دانلود کتاب تغییر شهامت می‌خواهد


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تغییر شهامت می‌خواهد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تغییر شهامت می‌خواهد

کتاب تغییر شهامت می‌خواهد نوشته دکتر سعید گل‌محمدی به زیبایی و با استفاده از قصه، شعر و نکات پر رمز و کنایه به اهمیت تغییر در زندگی در همه عرصه‌ها، از زندگی فردی و روابط اجتماعی تا کسب و کار و غیره، تأکید کرده است.

حیات بشر در تمام عمر حدود چهارمیلیون‌ ساله‌اش بر پایه تغییر استوار بوده است. نه‌تنها هزاره‌ها، سده‌ها، دهه‌ها و سال‌ها، بلکه لحظه‌ها همه با هم متفاوت‌اند و هیچ لحظه‌ای همانند لحظه پیش از آن نیست و هیچ لحظه‌ای در آینده چون لحظه‌ای در امروز نیست. همه چیز در جهان در حال تغییر است. از سال و ماه گرفته تا زمان گردش سیارات، از ویژگی‌های کره خاکی تا تغییرات آب و هوایی، همه و همه در حال تغییر است و همه زمان‌ها چنین بوده است، ولی متأسفانه یک ویژگی در اکثر انسان‌ها وجود دارد و آن میل به عادت است؛ عادت به دور و بر، عادت به رنگ‌ها، عادت به آدمیانی که اطرفشان است، عادت به اندیشه‌ها و باورها، عادت به رفتارها و نظایر آن.

عادت هرچند در ظاهر، بسیاری از امور را ساده می‌کند و دیگر به فکر کردن برای آن‌ها نیاز نیست ولی یک بازدارنده است. مثلاً اگر فردی بخواهد حتی در نیمه‌ شب به دستشویی خانه‌اش برود، خواب‌آلود و با چشمان نیمه‌ بسته هم می‌تواند این کار را بکند چون به راه اتاق‌ خواب تا دستشویی عادت کرده و دیگر بدان فکر نمی‌کند؛ یا اگر کسی خود را عادت داده چگونه لباس بپوشد، چگونه بگوید و حتی چگونه فکر کند، اگر براساس عادت چنین کند برایش آسان‌تر است ولی رشد، شکوفایی، لذت، هیجان و کلاً زندگی در تغییر است. چون همه چیز در حال تغییر است اگر انسان‌ها تغییر نکنند، از روند تغییر و سپس تحول عقب می‌مانند و دیگر رشد، شکوفایی، هیجان و پیشرفت را نمی‌بینند.

تجسم کنید، ایران در منطقه خشک و نیمه‌خشک خاورمیانه و شمال آفریقا قرار دارد که کمبود آب یکی از معضلات اساسی حال و آینده آن است. بسیاری از ایرانیان براساس عادت حتی برگ درخت ریخته‌ شده در جلوی خانه‌شان را با شیلنگ آب جارو می‌کنند و هرروزه صدها لیتر آب با ارزش و حیات‌ بخش را هدر می‌دهند، اما آیا می‌شود با این عادت منکر و زشت، حیات فرزندان و نوادگانمان را حفظ کرد، قطعاً پاسخ منفی  است. این‌ها و بسیاری دیگر از عادات، عوارض منفی و نتایج بد دارند و باید کنار گذاشته شوند و بیهوده نیست که گفته شده: عادت کنید که عادت نکنید.

انسان‌ها معمولاً در ناخودآگاهشان نگرش ثبات‌گرایانه دارند، ولی یادمان نرود که حتی زیبایی در تغییر است. همه چیز در اطرافمان در حال تغییر است و انسان خود بسیاری از اوقات عامل تغییر یا بهتر، محور تغییر بوده است. یعنی به حکم طبیعت و جامعه آدمی ناچار به تغییر خویش در اطرافش است و درعین‌ حال تغییر او در اندیشه، رویکرد و رفتار عامل تغییر در اطرافش می‌تواند باشد. بنابراین، برای همراهی با زمان و طبیعت که همواره در حال دگرگونی است و به‌ سرعت هم تغییر می‌کند، لازم است انسان خود را تغییر دهد تا درهای پیشرفت، شادی، پیروزی و غیره به رویش باز شود.

یکی از حوزه‌هایی که تغییر در آن اجتناب‌ناپذیر می‌باشد، حوزه کسب و کار است. یک نفر اهل کسب و کار و یک کارخانه‌دار نمی‌تواند با فناوری چهل سال پیش به کارش ادامه دهد و محصول تولیدی‌اش را روزآمد نکرده در بازار ارائه دهد و با رقبایش رقابت کند و بتواند در این عرصه محصول خود را به مشتری بفروشد. کارآفرین هم باید برای ورود پایدار به بازار خود را به ایده و نگاه نو مجهز نماید وگرنه به‌سرعت از صحنه رقابت حذف می‌شود و راهی جز غصه و اندوه نمی‌یابد.

درواقع این تغییر است که برای بشر در همه دوران‌ها یک ضرورت تلقی شده و می‌شود. در عرصه درونی هم انسان در بسیاری از زمینه‌ها نیاز به تغییرات دارد، زیرا این درون و شخصیت، ذهن و ایده‌های آدمی و البته باور و تلاشش است که عامل تغییر می‌گردد. تغییر اجتناب‌ناپذیر است، ولی درعین‌حال ابتدا شهامت، بی‌باکی و تغییرِ رویکرد می‌خواهد و البته پس از آن عامل ارضا، لذت و پیشرفت در انسان‌ها می‌شود.

 ۲۲۴ صفحه، ۹۲۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-236-822-8 

چاپ ۱۳۹۵: ۲۸۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۹۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
سخن نگارنده
روزگار تغییر کرده است
اگر مشکل خودتان هستید، تغییر کنید
درسی برای تثبیت تغییر
از تغییر و دگرگونی نهراسید
برای تغییر مثبت بهانه نیاوریم
باورهای خود را تغییر دهیم
تغییر جسارت می‌خواهد
به دنیا آمده‌ایم تا آن را تغییر دهیم
گذشته‌ها را رها کن
ناامنی زندگی است
باید خود را تغییر دهی
تمثیل سایه
ایجاد تغییر
عملکرد قورباغه‌ای
افکارتان را تغییر دهید
آیا من بر تغییر مسلط می‌شوم؟
رشد یعنی تغییر
در برابر تغییر مقاومت نکنید
تغییر کن!
پیشامدها را قبل از وقوع پیش‌بینی کنید
یا تغییر کن یا بمیر!
در جهت مثبت تغییر کنید
عامل تغییر باش نه قربانی تقدیر
خودتان را نابود کنید
تغییر عادت‌ها
تغییرخودمان یا تغییر جهان!
راهکار الاغ زیرک
از منطقه امن عادت‌هایمان بیرون بیاییم
همه تحولات از ما شروع می‌شود
کلاه‌فروش
تولد دوباره
قدمی بردار و تغییر کن!
تغییر را بپذیریم
حکایت آن که تغییر نکرد
رشد و تغییر کنیم
داستان پیرزن و گربه
آمادگی برای تغییر
تغییر از من شروع می‌شود
تغییر امکان‌پذیر است
از تغییر خود تا تغییر زندگی
برای رشد و تغییر فضا ایجاد کنید
از تغییر واهمه نداشته باشید
بیا قدم در راه بی‌فرجام بگذاریم
قصر پادشاه
رشد بدون تغییر ممکن نیست
از تغییر تا رشد
زاده‌شده برای تغییر
برای تغییر در وجودتان انگیزه ایجاد کنید
راهی برای تغییر پیدا کنید
مهندسی تحمل
مراقب تغییرات اطراف خود باشید
پنیر بدبو
انعطاف‌پذیر باشیم
از تغییر با آغوش باز استقبال کنید
تغییر در روابط
چیزهایی را که ارزش تغییر دارند، تغییر دهید
در برابر تغییرات مقاومت نکنید
لحظه‌ سرنوشت‌ساز
از تغییر نهراسید
نگرش خود را تغییر دهید
تغییر را در آغوش بگیرید
تمثیل صخره
نوآوری در نتیجه تغییر حاصل می‌شود
منابع پیشنهادی برای مطالعه بیشتر
درباره سعید گل‌محمدی

راهنمای دانلود کتاب تغییر شهامت می‌خواهد

برای دانلود کتاب تغییر شهامت می‌خواهد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تغییر شهامت می‌خواهد
رضا زارعی
۱۳۹۶/۸/۲۰
مثل کتاب درسی تااینجاکه خوندم عالی طبق ذائقه ایرانی
علی علیخانی
۱۳۹۷/۱۰/۳
بسیارعالیست
علی علیخانی
۱۳۹۷/۹/۱۶
بسیار زیباست
اززحمات شما سپاسگذارم
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵)