دانلود کتاب تاریخ ایران باستان یا تاریخ مفصل ایران قدیم - جلد 1

  • از: حسن پیرنیا
  • ناشر: انتشارات پر
  • ۶۷ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب تاریخ ایران باستان یا تاریخ مفصل ایران قدیم - جلد 1 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تاریخ ایران باستان یا تاریخ مفصل ایران قدیم - جلد 1 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تاریخ ایران باستان یا تاریخ مفصل ایران قدیم - جلد 1

تاریخ ایران باستان، یکی از کامل‌ترین و طولانی‌ترین کتاب‌ها در زمینه‌ی ایران پیش از اسلام است که در آن بیانِ تاریخ از 2225 سال پیش از میلاد و از دورۀ سومری‌ها و اکدی‌ها آغاز گشته و تا پایان روزگار اشکانیان، پایان می‌یابد متأسفانه عمر نویسنده کفاف نداده تا با بیان دوره‌ی ساسانیان کتاب را تکمیل نماید.(قیمت نسخه چاپی جدید مجموعه 3جلدی تاریخ ایران باستان 110هزار تومان می باشد.)

نویسنده‌ی این کتاب، میرزا حسن‏خان پیرنیا(مشیرالدوله)، از مردان خوش‌نام مشروطه بود که هم‏زمان با پادشاهى رضا شاه پهلوى مانند بسیارى دیگر از رجال شایسته‌ی ملى، از سیاست کناره گرفت و خانه‌نشین شد. این گوشه‌نشینى و ثبات پدیدآمده در کشور، موجب شد که او تاریخ ایران باستان را بنویسد.

عبدالحسین زرین‌کوب درباره‌ی شیوه‌ی تاریخ‌نگارى پیرنیا می‌گوید:

"این اثر، تنها تاریخى نیست، بلکه دائره‌المعارفى درباره‌ی تاریخ، تمدن و فرهنگ گذشته‌ی سرزمین‏هاى مهم دنیا به ویژه یونان، روم، سوریه، مصر، عربستان، میان دو رود، هند و... به شمار مى‏رود؛ چنان‌که خواندن آن، نه‌تنها موجب آشنایى خواننده با تاریخ و سرگذشت سلسله ‏هاى ایرانى (مادها، هخامنشیان و اشکانیان) و سلسله‏ هاى یونانى سلوکى مى‏شود، که اطلاعات نیکو و اصیلى درباره تاریخ خاورمیانه‌ی امروز و یونان باستان به وى عرضه خواهد کرد."

تاریخ ایران باستان از زمان تألیف تاکنون چندین‌بار به چاپ رسیده و همواره مورد استقبال پژوهشگران حوزه‌ی تاریخ و علاقه‌مندان به ایران باستان قرار گرفته ‌است، برای آنها که علاقمند هستند تاریخ ایران را عاری از غلو و زیاده‌گویی بخوانند. وسواس حسن پیرنیا (مشیرالدوله) در هرچه مستندتر کردن کتاب، ستودنی‌ست، و همین امر سبب شده تا بسیاری از اظهارنظرهای درج شده در کتاب، بدون بزرگنمایی و قابل‌اطمینان باشد.

 ۸۶۴ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8137-23-8 

چاپ ۱۳۹۵، قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب تاریخ ایران باستان یا تاریخ مفصل ایران قدیم - جلد 1

برای دانلود کتاب تاریخ ایران باستان یا تاریخ مفصل ایران قدیم - جلد 1 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تاریخ ایران باستان یا تاریخ مفصل ایران قدیم - جلد 1
navid asghari
۱۳۹۶/۷/۲۳
این کتاب تونسته با استفاده از منابع مختلف وقایع رو دقیقتر توضیح بده و این که سبک نگارش نویسنده به صورت مطلوبی تاریخ رو بیان میکنه که به نظر من گزینه مناسبی برای علاقه مندان به تاریخ میتونه باشه.
کامران رشیدى
۱۳۹۶/۵/۱۰
در حالیکه از حیث ارائه منابع معتبر در سطح قابل قبولى قرار داره، امّا با ارائه برخى جزئیات از جذاب بودنش کاسته شده. مخصوصاً اواخر کتاب. ولى در مجموع یکبار خوندش خیلى میتونه کمک کنه به اینکه با تاریخ ایران در زمان هخامنشى آشنا بشیم.
علی کبیری
۱۳۹۶/۵/۹
من یک جلد کامل از این کتاب دارم واقعا عالیه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴۱)