دانلود کتاب توربین‌های بادی

  • از: سروش عزیزی
  • ناشر: آکادمیک
  • ۷ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب توربین‌های بادی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب توربین‌های بادی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب توربین‌های بادی

هدف از نگارش کتاب توربین‌های بادی اثر سروش عزیزی، ارائه‌ی اطلاعاتی پیرامون توربین‌های بادی است. این کتاب مناسب تمام کسانی است که به‌طور حرفه‌ای درگیر پژوهش، توسعه، ساخت و بهره‌برداری از توربین‌های بادی هستند.

در فصل یکم کتاب توربین‌های بادی (Wind Turbines)، اطلاعات کلی پیرامون انرژی باد ارائه‌ شده است و همچنین به این پرسش که "چرا می‌بایست از انرژی باد استفاده کنیم؟" پاسخ داده شده است.
در فصل دوم، مفاهیم تئوری در رابطه با توربین‌های بادی ازجمله قانون بتز، تأثیر دما، فشار و ارتفاع بر توربین‌های بادی، عدد رینولدز، انواع نیروهای اعمال‌ شده به پره‌های توربین‌های بادی و... توضیح داده شده است.
انواع توربین‌های بادی ازجمله "توربین‌های بادی با محور چرخش افقی" و "توربین‌های بادی با محور چرخش عمودی" در فصل‌های سوم و چهارم مورد بحث قرار گرفته شده‌اند.
فصل پنجم درباره‌ی طراحی یک مزرعه‌ی بادی است. همچنین یک مسئله‌ی بهینه‌سازی در رابطه با طراحی یک مزرعه‌ی بادی، در این فصل حل شده است.
تأثیر توربین‌های بادی بر محیط‌ زیست، موضوع فصل ششم است. در فصل هفتم نیز اطلاعاتی پیرامون ایمنی توربین‌های بادی ارائه‌ شده است.

در بخشی از کتاب توربین‌های بادی می‌خوانیم:

از گذشته تاکنون، آب و باد دو منبع مهم انرژی برای انسان بوده‌اند. وجود آسیاب‌های بادی و آبی که در گذشته‌های دور برای آبیاری کشتزار‌ها و خرد کردن گندم به کار می‌رفتند، گواه این است که بهره‌گیری انسان از انرژی باد، سابقه‌ای بس طولانی دارد. از نیروی باد به مدت چندین قرن برای به حرکت درآوردن کشتی‌ها استفاده می‌شده است. برتری بسیاری از کشورها در گذشته، به دلیل توانایی آن‌ها در به کارگیری کشتی‌هایی بوده که با نیروی باد حرکت می‌کردند.

 ۱۵۲ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-8423-70-6 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل یکم: کلیات انرژی
فصل دوم: مفاهیم تئوریک
فصل سوم: توربین‌های بادی با محور چرخش افقی
فصل چهارم: توربین‌های بادی با محور چرخش عمودی
فصل پنجم: مزرعه‌ی بادی
فصل ششم: اثرات زیست محیطی توربین‌های بادی
فصل هفتم: ایمنی توربین‌های بادی

راهنمای دانلود کتاب توربین‌های بادی

برای دانلود کتاب توربین‌های بادی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  توربین‌های بادی

نظرات کتاب توربین‌های بادی

Amirhosein Samiee
۱۳۹۹/۸/۲۷
کتابی که در حده اشنایی اولیه و مفاهیم خیلب خوبه
مشاهد همه نظرات (۱)