دانلود کتاب تاریخ تمدن ایران: پرسپولیس تختگاه شاهان ایرانی - جلد دوم

  • از: دونالد ویلبر، ایران نعمتی
  • ناشر: نشر وزرا
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب تاریخ تمدن ایران: پرسپولیس تختگاه شاهان ایرانی - جلد دوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تاریخ تمدن ایران: پرسپولیس تختگاه شاهان ایرانی - جلد دوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تاریخ تمدن ایران: پرسپولیس تختگاه شاهان ایرانی - جلد دوم

این کتاب به آثار تاریخی بدست آمده و تاریخ مجموعه تخت جمشید (پرسپولیس) می پردازد و تاریخ و ویژگی های بنای آن را بررسی می کند.

پرسپولیس (تخت جمشید) یا پارسه در ابتدا توسط داریوش و پسرش خشایارشاه در اوج امپراطوری پارسیان بنا شد تا یکی از اعجاز دنیای کهن باشد. نقوش برجسته و آثار معماریش بازتاب شکوه و عظمت تمام و کمال آن دوره است.

بناهای تاریخی پارسه بین 520 و 450 پیش از میلاد برپا شد و در 330 پیش از میلاد تا هجوم اسکندر به آسیا تا حدی ویران گشت. تا 1930 هیچ اکتشافی در این مکان صورت نگرفت. سراها و کاخ ها، نقوش برجسته و کتیبه ها پیشینه ای از تاریخ اولین امپراطوری جهان را در برابر دیدگان قرار می دهد که هرگز به نظر نمی رسد پارسیان آن را ثبت کرده باشند. مورخان علی رغم غرض ورزی یونانیان به پارسیان برای کشف حقیقت به منابع یونانی به خصوص هرودوت تکیه می کنند، یونانیان پارسیان را "بربر" می خواندند. هرودوت در شمار لشکر خشایارشاه اغراق کرده است و اسکیلس مورخ هم عصر خشایارشاه این مکان را "ویران کننده ی شهرها" خواند تا بدین وسیله یادآور رفتار شرورانه ی خشایارشاه اول در حمله به آتن باشد.

دونالد ویلبر محقق شهیر در مسائل خاورمیانه کهن و جدید، دونالد ویلبر، در اکتشافات مصر، سوریه و فرانسه مشغول به کار بوده و در کاوش های باستان شناسی ایران و افغانستان نیز حضور داشته است. دکتر ویلبر کتب بسیاری از جمله ایران گذشته و حال؛ باغ های پارسی و بناهای باغی؛ و معماری ایران اسلامی: دوره ی ایل خانی را در کارنامه خود دارد.

 ۱۵۴ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6323-05-3 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
یادداشت مترجم
یادداشت ناشر
پیشگفتار
پیشگفتار ویرایش دوم
فصل اول: پارسه، نماد امپراطوری
فصل دوم: هخامنشیان و پیوندشان با پارسه
فصل سوم: بناهای پارسه
فصل چهارم: نقوش برجسته پارسه
فصل پنجم: مقبره های سلطنتی
فصل ششم: پارسه، از آتش سوزی تا امروز
شرح تصاویر

راهنمای دانلود کتاب تاریخ تمدن ایران: پرسپولیس تختگاه شاهان ایرانی - جلد دوم

برای دانلود کتاب تاریخ تمدن ایران: پرسپولیس تختگاه شاهان ایرانی - جلد دوم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تاریخ تمدن ایران: پرسپولیس تختگاه شاهان ایرانی - جلد دوم

نظرات کتاب تاریخ تمدن ایران: پرسپولیس تختگاه شاهان ایرانی - جلد دوم

برات کوراوند
۱۳۹۷/۴/۳۱
به همه کسانی که دلشان برای سرزمینشان و فرهنگشان می‌سوزد توصیه می‌شود که تاریخ را مطالعه کنند. بی‌شک که در نگاه آن‌ها به کشورشان بسیار تغییر خواهد کرد. ویرایش کتاب هم به حدود چهل سال پیش بر می‌گردد و این یعنی مورخان ما به تاریخ مملکتشان اهمیتی نمی‌دهند.
محمد داودی فرد
۱۳۹۶/۶/۱۵
عالیییییییییییییییی
مشاهد همه نظرات (۲)