دانلود کتاب تیستوی سبز انگشت


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تیستوی سبز انگشت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تیستوی سبز انگشت

کتاب تیستوی سبز انگشت نوشتۀ موریس دروئون، داستان پسرکی به نام تیستو را به تصویر می‌کشد که انگشتان جادویی سبز کننده‌ای دارد و به هر چه که دست بزند سبز می‌شود و خیلی زود گلی می‌روید.

خلاصۀ داستان تیستوی سبز انگشت:

تیستوی سبزانگشت آینه است. آینه‌ای که پسرکی هشت ساله در برابر شما نگه می‌دارد تا نیمۀ تاریک خود، جنون جنگ، بی‌اخلاقی و تناقضتان را ببینید و شرمنده شوید. روایتی که در تمام تلخی و شیرینی‌اش به شما تلنگر می‌زند که شاید انسان یعنی همین کودکان و اینکه شاید کودک پس از «آدم بزرگ» شدنش دیگر انسان نیست.

داستان تیستوی سبز انگشت (Tistou of the green thumbs) قصۀ پسربچه‌ای به نام تیستو را بازگو می‌کند که کافی است انگشتانش به دانۀ یک گیاه برخورد کند تا به سرعت آن بذر به گیاهی سبز و زیبا تبدیل ‌شود.

تیستو که در یک خانوادۀ ثروتمند متولد شده، توصیه دیگران مبنی بر مدیریت کارخانۀ ساخت توپ‌های جنگی پدرش در بزرگسالی را نمی‌پذیرد چرا که نمی‌خواهد دیگران دنیا را با باورها و عقاید از قبل ساخته شدۀ خودشان به او بشناسانند. از این رو پدر و مادرش به این نتیجه می‌رسند که برای او یک معلم خصوصی بگیرند.

یک باغبان پیر به نام سبیلو تنها همدم و دوست اوست که به تیستو یاد می‌دهد با خاصیت منحصربه‌فرد انگشتانش تغییرات بزرگی در پیرامونش به وجود آورد. از این رو تیستو شروع به کار می‌کند و با رشد دادن گل و گیاه در باغ‌وحش، زندان، بیمارستان و محلۀ فقیرنشینان، زشتی‌ها را از بین می‌برد و به زیبایی تبدیل می‌کند.

اما خیلی زود این ماجراها می‌گذرد چرا که قرار است جنگی بزرگ بین کشورشان با کشور همسایه رخ بدهد و پدر تیستو باید توپ و اسلحه‌های بسیاری برای جنگ بسازد. در روز جنگ، یک اتفاق عجیب می‌افتد که هر دو کشور را شوکه می‌کند. تیستو وسایل نظامی کارخانۀ پدرش را دست‌کاری می‌کند و در دهانۀ توپ‌ها و لولۀ تفنگ‌ها گل می‌کارد تا از این طریق مانع وقوع جنگ شود...

با موریس دروئون بیشتر آشنا شویم:

موریس دروئون (Maurice Druon) سیاست‌مدار و نویسندۀ فرانسوی در سال 1918 در پاریس چشم به جهان گشود. او عضو آکادمی فرانسه شد و از سال 1985 تا 1999 در جایگاه دبیر دائمی این آکادمی به فعالیت پرداخت. دروئون تحت تأثیر عمویش ژوزف کسل، وارد عرصۀ ادبیات شد و آثاری همچون شاهان نفرین شده، گشتی‌های شبانه، تیستو سبز انگشتی و اسکندر کبیر را نوشت. او یکی از فعال‌ترین نویسندگان فرانسه به شمار می‌رفت که موفق به کسب جایزۀ کنگور از معتبرترین جوایز ادبی فرانسه شد.

اثر جاودانۀ او تیستوی سبز انگشت را از لحاظ اهمیت با کتاب مشهور شازده کوچولو در یک رده قرار داده‌اند. دروئون در سال 2009 و در 90 سالگی درگذشت.

خواندن کتاب تیستوی سبز انگشت به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این داستان خواندنی و لطیف برای نوجوانان بسیار جذاب و هیجان‌انگیز خواهد بود و به آنان می‌آموزد که با جهان و دنیای پیرامونشان در صلح باشند.

در بخشی از کتاب تیستوی سبز انگشت می‌خوانیم:

موی تیستو بور بود و پایینش فرفری؛ تصور کنید نور آفتاب وقتی به زمین می‌رسد، فرهای ریز داشته باشد. تیستو چشمانی آبی و بزرگ و گونه‌هایی شاداب و گلگون داشت. بقیه مدام او را می‌بوسیدند.

آدم‌بزرگ‌ها، به‌خصوص آن‌ها که سوراخ دماغی پهن و تاریک دارند و چین به پیشانی‌شان افتاده و مو از گوش‌هایشان بیرون زده، دم به ساعت پسربچه‌های گونه گلگون را می‌بوسند. می‌گویند پسربچه‌ها خوششان می‌آید اما همین هم خودش یکی دیگر از همان تفکرات از پیش تعیین‌شده است. البته که خود آدم‌بزرگ‌ها از این کار خوشان می‌آید و پسربچه‌های گونه گلگون هم بی‌شک خیلی مهربان‌اند که چنین لذتی را به آن‌ها می‌بخشند.

هرکس که تیستو را می‌دید به شگفتی می‌گفت «وای، چه پسربچه‌ی خوشگلی!»

اما این تیستو را مغرور نمی‌کرد. زیبایی برای او خصیصه‌ای کاملاً طبیعی بود. همیشه از این در شگفت بود که چه دلیلی دارد که تمام مردان و زنان و بچه‌ها به اندازه‌ی پدر و مادرش و خودش زیبا نباشند.

پس درعین‌حال این را هم باید بگوییم که پدر و مادر تیستو هر دو به راستی زیبا بودند. و تیستو به‌خاطر نگاه‌کردن به آن‌ها بود که گمان می‌کرد زیبابودن امری عادی است درحالی‌که زشت‌بودن هم استثنائی است و هم ناعادلانه.

پدر تیستو که آقای پدر صدایش می‌زدند، مویی مشکی داشت که با روغن مو نرم و با ظرافت تمام شانه شده بود. او مردی بسیار قدبلند و بسیار خوش‌پوش بود. هرگز به اندازه‌ی یک نقطه هم خاک بر یقه‌ی کت‌اش دیده نمی‌شد و همیشه بوی عطر می‌داد.

 ۱۲۳ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-959809-0 

چاپ ۱۳۹۹: ۳۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه‌ی مترجم
1: و هرآنچه نویسنده در باب نام تیستو می‌گوید
2: معرفی تیستو، پدر و مادرش و خانه‌ی درخشان
3: در باب میرپویل و کارخانه‌ی آقای پدر
4: که تیستو در آن به مدرسه می‌رود، اما خیلی آن جا نمی‌ماند
5: که در آن اندوه بر خانه‌ی درخشان سایه می‌اندازد و سیستم آموزشی جدیدی برای تیستو اتخاذ می‌شود
6: که در آن تیستو باغبانی می‌آموزد و می‌فهمد که انگشتانی سبز دارد
7: که در آن تیستو را به آقای تِرنبِل می‌سپارند تا درس نظم بیاموزد
8: که در آن تیستو خواب بدی می‌بیند و در پی آن اتفاقی رخ می‌دهد
9: که در آن دانشمندان به هیچ کشفی نمی‌رسند و تیستو دست به کشف بزرگی می‌زند.
10: که در آن تیستو از آقای ترنبل درس فقر می‌آموزد
11: که در آن تیستو تصمیم می‌گیرد به دکتر آیلینگ کمک کند
12: که در آن نام شهر میرپویل طولانی‌تر می‌شود
13: که در آن در جهت سرگرم‌کردن تیستو تلاش می‌کنند
14: که در آن تیستو در باب جنگ سؤالاتی می‌پرسد
15: که در آن تیستو درسی از جغرافیا و سپس از تجارت می‌آموزد و جنگ میان «این‌طرفی‌»‌ها و «آن‌طرفی»‌ها آغاز می‌شود.
16: که در آن چپ و راست خبرهای غافلگیرکننده از راه می‌رسد
17: که در آن تیستو شجاعانه دست به اعتراف می‌زند
18: که در آن بالاخره بعضی از آدم بزرگ‌ها از افکار از پیش تعیین‌شده‌شان دست می‌کشند
19: که در آن تیستو به آخرین کشف خود پی می‌برد
20: که در آن سرانجام تیستو را می‌شناسیم

راهنمای دانلود کتاب تیستوی سبز انگشت

برای دانلود کتاب تیستوی سبز انگشت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تیستوی سبز انگشت

نظرات کتاب تیستوی سبز انگشت

Amir Ghanami
۱۳۹۹/۹/۱۱
من کتابش رو دارم ولی تا حالا نخوندمش
کاربر ق
۱۳۹۹/۹/۹
خیلی قشنگ حیف که کوتاه بود.
مشاهد همه نظرات (۲)
داستان و رمان علمی و تخیلی، داستان فانتزی نوجوانان، داستان تخیلی نوجوانان، رمان تخیلی نوجوانان، رمان تخیلی فانتزی، داستان برای نوجوانان، کتاب داستان برای نوجوانان، داستان نوجوان، دانلود کتاب نوجوانان، دانلود کتاب داستان کودک و نوجوان، رمان نوجوان، کتاب تیستوی سبز انگشتی، کتاب تیستوی سبزانگشت، خرید کتاب تیستوی سبز انگشتی، قیمت کتاب تیستوی سبز انگشتی، خلاصه داستان تیستو سبز انگشتی، معرفی کتاب تیستوی سبز انگشتی، نویسنده کتاب تیستوی سبز انگشتی، خلاصه کتاب تیستوی سبز انگشتی، دانلود کتاب تیستوی سبز انگشتی، نقد کتاب تیستوی سبز انگشتی، کتاب داستان تیستوی سبز انگشتی، دانلود رمان تخیلی، دانلود داستان تخیلی، رمان تخیلی، رمان فانتزی تخیلی، دانلود رمان علمی تخیلی، داستان های تخیلی، داستان فانتزی، رمان فانتزی، دانلود رمان فانتزی، داستان و رمان فانتزی، دانلود داستان فانتزی، دانلود رمان خارجی، رمان خارجی معروف، رمان ترجمه شده، دانلود داستان خارجی، دانلود رمان خارجی معروف، رمان معروف خارجی، رمان خارجی، دانلود داستان ترجمه شده، داستان خارجی، رمان پرفروش خارجی، دانلود رمان هیجان انگیز، داستان ترجمه شده، رمان هیجان انگیز، داستان معروف، رمان فرانسوی، داستان تخیلی، داستان فرانسوی، گروه سنی ج، گروه سنی د، کتاب پرفروش، ‭‭‭Tistou les pouces verts، Tistou of the green thumbs، Maurice Druon