دانلود کتاب تحلیل و طراحی شی گرا


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تحلیل و طراحی شی گرا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تحلیل و طراحی شی گرا

جواد وحیدی، رمضان عباس نژادورزی و فرشته بابایی سنگلجی در کتاب تحلیل و طراحی شی گرا به یکی از نوین‌ترین شیوه‌های برنامه‌نویسی یعنی شی‌گرا پرداخته‌اند. در این روش می‌توان قطعاتی را ایجاد و در برنامه‌های مختلف استفاده کرد.

در اواخر دهه 1980 بود که دیدگاه شی‌گرایی مطرح و کوشش‌های بسیاری برای شکل‌گیری و ایجاد روش‌های تجزیه و طراحی شی‌گرا صورت پذیرفت. در نتایج این تلاش‌ها تعداد متدلوژی‌های شی‌گرا که کمتر از 10 بودند به بیشتر از 50 متدلوژی افزایش یافتند. این دوران را می‌توان جنگ متدلوژی‌ها نامید، زیرا رقابت بالایی در تکثیر متدلوژی‌ها و زبان‌های شی‌گرایی ایجاد شد.

در روش برنامه‌نویسی شی‌گرا قابلیت خوانایی برنامه‌هایی که نوشته می‌شوند زیاد است و تست، عیب‌یابی و اصلاح آن‌ها نیز آسان است. تاکید شی‌گرایی بر اشیاست. در این نوع برنامه‌نویسی اشیا به صورت انتزاع مورد بحث قرار می‌گیرند. انتزاع مفهومی است که در مورد آن فکر و در یک دیدگاه کلی آن را مطرح می‌کنید.

کتاب تحلیل و طراحی شی گرا به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب برای تمام افرادی که به برنامه‌نویسی علاقه‌مند و یا در این حوزه مشغول به فعالیت هستند، کتابی کاربردی و سودمند است.

در بخشی از کتاب تحلیل و طراحی شی گرا می‌خوانیم:

معمولا زبان‌های برنامه نویسی قدیمی تنها به سه نوع اول ماندگاری شیء می‌پردازند و سه نوع آخر ماندگاری معمولا در محدوده‌ی تکنولوژی پایگاه داده هستند. این موضوع به یک تضاد و ناسازگاری فرهنگی می‌انجامد که گاهی اوقات منجر به معماری‌های خیلی عجیب می‌شود. برنامه‌نویسان سر از طرح‌های موقتی برای اشیای ذخیره‌سازی در می‌آورند. اشیای که حالتشان باید بین اجراهای برنامه حفاظت شود و طراحان پایگاه داده برای کنار آمدن با اشیای موقتی، تکنولوژی‌هایشان را به غلط به کار می‌برند.

یکی از نمونه‌های جالب «داده‌ای که بیش تر از برنامه عمر می‌کنند» مسئله‌ی برنامه‌های کاربردی وب است تا جایی که برنامه کاربردی به داده وصل نمی‌شود تا اجرای کامل تراکنش صورت گیرد. چه تغییراتی بر سر داده‌های ارائه شده به برنامه‌ی کاربردی کلاینت یا سرویس دهنده‌ی وب اتفاق می‌افتد. زمانی که اتصالش به منبع داده قطع می‌شود و چطور باید حل و فصل این دو مسئله را اداره کنیم؟ فریم ورک‌هایی مانند ADO.NET برای پرداختن به چنین سناریوهای توزیع شده و قطع اتصال به وجود آمده‌اند. وحدت میان مفاهیم هم زمانی و اشیاء منجر به زبان‌های برنامه نویسی شیء‌گرای هم زمان می‌شود. به طور مشابه، گنجاندن مفهوم ماندگاری به مدل شیء منجر به پایگاه داده‌های شیءگرا می‌شود. در عمل، چنین پایگاه داده‌هایی بر اساس فناوری‌های ثابت شده‌ای مثل مدل‌های پایگاه داده‌ای ترتیبی، شاخص، سلسله مراتبی، شبکه‌ای و رابطه‌ای ساخته می‌شوند، اما سپس به برنامه نویس انتزاع رابط شیء گرا ارائه می‌دهد تا از طریق آن کوثری‌های پایگاه داده‌ها و دیگر عملیات برحسب اشیایی که طول عمرشان فراتر از طول عمر یک برنامه است، تکمیل شود.

 ۲۷۱ صفحه، ۸ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-7393-13-2 

چاپ ۱۳۹۹: ۶۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: پیچیدگی
فصل دوم: مدل شی
فصل سوم: کلاس‌ها و اشیا
فصل چهارم: طبقه‌بندی (کلاس‌بندی)
فصل پنجم: نمادگذاری
فصل ششم: فرآیند

راهنمای دانلود کتاب تحلیل و طراحی شی گرا

برای دانلود کتاب تحلیل و طراحی شی گرا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تحلیل و طراحی شی گرا

نظرات کتاب تحلیل و طراحی شی گرا

haniye Tafaghodi
۱۳۹۹/۱۰/۱۵
کتاب خوبی هست. به زبان ساده درباره مدلهای شی گرا صحبت کرده. من این کتاب رو توصیه می‌کنم
مشاهد همه نظرات (۱)