دانلود کتاب بازگشت به خود: خودشناسی از طریق اینیاگرام


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بازگشت به خود: خودشناسی از طریق اینیاگرام و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بازگشت به خود: خودشناسی از طریق اینیاگرام

یان مورگان کرون و سوزان استبایل در کتاب بازگشت به خود: خودشناسی از طریق اینیاگرام، مطالب متفاوتی را در زمینه انواع تیپ شخصیتی در اینیاگرام به شما آموزش می‌دهد که می‌توانید توسط آن جهان را از دید سایر افراد ببینید و بدانید که آن‌ها چگونه فکر، احساس و عمل می‌کنند.

چیزهایی که در مورد خودتان نمی‌دانید، می‌تواند به خودتان و روابط‌تان صدمه برساند. آیا برای این که بدانید چه کسی هستید و چه ویژگی‌هایی دارید، کمک می‌خواهید؟

انیاگرام یک سیستم شخصیت شناسی تقریبا قدیمی است که با دقتی تعجب برانگیز و باور نکردنی، نمایش می‌دهد که شخصیت انسانی چگونه کدگذاری شده و کار می‌کند؛ چه به لحاظ منفی و چه به لحاظ مثبت، یان مورگان کرون (Ian Morgan Cron) و سوزان استبایل (Suzanne Stabile) در کتاب بازگشت به خود (The road back to you) نگاهی تازه، عملی و کامل به این سیستم شخصیت‌‌شناسی انداخته‌اند.

بر اساس آموزش‌های اینیاگرام، نه سبک شخصیتی متفاوت در دنیا وجود دارد، یکی از چیزهایی که به طور طبیعی در دوران کودکی برای تحمل کردن شرایط و احساس امنیت داشتن، به سمت آن می‌رویم و آن را می‌پذیریم. هر «نوع» یا «عدد» دارای یک روش متمایز برای دیدن دنیا و یک انگیزه اصلی که به شدت تحت تأثیر چگونگی تفکر، احساس و رفتار این «نوع» قرار می‌گیرد، است.

اما آیا تنها 9 نوع شخصیت اساسی در یک سیاره بیش از هفت میلیارد نفری وجود دارد؟ همانطور که برای رنگ‌ها، طیف‌های متفاوتی وجود دارد برای انواع شخصیت‌ها نیز طیف‌های مختلفی وجود دارد. یعنی انواع بی‌شماری از هر «شماره» وجود دارد، برخی از آن‌ها شاید به همان شیوه‌ی شما ارائه شوند و تعداد زیادی از آن‌ها در ظاهر مانند شما نباشند ولی همه شما هنوز هم انواع متقاوتی از همان تیپ و نوع اصلی هستید.

هدف از دانستن «شماره» یا «نوع» اینیاگرام - اصطلاحاتی که در این کتاب به جای یکدیگر به کار می‌ روند - حذف یا جایگزینی شخصیت شما با یک شخصیت تازه نیست. این کار نه تنها امکان‌پذیر نیست، بلکه می‌تواند یک ایده بد باشد. شما به یک شخصیت نیاز دارید وگرنه به مهمانی دعوت نخواهید شد. هدف اینیاگرام توسعه خودشناسی و یادگیری نحوه تشخیص و شناسایی بخش‌هایی از شخصیت‌هایمان که ما را محدود می‌کنند، است. بنابراین می‌‌توانیم دوباره به صادق‌ترین و بهترین شخصیت خودمان برسیم. اینیاگرام نام خود را از واژه یونانی ennea به معنی عدد نه و واژه gram به معنی طرح یا شکل گرفته است.

جملات برگزیده کتاب بازگشت به خود:

- یا من را رهبری کن، یا من را دنبال کن و یا از مسیر من بیرون برو.
- نمی‌توانید صلح را با اجتناب کردن از زندگی پیدا کنید.
- کمال‌گرایی صدای ستمگر و دشمن مردم است.
- می‌خواهم خوشحال باشید، اما می‌خواهم دلیلش من باشم.
- اگر تا به حال احساس تنهایی یا غریبه‌ بودن را داشته‌اید، هرگز به طور کامل ترک‌تان نمی‌کند.
- مادامی که برای بدترین شرایط آماده می‌شوید، زیانی ندارد که به بهترین حالت امیدوار باشید.
- فقط به چیزهای شاد فکر کنید و قلب‌تان، با بال‌هایش پرواز خواهد کرد!

در بخشی از کتاب بازگشت به خود می‌خوانید:

بسیاری از پنج‌هایی که می‌شناسم می‌گویند که با والدینی مداخله‌گر یا احاطه‌گر بزرگ شده‌اند، در حالی که دیگران کودکی‌شان را به این صورت توصیف می‌کنند که کمبود محبت یا تعامل عمیق معنادار با سرپرستان‌شان داشته‌اند. این کودکان پنجی حساس و آرام هستند، به قلمرو اندیشه‌های خودشان پناه می‌برند که در آن می‌توانند از خودشان در مقابل والدین سلطه‌گرشان را دفاع کنند و یا از آن‌ها مخفی شوند و همچنین خارج از دید دیگران بر روی احساسات‌شان کار کنند.

پنج‌ها در کودکی، کنجکاو، تخیلی و با تنها بودن راحت هستند. بسیاری از آن‌ها نابغه‌های رایانه‌ای و کتاب‌خوان‌های سیری‌ناپذیر هستند که از جمع‌آوری چیزها لذت می‌برند. دوست پنج من، دن، با شش خواهر و برادر سرکش، در یک خانه کوچک در منطقه روستایی در تگزاس رشد کرده است. برای فرار از ضرب و شتم، نیمی از اتاقک ابزار پدرش را به یک پناهگاه تبدیل کرده بود.

من یک میلیون ساعت را در آن پناهگاه، صرف خواندن ارباب حلقه‌ها و از هم باز کردن چیزها برای اینکه کشف کنم چطور کار می‌کنند، کردم. آن جایی بود که من و دوستانم، برای اولین بار به دنیای برنامه‌نویسی کامپیوتر وارد شدیم. برادرها و خواهرهای من پر سروصدا، برون‌گرا و به دنبال جلب توجه بودند، در حالیکه من واقعا آن را نمی‌خواستم. نمی‌توانستم مادرم را مقصر بدانم اگر یک شب سر میز شام به من نگاه می‌کرد و می‌گفت: «وایستا، تو کی هستی؟»

فهرست مطالب

فصل اول: یک تئوری عجیب برای مبدا ناشناخته
فصل دوم: پیدا کردن نوع شخصیت شما
فصل سوم: نوع هشت، مبارزه‌طلب
فصل چهارم: نوع نُه، صلح‌طلب
فصل پنجم: نوع یک، کمالگرا
فصل ششم: نوع دو، کمک کننده
فصل هفتم: نوع سه، بازیگر
فصل هشتم: نوع چهار، رمانتیک
فصل نهم: نوع پنج، کنجکاو
فصل دهم: نوع شش، وفادار
فصل یازدهم: نوع هفت، خوش‌گذران
فصل دوازدهم: خب، حالا که چی؟ آغاز عشق

 ۲۶۲ صفحه، ۵۲۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8738-68-8 

چاپ ۱۳۹۷: ۳۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب بازگشت به خود: خودشناسی از طریق اینیاگرام

برای دانلود کتاب بازگشت به خود: خودشناسی از طریق اینیاگرام و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بازگشت به خود: خودشناسی از طریق اینیاگرام
ش محسني
۱۳۹۸/۵/۲۹
افتضاح بود، ترجمه وحشتناک، هر خط را باید اینقدر بخونی تا معنیشو خودت درک کنی، اصلا مفهوم نیست، حیف پول و زمان واسه این کتاب با ترجمه داغونش
A Afshar
۱۳۹۸/۱/۸
بنظر کتاب فوق العاده ایست
مرجان تهرانی
۱۳۹۸/۱/۱۸
عالی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)