معرفی و دانلود کتاب تک گویی‌های کلاسیک برای مردان

عکس جلد کتاب تک گویی‌های کلاسیک برای مردان
قیمت:
67550 تومان - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تک گویی‌های کلاسیک برای مردان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تک گویی‌های کلاسیک برای مردان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تک گویی‌های کلاسیک برای مردان

کریس سالت در کتاب تک گویی‌های کلاسیک برای مردان، چهل مونولوگ از نمایش‌نامه‌های مختلف و از زبان شخصیت‌های مرد گوناگون گردآوری کرده است و شما را برای چگونگی اجرای بهتر این تک‌گویی‌ها راهنمایی می‌کند.

دربارۀ کتاب تک گویی‌های کلاسیک برای مردان:

شما در آزمون بازیگری، هم باید نشان دهید آدم مناسبی برای این نقش خاص هستید و هم اینکه هنرمندی هستید که دارای استعداد و تخیل است. بنابراین حتی اگر شما این بار به درد نقش نخورید، اگر باز بخواهند بازیگر انتخاب کنند، در ذهنشان مانده‌اید.

کتاب تک‌گویی‌های کلاسیک برای مردان (The Methuen book of classical monologues for men) گلچینی از متون کلاسیک از آیسخولوس تا چخوف است. حتی اگر آزمون بازیگری پیش رو ندارید، تحقیق در مورد یک نمایشنامه و آموختن یک گفتار تئاتری، تجربه‌ای ارزشمند است. این قطعات را مرتب تمرین کنید تا وقتی تلفن زنگ می‌زند به چه کنم چه کنم نیفتید. این کار ذهن شما را فعال نگه می‌دارد و زمینه را برای بروز خلاقیتتان فراهم می‌کند.

کریس سالت (Chrys Salt) تلاش کرده که در مورد پیش‌زمینه، بافت، تفسیر و رویکرد، چند توصیه‌ و راهنمایی کند تا به شما سرنخ‌هایی پنهان در باب زبان، ساختار یا نحو بدهد. او توضیحات صحنه را جایی که به نظر بجا و مناسب می‌آیند آورده‌ است. گاهی هم تمام یک گفتار طولانی را آورده، بنابراین شما می‌توانید «ستون فقرات» متن را ببینید و بعد خودتان آن را قطعه‌قطعه کنید و گاهی نیز در موارد کمی، در جایی که با حذف طرف گفت‌وگو، جریان فکر را در آن قطعه می‌شد حفظ کرد، گفتارها را به هم متصل کرده است.

کتاب تک‌گویی‌های کلاسیک برای مردان مجموعه‌ای از چهل مونولوگ حیرت‌انگیز کلاسیک برای بازیگران است که از نمایش‌نامه‌های برجستۀ نمایشنامه‌نویسان مشهوری از کشورها و زمان‌های متفاوت، همچون آنتوان چخوف، اوریپید، بن جانسون، مولیر، آیسخولوس، ویلیام شکسپیر، آلفرد دو موسه، کالدرون د لا بارکا، گوگول، کارلوگولدوینی، ویکتور هوگو، پی‌یر ماریوو، هنریک ایبسن و ... جمع‌آوری شده است.

ابن کتاب منبعی بسیار باارزش جهت استفاده در کلاس‌ها، آزمون‌های بازیگری، مسابقات و تمرین‌های تئاتر به شمار می‌آید. این اثر شامل انواع گوناگونی از مونولوگ‌ها چه جدی و چه خنده‌دار است که بازیگرانی با توانایی‌های متفاوت از جمله تازه‌کار، حرفه‌ای و دانشجو را با تست‌های سخت و پرجنب‌وجوشی روبه‌رو می‌کند.

کریس سالت با توضیحاتی که در اول هر مونولوگ ارائه داده، آن را در بستر نمایشنامه‌ای که از آن برگرفته شده، می‌گذارد و فهم دقیق‌تر آن را برای شما ممکن می‌سازد و پیشنهادهایی را برای اجرای آن می‌دهد.

دربارۀ مجموعه نمایشنامه‌های بیدگل:

مجموعه نمایشنامه‌های بیدگل، مجموعه‌ای خاص و ویژه از نمایش‌نامه‌هایی است که یا تاکنون به فارسی ترجمه نشده‌اند و یا ترجمۀ دوباره‌ای از نمایش‌نامه‌هایی خواهد بود که از هر لحاظ ترجمۀ دوبارۀ آن‌ها ضروری بود. این مجموعه تا جای ممکن تلاش می‌کند تا تأکیدش را بیشتر بر خصوصیت اجرایی یک متن نمایشی قرار دهد تا ادبیات آن و از این طریق به نیازهای اجرایی متن‌های نمایشی پاسخ دهد.

یکی از هدف‌های اساسی این مجموعه معرفی جهان‌های متفاوت نمایشی خواهد بود، جهان‌هایی که تا به حال به روی مخاطبان ایرانی باز نشده‌اند یا سیاست‌های فرهنگی خاص، جلوی باز شدن آن‌ها را گرفته است. این مجموعه به این دلیل که حداکثر آثار نمایشی را پوشش دهد، به بخش‌های کوچک‌تری مثل کلاسیک‌ها، کلاسیک‌های مدرن، آمریکای لاتین، بعد از هزاره، چشم‌انداز شرق، نمایشنامه‌هایی ایرانی، نمایشنامه‌های آمریکایی و نمایشنامه‌های اروپایی تقسیم شده است. جهت درک بهتر و بیشتر مخاطب از دنیای نویسنده و متن او، هر نمایشنامه همراه با یک مقاله یا نقد خواهد بود.

کتاب تک ‌گویی‌های کلاسیک برای مردان برای چه کسانی مناسب است؟

این اثر برای دانشجویان، هنرجویان و فعالان عرصۀ بازیگری بسیار مفید و سودمند است و نکات خوب فراوانی را به آنان آموزش می‌دهد.

با کریس سالت بیشتر آشنا شویم:

او نویسنده و کارگردان فعال در تئاتر و مدرس رسمی کانون بازیگران لندن محسوب می‌شود که با بسیاری از بازیگران مطرح، کار کرده است. سالت چندین کتاب از جمله کتابی با عنوان از پس بازیگری برآیید را نوشته که مورد اقبال بازیگران قرار گرفته است. او گردآورنده و دبیر شش مجموعۀ تک‌گویی نیز به شمار می‌رود. به علاوه نمایشنامه‌هایی برای صحنه و رادیو نوشته و در زمینۀ فیلم مستند و شعر نیز فعالیت کرده است.

در بخشی از کتاب تک ‌گویی‌های کلاسیک برای مردان می‌خوانیم:

ایفیگنیا در آئولیس نخستین بار یکی ‌دو سال پس از مرگ اوریپید در سال 405 پیش از میلاد در آتن بر صحنه رفت و، از آن زمان، یکی از تراژدی‌های یونانی بوده است که بیشترین اجرا را داشته است. این اثر به شکستن هنجارهای اجتماعی در دوران جنگ می‌پردازد و این موضوع را بررسی می‌کند که چگونه «جنگ در جامعۀ انسانی، خوی غیرانسانی می‌پرورد»، موضوعی که هنوز هم مطرح است. این نمایشنامه، اسطورۀ ایفیگنیا را درام‌پردازی می‌کند. ایفیگنیا دختری ا‌ست که پدرش آگاممنون او را در پای خدایان قربانی می‌کند تا راه پیروزی بر تروا را هموار کند.

آگاممنون، سردار سپاه یونان، هم استاد طراحی نقشه‌های نظامی ا‌ست و هم قاتلی بی‌رحم و هم کسی ا‌ست که با همسرش بدرفتاری می‌کند. ناوگان آگاممنون، به‌دلیل آب‌و‌هوای بد، در خلیج آئولیس متوقف شده است. آرتمیس، الهۀ خشمگین، به انتقام کشته شدن یکی از گوزن‌های مقدسش، خواهان قربانی شدن ایفیگنیای باکره است تا خشم خود را فرو بنشاند و باد موافق را برای کشتی‌ها فراهم آورد.

آگاممنون، به این بهانه که قرار است ایفیگنیا به عقد پهلوان محبوبش آخیلوسِ جنگاور درآید، او را به آئولیس فرا می‌خواند. آخیلوس روحش از این موضوع بی‌خبر است و آگاممنون در این میان مردد است. منلائوس، برادر آگاممنون (که همسرش را پاریس با خود ربوده و به تروا برده است و همین موجب وقوع جنگ شده) آگاممنون را تهدید می‌کند که اگر مطابق طرح ریخته‌شده عمل نکند به سربازان بی‌قرار می‌گوید که او بزدل است. او در تنگنا قرار گرفته که قربانی را پیشکش کند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
آثار کلاسیک یونانی و رومی
پیک ایرانیان: نوشتۀ آیسخولوس
فِرِس: آلسست نوشتۀ اوریپید
پیک: مده‌اً نوشتۀ اوریپید
نوکر: مده‌اً نوشتۀ اوریپید
آگاممنون: ایف... برگرفته از ایفیگنیا در آئولیس نوشتۀ اوریپید
فیلولاخِس: خانۀ جن‌زده نوشتۀ پلوتوس
آثار انگلیسی و جاکوبی
مَتیو مِری ‌گریک: رالفِ لاف‌زن نوشتۀ نیکلاس یودال
تیمورِ لنگ: تیمورِ لنگ نوشتۀ کریستوفر مارلو
بِلَک ‌ویل: آردِنِ فَوِرشَم نوشتۀ نویسنده‌ای گمنام
اُبِرون: رؤیای یک شب نیمۀ تابستان نوشتۀ ویلیام شکسپیر
سایمون اِیر: جشن کفاشان نوشتۀ تامِس دِکِر
آنتونیو: انتقام آنتونیو نوشتۀ جان مارستِن
مِندوزا: ناراضی نوشتۀ جان مارستِن
کاکلِه‌ دِمای: بدکارۀ اشرافی آلمانی نوشتۀ جان مارستِن
وُلپونه: وُلپونه نوشتۀ بن جانسون
شوهر: یک تراژدیِ یورکشایری نوشتۀ نویسنده‌ای گمنام
ساتِل: کیمیاگر نوشتۀ بن جانسون
کاردینال وُلزی: هِنری هشتم نوشتۀ ویلیام شکسپیر
دِ فِلورِس: بدل نوشتۀ تامِس میدلتِن و ویلیام رُولی
لوک: خانم شهری نوشتۀ فیلیپ مَسینجِر
جیوواننی: حیف که او زنی وِلِنگار است نوشتۀ جان فورد
آثار انگلیسی دورۀ بازگشت و قرون هجدهم و نوزدهم
ویلمور: خانه‌به‌دوش نوشتۀ اِفرا بِن
سِراپیون: همه‌چیز در راه عشق، یا جهان سراسر ازدست‌رفته نوشتۀ جان دِرایدِن
اسکاراموش: امپراتور ماه نوشتۀ اِفرا بِن
جِرِمی فِچ: عشق در برابر عشق نوشتۀ ویلیام کانگِریو
فالکلند: رُقبا نوشتۀ ریچارد برینزلی شِریدان
دَبلر: فضل‌فروشان نوشتۀ فَنی بِرنی
اِرلِ آرگیل: افسانۀ خانوادگی نوشتۀ جوانا بِیلی
آثار اسپانیایی و فرانسوی
دون گوتیه ره آلفونسو سولیس: جراحِ شرافت نوشتۀ کالدِرون دِ لا بارکا
رودِریگو: سید نوشتۀ پی‌یر کورنی
آرنولف: مکتب زنان نوشتۀ مولیر
تارتوف: تارتوف نوشتۀ مولیر
نِرو: بریتانیکوس نوشتۀ ژان راسین
فیگارو: عروسی فیگارو نوشتۀ بومارشه
گِننارو: لوکرِشیا بورجا نوشتۀ ویکتور هوگو
پِردیکَن: عشق شوخی برنمی‌دارد نوشتۀ آلفِرِد دو موسه
آثار روسی و اسکاندیناوی
اُسیپ: بازرس نوشتۀ نیکلای گوگول
کشیش مَندِرس: جن‌زدگان نوشتۀ هنریک ایبسن
اِسمیرنوف: خرس نوشتۀ آنتون چخوف
آندرِی: سه خواهر نوشتۀ آنتون چخوف

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تک گویی‌های کلاسیک برای مردان
نویسنده
مترجمغلامرضا شهبازی
ناشر چاپینشر بیدگل
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات193
زبانفارسی
شابک978-622-6401-02-9
موضوع کتابکتاب‌های هنرهای نمایشی
قیمت نسخه الکترونیک
67550 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تک گویی‌های کلاسیک برای مردان

امیر امیراحمدی
۱۴۰۰/۵/۱
همکاران گرامی سلام چند مورد خواندم واقعا عالی و خیلی هم سنگین و زیبا از نمایشنامه‌های خیلی قدیمی
سعید
۱۴۰۲/۱۱/۱۰
کتاب متوسطی هست بد نیست
علیرضا فکوریان
۱۴۰۱/۱/۱۹
کتاب بسیار خوب و مفیدی هستش👌
زانیار طاهری
۱۴۰۰/۹/۸
بسیار عالی و مناسب برای علاقه مندان
mohammad sajed
۱۴۰۰/۵/۱۴
عالی. محتوای مناسب و گلچین شده
Erif Jamo
۱۴۰۰/۴/۱۹
کتاب بی نظیر و عالی
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه کتاب تک گویی‌های کلاسیک برای مردان

برای دریافت کتاب تک گویی‌های کلاسیک برای مردان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.