دانلود کتاب بابا لنگ دراز


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بابا لنگ دراز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بابا لنگ دراز

کتاب بابا لنگ دراز نوشته‌ی شاگاهیراتا از مجموعه قصه‌های شیرین جهان، در قالب نامه‌هایی دنباله‌دار، سرگذشت دختر جوانی به نام جودی را به تصویر می‌کشد. این کتاب، در کنار به تصویر کشیدن داستانی عاشقانه و رمانتیک به موضوعاتی مثل تحصیل و حقوق زنان هم می‌پردازد.

موضوع کتاب بابا لنگ دراز چیست؟

جودی ابوت دختری پر شور و هیجان و احساساتی است که تمام عمر خود را در یتیمخانه گذرانده. او با وجود زندگی بسیار تلخش ذهنی شوخ طبع و پر استعداد دارد. یکی از استعدادهای او توانایی چشمگیرش در نوشتن است و همین استعدادش سبب می‌شود تا روزی فردی با نام مستعار جان اسمیت یکی از مقالات او را خوانده و چون از خیرین همان یتیم‌خانه بود تصمیم بگیرد به عنوان قیم جودی، امکان تحصیلش را فراهم کند. بله این چنین است که جودی دوست داشتنی برای ادامه‌ی تحصیل به دبیرستان یادبود لینکلن پا می‌گذارد.

از نکات جالب توجه داستان بابا لنگ‌ دراز (Daddy Long Legs) این است که در تمام مدت داستان بر حول این محور می‌چرخد که جودی هیچوقت قیم خود را ندیده و فقط هنگامی که جان اسمیت از یتیم‌خانه خارج می‌شد می‌تواند سایه او را ببیند. سایه مردی بلند و کشیده که باعث می‌شود تا جودی به قیم خود لقب بابا لنگ دراز را بدهد.

نکته جذاب دیگر داستان این است که در ازای ورود جودی به دبیرستان، بابا لنگ دراز تنها یک تقاضا از او دارد و آن موضوع این است که هر ماه نامه‌ای برایش بنویسد. همین درخواست آغازگر نامه‌های پراحساس جودی در رابطه با زندگی شخصی و تجربه‌های جدیدش است. به مرور زمان جودی هر چه بیشتر برای بابا لنگ‌ دراز می‌نویسد میل و رغبت بیشتری برای آشنایی با او پیدا می‌کند، اما هیچوقت نامه‌های جودی ‌پاسخی ندارند...

کتاب بابا لنگ دراز برای چه کسانی مناسب است؟

این داستان معروف و محبوب که در تمام دنیا توانسته به شهرتی غیرقابل وصف دست یابد بدون شک برای تمامی کودکان دبستانی سرگرم کننده و جذاب خواهد بود.

در بخشی از کتاب بابا لنگ دراز می‌خوانیم:

من جودی ابوت، یکی از بچه‌های پرورشگاه جان گریر هستم و از وقتی به دنیا آمدم، در پرورشگاه بودم. صبح‌ها به دبیرستان می‌روم و بقیه روز باید از بچه‌های کوچک‌تر مراقبت کنم. به نوشتن خیلی علاقه دارم و خوب انشا می‌نویسم. امروز سرمان خیلی شلوغ است. مثل همه چهارشنبه‌های اول ماه، قرار است بازدیدکننده‌ها به پرورشگاه بیایند و شاید اگر از بچه‌ای خوششان بیاید، سرپرستی او را قبول کنند. از چنین روزهایی خوشم نمی‌آید. مجبوریم صبح زود بیدار شویم، چون باید پرورشگاه و سر و وضع بچه‌ها را تمیز و مرتب کنیم.

 ۲۵ صفحه، ۷ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-6226468-05-3 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب بابا لنگ دراز

برای دانلود کتاب بابا لنگ دراز و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بابا لنگ دراز
Faezeh Yazdani
۱۳۹۹/۳/۲۹
کامل نیست لطفا کاملشو بزارید
afaf Karimipour
۱۳۹۹/۳/۱۳
من فیلم سریالش رو دیدم علانم کتابش رو خواندم عالییی بود😃👍👍👍👍👍👍👍👍👍🤩🤩 پنچ تا سال‌ها هم کمه✴️✴️✴️✴️✴️✴️✴️
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)