دانلود کتاب اطلاعات هواشناسی: (نیوارنامه) شرحی کامل بر گزارش‌های رایج و پرکاربرد هواشناسی

  • از: محمدرضا بابایی
  • ناشر: انتشارات راهبردی نهاجا
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب اطلاعات هواشناسی: (نیوارنامه) شرحی کامل بر گزارش‌های رایج و پرکاربرد هواشناسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اطلاعات هواشناسی: (نیوارنامه) شرحی کامل بر گزارش‌های رایج و پرکاربرد هواشناسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اطلاعات هواشناسی: (نیوارنامه) شرحی کامل بر گزارش‌های رایج و پرکاربرد هواشناسی

کتاب اطلاعات هواشناسی: (نیوارنامه) شرحی کامل بر گزارش‌های رایج و پرکاربرد هواشناسی نوشته‌ی محمدرضا بابایی، انواع گزارش‌های هواشناسی و حوزه‌های فعالیت آن‌ها را معرفی می‌کند و برخی از آمارها را نیز در این مورد ارائه می‌دهد.

امروزه کاربرد علم هواشناسی آنچنان دامنه گسترده‌ای را به خود اختصاص داده است که بدون استفاده از دستاوردهای آن ادامه زندگی به آسانی میسر نیست. واقعیت آن است که بدون آگاهی از اطلاعات هواشناسی انجام یک پرواز می‌تواند با مشکلات جدی روبه‌رو شود که در صورت پرواز خطرات فراوانی اجسام پرنده و سرنشینان آن را تهدید می‌کند.

همچنان که در دریاها نیز وضع به همین منوال است. از قایق‌های کوچک تفریحی و ماهیگیری تا کشتی‌های غول‌پیکر اقیانوس‌‌پیما بدون دانستن اطلاعات جوی، هرگز قادر به انجام مأموریت‌ها و تحقق اهداف خود نیستند.

در مورد رزم و نبرد نیز همواره آگاهی از شرایط جوی و آب و هوایی صحنه نبرد، نقش مهمی در تصمیم‌گیری فرماندهان نظامی دارد. نیاز اطلاعاتی فرماندهان معمولاً متشکل از سه محور عمده اطلاعات مرتبط با جو، زمین و دشمن است. قبل از انجام هر گونه اقدامی هر یک از این سه محور از جهات گوناگونی مدنظر قرار می‌گیرند، یعنی حداقل یک سوم اطلاعات مورد نیاز فرماندهان را اطلاعات هواشناسی به خود اختصاص می‌دهد که بیانگر اهمیت موضوع است.

کتاب اطلاعات هواشناسی مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای خلبانان، هوانوردان، هواشناسان و عموم علاقمندان مفید است.

در بخشی از کتاب اطلاعات هواشناسی (An explanation of the widely used meteorological reports) می‌خوانیم:

هواشناسی هوا و شرایط آن را تبیین نموده و وضعیّت جوی را به طور عام و برای یک لحظه بررسی می‌کند. هواشناسی به بررسی و مطالعه اصول و زیربنای حالت و عملکرد جوّ می‌پردازد. به عبارت دقیق‌تر هواشناسی شاخه‌ای از علم فیزیک است که به جریان‌ها و آن دسته از تغییرات آن‌ها که در لایه‌های زیرین جوّ صورت می‌پذیرد، پرداخته و موضوع آن بررسی تفاوت‌های مکانیِ سامانه‌هایِ آب و هوایی است.

هدف هواشناسی شناخت عام و مللق جوّ و تغییرات هواست. مقصود اصلی هواشناسی توضیح و در صورت امکان پیش‌بینی تغییرات جوّی در لایه‌های زیرین جوّ است که این عمل از طریق مطالعه فیزیکی و شیمیایی هوا انجام می‌گیرد. یکی از اهداف مهم ایرن علم، کوشش پایدار در جهت پیشبرد مطالعات و تحقیقات برای افرایش دانش بشر در جهت شناخت جوّ است.

 ۳۲۹ صفحه، ۱۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-8489-74-0 

چاپ ۱۳۹۷: ۴۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۱۰۰۰ ت - 9.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: کلیات
فصل دوم: گزارش‌های هوای حاضر
فصل سوم: گزارش‌های پیش‌بینی
فصل چهارم: اعلان‌های هواشناسی
فصل پنجم: گزارش‌های هواشناسی موردنیاز فعالیت‌های کشاورزی
فصل ششم: گزارش‌های آماری
فصل هفتم: پیوست‌ها و ضمیمه‌ها

راهنمای دانلود کتاب اطلاعات هواشناسی: (نیوارنامه) شرحی کامل بر گزارش‌های رایج و پرکاربرد هواشناسی

برای دانلود کتاب اطلاعات هواشناسی: (نیوارنامه) شرحی کامل بر گزارش‌های رایج و پرکاربرد هواشناسی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اطلاعات هواشناسی: (نیوارنامه) شرحی کامل بر گزارش‌های رایج و پرکاربرد هواشناسی