دانلود کتاب بازگشت به بابیلون


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بازگشت به بابیلون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بازگشت به بابیلون

کتاب بازگشت به بابیلون شامل سه داستان کوتاه از سری داستان‌های کوتاه اسکات فیتز جرالد است که در حقیقت مضمون کلی آن‌ها برگرفته از تجربه‌های شخصی نویسنده است و فساد تدریجی را در زندگی نمودار می‌سازد.

فیتز جرالد در سه داستان کتاب بازگشت به بابیلون (Babylon Revisited) به توصیف وضعیت نسلی که با رویدادهای درخشان و امیدهای واهی در دهۀ ۱۹۲۰ زندگی می‌کردند، می‌پردازد و خیال‌پردازی‌ها و آرمان‌گرایی‌هایی جوانان آن دوره را به تصویر می‌کشد. عنوان داستان‌ها عبارتند از: «بازگشت به بابیلون»، «جام کریستال» و «دهۀ گمشده». داستان «بازگشت به بابیلون» ماجرای زندگی فردی به نام «چارلی ولز» است. چارلی ولز با زنی جذاب به نام «هلن» در پاریس ازدواج می‌کند. در مدت کوتاهی با سفر به آمریکا، ثروت کلانی به دست می‌آورد، امّا هم زمان با الکلی شدن، همسرش هلن را از دست می‌دهد و مرگ هلن همراه با سوء ظن و معمّاهایی همراه می‌شود. خواهر هلن «ماریون»، مراقبت از فرزند آن‌ها «هونوریان» را بر عهده می‌گیرد. چارلی بعد از ترک الکل، دوباره بعد از چند سال به پاریس بازمی‌گردد تا این‌بار زندگی جدیدی را با دخترش آغاز کند، که با برخوردها و واکنش‌های مختلفی از اطرافیان مواجه می‌شود.

اسکات فیتز جرالد (Scott Fitzgerald)، داستان‌نویس آمریکایی، در 24 سپتامبر 1896 در خانواده‌ای ایرلندی و کاتولیک از طبقه‌ی متوسط جامعه در ایالت مینوستا به دنیا آمد. نخستین رمان‌اش با عنوان «این سوی بهشت» در سال 1920 منتشر شد که هم از نظر فروش و هم جلب توجه منتقدان به پیروزی بزرگی دست یافت. فیتز جرالد پس از موفقیت اولین رمان‌اش به نوشتن آثار متعددی از جمله رمان «گتسبی بزرگ» (1925) دست زد که به اعتقاد صاحب‌نظران، زیباترین اثر فیتز جرالد و یکی از صد اثر برتر قرن بیستم است، که در آن صدای خرد شدن و شکسته‌ شدن همه‌ی معیارهای فریبنده‌ی نسل او به گوش می‌رسد.

در بخشی از کتاب بازگشت به بابیلون می‌خوانیم:

احساس واقعی و تنفرش نسبت به چارلی از لحن سردش هنگام صحبت با او، به راحتی قابل فهم بود. اما چارلی در برابر این برخورد‌ها، فقط لبخند می‌زد، زیرا که نقشه‌ی مهم‌تری در سرش داشت. البته این پرخاشگری‌های ماریون برای چارلی مزایایی هم داشت و باعث شد تا او بفهمد که به اندازه‌ی کافی منتظر شده است. تصمیم داشت تا جایی که می‌شود صبر کند تا آن‌ها خودشان قدم اول را برای صحبت در مورد مسأله‌ای که می‌دانستند چارلی فقط به خاطر آن تا این‌جا آمده است، بردارند.

 ۱۴۴ صفحه، ۴۸۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6867-15-1 

چاپ ۱۳۹۳: ۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۵۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

بازگشت به بابیلون
جام کریستال
دهه‌ی گمشده

راهنمای دانلود کتاب بازگشت به بابیلون

برای دانلود کتاب بازگشت به بابیلون و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بازگشت به بابیلون

نظرات کتاب بازگشت به بابیلون

کاوه عزیزی
۱۳۹۶/۹/۲۰
سه داستان کوتاه عالی از نویسنده برجسته آمریکایی اسکات فیتز جرالد.
امیر محمد ذاکر
۱۳۹۹/۹/۱۳
عالی بود کتابی مفید
مشاهد همه نظرات (۲)