دانلود کتاب ترسیم آسان پرسپکتیو


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ترسیم آسان پرسپکتیو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ترسیم آسان پرسپکتیو

ارنست نورلینگ در کتاب ترسیم آسان پرسپکتیو، با استفاده از تصاویر متوالی و مرحله به مرحله، پرسپکتیو را توضیح می‌دهد و در بعضی از مراحل به جهت اهمیت بیشتر عمدا تکرار شده‌اند و مقدار زیادی از این تکرارها در رابطه با تراز چشم است.

دنیا از دید چشم یک پرنده با دید چشم یک کرم کاملا متفاوت است، مردی با قد شش فوت هنگامی که در محیطی پر رفت و آمد تردد می‌کند قادر به دیدن مو، کلاه، صورت و شانه‌های مردم است در حالی که یک کودک با قد چهار فوت در کنار او تنها قادر به دیدن دست‌ها، دستکش‌ها و کیف‌ها است.

اختلاف این دو دنیای بصری چگونه است؟ هنگامی که ما دنیای پیرامون خود را ترسیم می‌کنیم ارتفاع ما از سطح زمین عاملی مهم به شمار می‌رود و تراز چشم کلید واقعی ترسیم پرسپکتیو است. دانش پرسپکتیو باید به عنوان یک راهنما جهت ترسیم به کار گرفته شود و نه صرفا به عنوان وسیله‌ای مکانیکی جهت ترسیمات خشک و بی روح. بنابراین ما داربستی قوی برای ساختمان یک پل خواهیم ساخت و بعدها این داربست را حذف و تنها نمای دلپذیر آن را حفظ می‌کنیم.

پرسپکتیو روشی آسان برای نشان دادن اجسام است، در عین حال باعث تعجب است که تعداد کمی از هنرمندان با قوانین و اصول ساده آن آشنایی دارند. هدف ارنست نورلینگ (Ernest R. Norling) از تألیف کتاب ترسیم آسان پرسپکتیو (perspective made easy) شفاف کردن این اصول و قوانین است.

یکی از عواملی که پرسپکتیو را برای ما ساده کرده است روش ساخت اشیاء و اجسام است، ما در دنیایی با گوشه‌های نوک تیز و مربع شکل زندگی می‌کنیم، خیابان‌ها، ساختمان‌ها و مبلمان ما، همه دارای طراحی مربع شکل هستند. ما می‌بینیم که به راحتی قادر هستیم یک میز چهارگوش را در هر گوشه‌ای از اتاق‌مان جای دهیم، از این رو آن را به این شکل می‌سازیم و در واقع این حقیقت است که ترسیم پرسپکتیو را ساده کرده است. وقتی ما یاد می‌گیریم که چگونه قطعه‌ای آجر را ترسیم کنیم، به روشی عملی پرسپکتیو را آموخته‌ایم.

 ۱۶۵ صفحه، ۱۱ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-96536-9-0 

چاپ ۱۳۹۵: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب ترسیم آسان پرسپکتیو

برای دانلود کتاب ترسیم آسان پرسپکتیو و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ترسیم آسان پرسپکتیو

نظرات کتاب ترسیم آسان پرسپکتیو

محمد ایرانی
۱۳۹۷/۳/۲۴
از اینکه اخر هر هفته بعضی از کتاب‌ها را رایگان می‌کنید عالیست
بخصوص این هفته که کتابهای معماری رایگان کردید
کتابهای معماری بیشتر بزارید
از همتون ممنونم
فرناز رضایی
۱۳۹۸/۲/۲۹
بسیار کتاب تخصصی مهمی بود که با قیمت مناسب داشت. امیدوارم ازین دست کتاب‌ها با همین رنج قیمت داخل نرم افزار افزایش پیدا کنه.
شیما صدری
۱۳۹۷/۱۰/۸
درود سپاس از کتابراه دوستان عزیز نمیخواید کتابای طراحی و نقاشی و پرسپکتیو بیشتر و جامع تری رو اضافه کنید پیگیری کنید لطفا 🙏🙏🙏🙏
مشاهد همه نظرات (۱۷)