانواده برایم زیاد زحمت می‌کشیدند؛ اما تمام این زحمات، شکنجه‌ها و دردها با یک ‌بار مصرف نقش بر آب می‌شد و دوباره روز از نو روزی از نو.

بی‌پولی فشار آورده بود، ضعف جسمانی هم ازیک‌طرف. مدتی با جایگزین کردن مشروب و قرص‌های آرام‌بخش روزهایم را سپری می‌کردم؛ اما باز هم دوامی نداشت و من باز سرخانه اول و مصرف موادم بودم.

یک سال از ازدواج من و همسرم گذشته بود. برای اینکه کسی سر از کارم درنیاورد ارتباطم را به تدریج با اطرافیانم قطع کرده بودم. کار کردنم سه ساعت در روز شده بود آن ‌هم در حد تهیه پول و جنس مصرفی‌ام.

ارتباطم با اجتماع هم به‌کلی قطع‌شده بود و فقط با ساقی‌ها ارتباط داشتم. بار دیگر به روان‌پزشک معروفی در شهر دیگری مراجعه کردم. به درخواست او نزد مشاور رفتم. سؤالاتی از من کرد اما چون صداقت نداشتم، کمکی هم به من نمی‌شد. احساس می‌کردم کسی درد من را نمی‌فهمد.

دیگر کلافه شده بودم و برای آرام کردن اعصابم به قرص‌های آرام ‌بخش پناه برده بودم. پولی در بساط نداشتم. به همسرم رو آورده بودم و به هر بهانه یا دروغی طلاهای او را گرفته و خرج می‌کردم. او هم خسته شده بود چون بارها و بارها در سم‌زدایی‌ها و خماری هایم کنارم بود و چشم بر هم نمی‌گذاشت، به امید اینکه من پاک بمانم. والدینم کاملاً ناامید شده بودند و ازآنجایی‌که آن‌ها هیچ تجربه‌ای در مورد اعتیاد نداشتند به ‌هیچ ‌وجه نمی‌دانستند مشکل من چیست و لذا نمی‌توانستند کمکی به من بکنند.

 ۱۱۲ صفحه، ۴۱۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-7321-06-7 

چاپ ۱۳۹۹: ۲۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه یک نویسنده
مقدمه
دست‌نوشته‌ای از همسرم
فصل اول: گیری شخصیتم
فصل دوم: تخریب شخصیتم
فصل سوم: امید دوباره به زندگی
فصل چهارم: شروع زندگی جدید
فصل پنجم: بازسازی شخصیتم
فصل ششم: چگونگی مراقبت از خودم
نوید راه نجات

راهنمای دانلود کتاب از فلاکت تا افلاک با 12 قدم: چگونه از اعتیاد و الکلیسم نجات پیدا کردم

برای دانلود کتاب از فلاکت تا افلاک با 12 قدم: چگونه از اعتیاد و الکلیسم نجات پیدا کردم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  از فلاکت تا افلاک با 12 قدم: چگونه از اعتیاد و الکلیسم نجات پیدا کردم

نظرات کتاب از فلاکت تا افلاک با 12 قدم: چگونه از اعتیاد و الکلیسم نجات پیدا کردم

Arash Akhbari
۱۳۹۹/۷/۱۸
راستش توقعم از کتاب بیشتر بود تا اینکه صرفا خاطرات نویسنده رو مطالعه کنم!. اعتیاد تعمق بیشتری میطلبه و نگاه سرسری و گذرا در خصوص درمانش اصلا کارساز نیست.
اما در مجموع بابت رهایی نویسنده خوشحال هستم. به امید رهایی همه بیماران اعتیاد.
محبوبه بهاری
۱۳۹۹/۸/۱۷
بسیار تاثیرگذار و کاربردی به همه عزیزان گرفتار این موضوع پیشنهاد میکنم
مشاهد همه نظرات (۲)