دانلود کتاب به دنبال سرنوشت: زندگینامه و تاریخ شفاهی سرتیپ 2 خلبان آزاده محمدجعفر وارسته

  • از: محمدعلی اعظمی
  • ناشر: انتشارات راهبردی نهاجا
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب به دنبال سرنوشت: زندگینامه و تاریخ شفاهی سرتیپ 2 خلبان آزاده محمدجعفر وارسته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب به دنبال سرنوشت: زندگینامه و تاریخ شفاهی سرتیپ 2 خلبان آزاده محمدجعفر وارسته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب به دنبال سرنوشت: زندگینامه و تاریخ شفاهی سرتیپ 2 خلبان آزاده محمدجعفر وارسته

کتاب به دنبال سرنوشت: زندگینامه و تاریخ شفاهی سرتیپ 2 خلبان آزاده محمدجعفر وارسته نوشته‌ی محمدعلی اعظمی، در حقیقت شرح کوتاهی‌ست از سرگذشت این خلبان پرافتخار در دوران جنگ بین ایران و عراق که با بیانی ساده به رشته‌ی تحریر درآمده است.

میان مومنان مردانى هستند که به آنچه با خدا عهد بستند صادقانه وفا می‌کنند، آری چه محجوبانه و صادقانه قدم در مسلخ عشق گذاشته‌اند. خلبانانی که انگار با خود و با این ملت فهیم و امام راحل عهدی محکم و جدا نشدنی داشتند و بدین گونه در یاد و خاطر ما حک شده‌اند.

سرتیپ خلبان آزاده جانباز محمد جعفر وارسته متولد 1328/06/10 در تهران است، او دوران طفولیت را در منطقه خانی آباد بزرگ شد و در سال 1335 تحصیلات ابتدایی را در دبستان دقیقی و دبستان دادگر گذراند. جناب وارسته سه سال اول متوسطه را در دبیرستان حکیم نظامی گذرانده و دوره دوم متوسطه را در دبیرستان نظام واقع در میدان پاستور ادامه داده است.

در بخشی از کتاب پبه دنبال سرنوشت: زندگینامه و تاریخ شفاهی سرتیپ 2 خلبان آزاده محمدجعفر وارسته می‌خوانیم:

سی و یکم شهریور 1359 ساعت دو بعد از ظهر توی رمپ پروازی در حال تست و آماده کردن هواپیما بودم که هواپیماهای عراقی حمله کردند. کارکنان فنی فرار کرده و هر کسی در جایی پناه گرفت من داخل کابین بودم و موتور سمت چپ هواپیما برای تست روشن بود.

برای روشن کردن موتور سمت راست، برداشتن چوب چرخ‌ها و قطع کردن کمپرسور نیاز بود که کارکنان فنی پای هواپیما باشند که نبودند. من با داد و فریاد از آن‌ها می‌خواستم که بیایند پای هواپیما، به جای اینکه آن‌ها بیایند کارشان را انجام دهند تا بتوانم پرواز کنم، آن‌ها به من علامت می‌دادند که پیاده شوم و در جایی پناه بگیرم.

 ۶۷ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6296-00-7 

چاپ ۱۳۹۷: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب به دنبال سرنوشت: زندگینامه و تاریخ شفاهی سرتیپ 2 خلبان آزاده محمدجعفر وارسته

برای دانلود کتاب به دنبال سرنوشت: زندگینامه و تاریخ شفاهی سرتیپ 2 خلبان آزاده محمدجعفر وارسته و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  به دنبال سرنوشت: زندگینامه و تاریخ شفاهی سرتیپ 2 خلبان آزاده محمدجعفر وارسته

نظرات کتاب به دنبال سرنوشت: زندگینامه و تاریخ شفاهی سرتیپ 2 خلبان آزاده محمدجعفر وارسته

علیرضا یگانه
۱۳۹۹/۸/۱۶
چقدرمختصر. ولی آدمو توی‌ای ن فکرمیبره که این بیچاره‌ها چه لحظات بدی رو پشت سرگذاشتن.
مشاهد همه نظرات (۱)