معرفی و دانلود کتاب بازگشت به اعتماد (راهکارهایی برای بهبود رابطه بعد از رابطه فرازناشویی)

عکس جلد کتاب بازگشت به اعتماد (راهکارهایی برای بهبود رابطه بعد از رابطه فرازناشویی)
قیمت:
۷۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب بازگشت به اعتماد (راهکارهایی برای بهبود رابطه بعد از رابطه فرازناشویی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بازگشت به اعتماد (راهکارهایی برای بهبود رابطه بعد از رابطه فرازناشویی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بازگشت به اعتماد (راهکارهایی برای بهبود رابطه بعد از رابطه فرازناشویی)

لیندا جی. مکدونالد در کتاب بازگشت به اعتماد (راهکارهایی برای بهبود رابطه بعد از رابطه فرازناشویی)، تلاش می‌کند با دادن آگاهی لازم به همسران دربارۀ چگونگی برخورد مؤثر با مشکل بی‌وفایی و یا بدعهدی، فرایند بخشش را تسهیل بخشد. همچنین شما را به‌صورت خلاصه و مفید، با روند بهبود رابطه و اعتمادسازی آشنا می‌‌سازد. (فایل کتاب در تاریخ 1398/07/14 به‌روزرسانی شده است.)

شوک و آسیب ناشی از بی‌وفاییِ همسر افراد زیادی را غافلگیر می‌کند. حتی اگر خود ما این تجربه را مستقیماً نداشته باشیم، بسیاری از ما افرادی را در نزدیکی خود می‌شناسیم که از ضربۀ دردناک و زخم‌هایی که همسر بی‌وفا برجای گذاشته رنج می‌برند.

تمرکز لیندا جی. مکدونالد (Linda J. MacDonald) در کتاب بازگشت به اعتماد بیشتر بر راهکارها و مهارت‌هایی است که همسر عهدشکن می‌تواند با استفاده از آن ها، اعتماد ازدست‌رفته در فضای رابطه با همسرش را بازگرداند و فرایند بهبود او را تسریع بخشد؛ بااین‌حال، به‌منظور کامل‌تر کردن مطالب کتاب و برای اینکه سایر مخاطبان نیز بتوانند از این کتاب استفاده کنند، دربارۀ برخی دیگر از ابعاد عهدشکنی نیز مطالبی را نوشته شده که آن‌ها را در قالب گفتارها پس از ترجمۀ متن اصلی کتاب آورده‌ شده است.

هدف اصلی کتاب بازگشت به اعتماد (How to Help Your Spouse Heal From Your Affair) این است که به هر دو همسر آسیب‌دیده و عهدشکن کمک شود تا بتوانند در این وضعیت توان‌فرسا و ناامیدکننده به‌صورت مؤثرتری رفتار کنند. علی‌رغم بی‌وفایی و نبود اعتماد و وجود دردهای ناشی از آن، امید نیز وجود دارد. بی‌گمان، بدون خداوند طی این مسیرِ سخت و تاریک به‌آسانی نخواهد بود. درمیانِ این ویرانی و شکسته‌دلی، حضور خداوندْ شجاعت و قوت‌قلبی بی‌انتها می‌دهد که برای تحمل رنج‌های ناشی از افشای خیانت حیاتی است. بی‌شک، بازیابی اعتماد ازدست‌رفته و بازگشت به روالِ قبلیِ زندگی مستلزم تلاش مضاعف و تعهد زوجین است و به همسرانی که درگیر این معضل هستند پیشنهاد می‌‌شود که علاوه‌بر خواندن کتاب، از کمک تخصصی مشاوران نیز بهره ببرند.

در اغلب موارد، همسرانی که رابطۀ جنسی خارج از چارچوب داشته‌اند یا برای کسب آرامش، با فردی غیر از همسر خود رابطۀ عاطفی برقرار کرده‌اند، از کردۀ خویش پشیمان می‌شوند و می‌خواهند که به روال زندگی زناشویی خویش بازگردند. تلاش برای بازسازی رابطه پس از عهدشکنی لزوماً ناشی از ترس و ضعف نیست. این تلاش اگرچه مشکل و زمان‌بر است، ولی در جای خود باارزش است.

لیندا در کتاب بازگشت به اعتماد را به این هدف نوشته‌ که برای زوج‌هایی که عهدشکنی کرده‌اند، اما در تلاش‌اند تا رابطۀ زناشویی آسیب‌دیدۀ خود را ترمیم کنند، راهکارهایی فراهم کرده باشد. امیدوارم افرادی که درصددِ بازسازی زندگی زناشویی خود هستند این کتاب را بارها بخوانند و پیشنهادهایی را که در آن مطرح شده در زندگی خود به‌کار ببندند.

نظر خود لیندا درمورد کتاب: طی 22سال تجربه‌ام، از همسرانی که برای جبران بی‌وفایی خود تلاش می‌کردند رفتارهایی مشاهده کرده‌ام که نشان‌دهندۀ موفقیت یا شکست تلاششان برای حفظ زندگی مشترکشان بوده است. خبر بد اینکه بیشتر همسران عهدشکن وسعت و عمق اتفاقاتِ پس از عهدشکنی را دست‌کم می‌گیرند و همین منجر می‌شود که اشتباهات بزرگی مرتکب شوند که درپی آن، تلاششان برای جبران خساراتِ ناشی از این اشتباهات با مشکل مواجه می‌شوند. بین 65 تا 75 درصد این همسران، پس از پیمان‌شکنی، در حفظ زندگی زناشویی خود ناکام می‌مانند؛ اما خبر خوب اینکه بازگشت به زندگی پیشین، علی‌رغم دشوار بودن آن، ناممکن نیست. همسرانی که این نقش را برای خود قائل‌اند که به همسران آسیب‌دیدۀ خود کمک کنند، اگر پیشنهادهای این کتاب را به‌کار ببندند، می‌توانند به رابطۀ زناشویی قبلی خویش بازگردند.

اصول ذکرشده در کتاب بازگشت به اعتماد، برای همۀ افراد با گرایش‌های مذهبی گوناگون، مفید و کاربردی است. مفاهیم و آموزه‌های مذهبی و معنوی را تا جای امکان تعمیم داده‌ شده تا بدین‌وسیله به خوانندگان زیادی که به خواندن این کتاب نیاز دارند، احترام گذاشته شود. گفتنی است که نمی‌توان برای بازسازی زندگی زناشویی شما پس از خواندن این کتاب تضمینی داد؛ این امر کاملاً منوط به شما و اشتیاق همسر شما برای بازگشت به زندگی مشترک است. بااین‌حال، اگر شما دستورالعمل‌ها و مراحل ذکرشده در کتاب را تا انتها دنبال کنید و به آن‌ها عمل کنید، احتمال موفقیت خود را افزایش داده‌اید. به‌یاد داشته باشید که نمی‌توانید تنها با اتکا به تلاش‌های پراکندۀ خود، دریای طوفانیِ پس از بی‌وفایی را آرام کنید.

بهتر است که هر بخش را مانند راهنمای تعمیر خودرو بخوانید. این کتاب را باید با نگاهی باز و با یادداشت‌برداری خواند. براساسِ مشاهدات بالینی و تجربه‌ام مطمئن هستم که شما در این کتاب پیشنهادهای مفیدی را برای بهبود زندگی آسیب‌دیدۀ پس از بی‌وفایی خواهید یافت.

در بخشی از کتاب بازگشت به اعتماد می‌خوانیم:

همسران موفق می‌دانند که باید خودشان را درمعرضِ بخشش و مهربانی همسران رنجیدۀ خود قرار دهند. همسران موفق اجازه نمی‌دهند که این جدایی موقت، آن‌ها را از مسیر و فرایند بازسازی اعتماد خارج کند یا فرصتی برای آن‌ها فراهم کند که یک زندگی مجردی و بی‌مسئولیت را شروع کنند. آن‌ها ثابت‌قدم هستند که با معشوق سابق خود قطع ارتباط کنند؛ ازاین‌رو از هرگونه روابط جنسی با غیر همسر خود اجتناب می‌کنند. آن‌ها حتی اگر مجبور باشند برای مدتی دور از همسر و فرزندان خود زندگی کنند، متعهدانه به آن‌ها عشق می‌ورزند. این افراد، در این مدت کوتاه، درپی یافتن دوستان معنوی و افراد قابل‌اعتماد و گروه‌های مشاوره هستند، و به تفکر و بازسازی معنوی خویش مشغول‌اند.

گاهی اوقات اگر همسر عهدشکن چند روزی را در هتل یا خانۀ یک دوست بگذراند، فرصت مناسبی برای متنبه شدن او و نیز ایجاد تعادل روانی در همسر آسیب‌دیده برای پذیرش همسر خود فراهم می‌شود.

گفتنی است که پیشنهاد چنین جدایی موقتی به این معنی نیست که لزوماً باید بعد از بی‌وفایی، جدایی موقت صورت بگیرد؛ در برخی موارد جدایی موقت ممکن است به فرایند بهبود رابطه آسیب بزند. همسران آسیب‌دیده‌ای هم وجود دارند که می‌خواهند همسر نادم آن‌ها در خانه بماند و به آن‌ها ابراز عشق و محبت کند. آن‌ها این کار را، برای آرامش روان آسیب‌دیدۀ خود و به‌دلیل ترسی که از طردشدن دارند، می‌کنند. یکی از فواید ماندن همسر نادم در خانه این است که او ناگزیر خسارتی را که ایجاد کرده از نزدیک و با چشمان خود خواهد دید؛ با وجود این، اگر همسر عهدشکن از کار خود پشیمان نباشد یا از درمانگری باتجربه درخواست کمک نکرده باشد، نمی‌توان از این شیوه بهره برد. علاوه‌بر مشاوره، من پیشنهاد می‌کنم که افراد باایمان گروه‌های معنوی و حمایتی را، برای حفظ همسر خود و حمایت از او، برگزینند و با هم در آن‌ها شرکت کنند.

فهرست مطالب کتاب

دیباچۀ مترجمان
دیباچۀ مؤلف
مقدمه
فصل اول: خصوصیات همسرانی که در بازسازی رابطه موفق هستند
فصل دوم: سه اصلی که همسران موفق به‌کار می‌برند
فصل سوم راهنمایی‌های مفید هنگام افشای عهدشکنی
فصل چهارم موانع قطع رابطه با نفر سوم
فصل پنجم جبران خسارات ناشی از دروغگویی و توجیه
فصل ششم چگونه نقش خود را از فردی مخرب به کمک‌رسان تغییر دهیم
فصل هفتم بازسازی اعتماد
فصل هشتم واکنش به وسائل یا رویدادهایی که یادآور بی‌وفایی هستند
فصل نهم کنار آمدن با وسواس‌های فکری همسر
فصل دهم آشتی با فرزندان
فصل یازدهم تغییر منش و رفتار
فصل دوازدهم کوتاهی‌های همسر
فصل سیزدهم چکیدۀ بحث
گفتارها
مناب

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بازگشت به اعتماد (راهکارهایی برای بهبود رابطه بعد از رابطه فرازناشویی)
نویسنده
مترجمعلی نقی قاسمیان نژاد، منیر شکوهی
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۲۰
زبانفارسی
شابک978-600-258-497-7
قیمت نسخه الکترونیک
۷۰۰۰ تومان - 2.49€
خرید کتاب الکترونیک
موضوع کتابکتاب‌های خانواده و روابط

نظرات کتاب بازگشت به اعتماد (راهکارهایی برای بهبود رابطه بعد از رابطه فرازناشویی)

فرحناز پ
۱۳۹۹/۷/۵
این کتاب بیشتر مناسب شخصیه که بعد از لو رفتن خیانتش میخواد به رابطه قبلیش برگرده و ترمیمش کنه. کتاب علل خیانت مردان نیومن برای خانمی که خیانت دیده مناسبتره و کتاب زنان زیرک آرگاوه برای هر خانمی لازمه
Cilia Rezai
۱۳۹۹/۱/۲۰
با خواندن این کتاب به آرامش نسبی رسیدم ممنونم، من نیاز دارم به عنوان یک شخص آسیب دیده بیشتر بدانم چطور همسرم رو راضی کنم هم پای من به مشاوره بیایند چون نه مشاوره می‌پذیرند و نه حتی اهل مطالعه
Zahra Janginejad
۱۳۹۹/۳/۲
عالی بود و‌ای کاش بیشتر از این نوع کتابها وجود داشت توصیه میکنم کتاب پنج زبان عشق خوانده شود اونموقع میفهمید که هیچی آموزشی در زمینه روابط انسانی یاد نگرفتیم💖
فرشته ابراهیمی
۱۳۹۹/۲/۱۷
سال‌های دنبال چنین کتابی میگشتم خیلی جامع و کامل و به دردم خورد بی‌نهایت ممنونم
پریسا نیک سیرت
۱۳۹۶/۳/۸
خیلی دقیق و واضح حالات یک انسان خیانت دیده را بیان کرده و راه کار ارائه داده است
مشاهده همه نظرات ۸

راهنمای مطالعه کتاب بازگشت به اعتماد (راهکارهایی برای بهبود رابطه بعد از رابطه فرازناشویی)

برای دریافت کتاب بازگشت به اعتماد (راهکارهایی برای بهبود رابطه بعد از رابطه فرازناشویی) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.