دانلود کتاب ترانه‌ی شیرین


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ترانه‌ی شیرین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ترانه‌ی شیرین

کتاب ترانه شیرین اثر لیلا سلیمانی، داستان واقعی یک پرستار بچه از جمهوری دومینیکن است. وی به اتهام قتل دو کودکی از آن‌ها پرستاری می‌کرد در نیویورک در سال ۲۰۱۲ میلادی،  در آستانه محاکمه قرار دارد.

کتاب ترانۀ شیرین (Chanson Douce) در واقع یک رمان روانشناختی است. داستان پرستاری است که دو بچه‌ای که از آن‌ها نگه‌داری می‌کند را می‌کشد. رمان با تصویر قتل این بچه‌ها شروع می‌شود. در این کتاب نوعی جنون وجود دارد و نثر آن بسیار محکم و گاهی گزنده است. کتاب ترانه شیرین بر خلاف اسمش؛ بسیار تلخ است.

لیلا سلیمانی (Leila Slimani) نویسنده و روزنامه نگار فرانسوی با اصلیت مراکشی است. وی در سال 2016 با کتاب ترانه‌ی شیرین معتبرترین جایزه‌ی ادبی فرانسه (جایزه‌ی گنکور) را از آن خود کرد. این کتاب که دومین رمان این نویسنده است، بلافاصله بعد از انتشار در زمره‌ی پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 2016 در فرانسه قرار گرفت.

در بخشی از ترانه‌ی شیرین می‌خوانیم:
بازسازی‌ صحنه‌ جنایت گاه همانند یک افشاگر عمل می‌کند؛ مثل مراسم جادوگرانی که با فرو رفتن درخلسه ناگهان حقیقتی دردناک برای‌شان پدیدار می‌شود و با تاباندن نوری تازه گذشته‌شان را آشکار می‌سازد. چه بسا، این جادو به محض ورود به صحنه‌ی ‌اتفاق عمل کند، جزئیات واقعه پدیدار شود و یک تناقض‌گویی، سرانجام معنا و مفهوم پیدا کند. او فردا، به ساختمان خیابان اوت ویل که جلوی آن گل‌هایی پژمرده و تصاویری از دو کودک قرار گرفته است خواهد رفت. از کنار شمع‌ها خواهد گذشت و سوار آسانسور خواهد شد. آپارتمان، که از آن روزِ ماه مه به بعد، هیچ تغییری در آن ایجاد نشده و هیچ‌کس برای بردن وسایل یا بازیافتن اوراق شناسایی قدم به آن نگذاشته است، بار دیگر صحنه‌ی آن نمایش فلاکت‌بار خواهد شد. نینا دوروال نمایش شکوهمندانه خود را آغاز خواهد کرد.

 ۱۹۶ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-461-005-6 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب ترانه‌ی شیرین

برای دانلود کتاب ترانه‌ی شیرین و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ترانه‌ی شیرین
ابوالفضل عبدلی
۱۳۹۶/۹/۸
بیشتر به جای اینکه ترانه شیرین باشه ترانه تلخ بود!!
اگ من جای لوییز بودم همون اول مطمنا خودکشی میکردم، واقعا سرگذشت تلخی بود
از این که به متن موضوع هم وفادار بودید مممنونم
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)