دانلود کتاب امنیت سایبری


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب امنیت سایبری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب امنیت سایبری

تفاوتی نمی‌کند شما یک سیاست‌مدار، تاجر، یک فرد معمولی و یا متخصص امنیتی که در پی به‌روزرسانی اطلاعات خود است، باشید، کتاب امنیت سایبری نوشتۀ سید علی موسوی دید و دانش‌تان را دربارۀ ایمنی اطلاعات‌تان در فضای مجازی و شبکه‌های کامپیوتری افزایش می‌دهد.

درباره‌ی کتاب امنیت سایبری:

باید بگوییم اگر تاکنون امنیت سایبری برای شما امر مهمی نبوده، به احتمال زیاد اطلاعات کافی از آن نداشته‌اید. آیا شما تاکنون یک نرم‌افزار سودمند را به طور رایگان دانلود کرده‌اید؟ آیا تاکنون به این مسئله اندیشیده‌اید که این نرم‌افزار چندان هم رایگان نیست و به قیمت در اختیار داشتن اطلاعات گوشی، تبلت و یا کامپیوترتان تمام می‌شود؟

اگر دوست دارید با این خطرات به زبان ساده و قابل فهم و بدون پیچیدگی‌های فنی آشناشوید، این کتاب را بخوانید. این اثر به شما کمک می‌کند تا دیدگاه‌تان نسبت به اینکه کجا هستید، چگونه به اینجا رسیدید و به کجا می‌خواهید بروید گسترده‌تر شود؛ همچنین شما را برای حفاظت از اطلاعاتتان در سطوح شخصی و سازمانی راهنمایی می‌کند.

کتاب امنیت سایبری به شکل جامع و یکپارچه نوشته شده است و اگر آن را از آغاز تا پایان مطالعه کنید، بیشترین بهره و سود را می‌برید. اگر هم دوست دارید هر فصل را بدون ترتیب و جداگانه بخوانید، این کتاب به گونه‌ای گردآوری شده که برای مطالعۀ هر فصل نیازی به دانستن اطلاعات فصل‌های قبلی ندارید.

کتاب امنیت سایبری برای چه کسانی مناسب است؟

مسئلۀ امینت سایبری بسیار با ریسک‌های شخصی و حرفه‌ای در ارتباط است. این کتاب امکان دسترسی آسان و درک این موضوع را برای هر فردی فراهم می‌کند و آگاهی از آن برای تمامی افراد لازم و ضروری است.

در بخشی از کتاب امنیت سایبری می‌خوانیم:

هر کنترل امنیت سایبری و فرآیندهای مربوط به آن می‌بایست تحت یک برنامه‌ریزی موثر و منسجم قرار بگیرد. یک ضرب‌المثل معروف در این زمینه وجود دارد: "شکست در برنامه‌ریزی، موجب شکست طرح می‌شود". این ضرب‌المثل را به پدر و بنیان‌گذار آمریکا بنجامین فرانکلین، نسبت داده‌اند اما چهره‌های تاریخی دیگر، از جمله وینستون چرچیل، نیز اظهارات مشابهی داشته‌اند.

اهمیت طراحی یک طرح کلی قوی در جهان مدرن به اندازه اهمیت فرانکلین و چرچیل در دنیاست. اگر از فناوری‌های مختلف و گسترده‌ای استفاده می‌کنید و می‌خواهید هزینه و خطر تکرار یک اشتباه را نپردازید، به یک معماری امنیتی نیاز دارید و این طرح نیاز به یک معمار امنیت سایبری برای طراحی آن دارد.

به جای صرف وقت برای طراحی ویژگی‌های امنیتی پس از انتخاب یک فن‌آوری، یک معمار امنیتی یک طرح جامع با استاندارد‌های امنیتی طراحی کند که کاملاً موثر بوده و به‌سرعت با تکنولوژی‌های جدید مطابقت پیدا کند.

نقش معمار امنیت سایبری این است که از وجود درک روشنی از امنیت روش یکپارچه‌سازی و گسترش فضای سایبری یک سازمان در تعامل با دیگران، اطمینان حاصل کند. این شامل در نظر گرفتن امنیت برنامه‌های کاربردی موبایل موجود در این فضا هم می‌شود. همچنین شامل استانداردهای امنیتی و الزامات مورد انتظار برای فن‌آوری‌های از راه دور مانند خدمات ابر و سیستم‌های عرضه‌کننده حیاتی هم می‌شود.

 ۳۳۴ صفحه، ۸۸۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8752-39-4 

چاپ ۱۳۹۶: ۷۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سخن نویسنده
مقدمه
1. امنیت سایبری و ریشه‌های آن
2. درباره مطالعات موردی
3. مطالعه موردی - تارگت 2013
4. نظم (رشته) در امنیت سایبری
5. مطالعه موردی - ادوارد اسنودن 2013
6. مفاهیم اساسی امنیت سایبری
7. عوامل انسانی
8. امنیت سایبری فنی
9. تکامل روش‌های حمله و دفاع
10. مطالعه موردی - سونی (2014)
11. جنگ سرد امنیت سایبری
12. امنیت سایبری مبتنی بر ریسک و ریسک انباشته (توده‌ای)
13. چگونه فضای سایبری را مورد استفاده قرار دهید؟
14. وقتی اشتباهی رخ می‌دهد چه کاری باید انجام دهیم؟
15. نگاهی به آینده
16. جمع‌بندی
واژه‌نامه امنیت سایبری
منابع

راهنمای دانلود کتاب امنیت سایبری

برای دانلود کتاب امنیت سایبری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  امنیت سایبری