دانلود کتاب جایگاه ما در جهان هستی: تئوری همه چیز (مبدا و سرنوشت عالم)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب جایگاه ما در جهان هستی: تئوری همه چیز (مبدا و سرنوشت عالم) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب جایگاه ما در جهان هستی: تئوری همه چیز (مبدا و سرنوشت عالم)

کتاب جایگاه ما در جهان هستی: تئوری همه چیز (مبدا و سرنوشت عالم) اثر استیون هاوکینگ، کیهان‌شناس و فیزیک‌دان برجسته عصرمان است. موضوع اصلی این کتاب؛ دنیا، از ظهور تا فنا و به زبانی عامیانه است.

کتاب جایگاه ما در جهان هستی: تئوری همه چیز (The Theory Of Everything: The Origin And Fate Of The Universe) مجموعه‌ای از 7 سخنرانی او درباره نظریه همه چیز است که نظریه‌ای بسیار شناخته شده در بین فیزیک‌دانان و بزرگترین مسئله حل نشده فیزیک نظری است. این نظریه بر این ادعا استوار است که می‌توان تمام نیروهای طبیعت یعنی گرانش، الکترومغناطیس و هسته‌ای ضعیف و قوی را با هم متحد کرد و نظریه‌ای ساخت که نظریه نسبیت عام انیشتین و نظریه میدان‌های کوانتومی را در خود جا دهد. مسلم است که این‌چنین نظریه‌ای در صورت وجود توصیف کاملی از تمام رفتارهای طبیعت را در خود خواهد داشت و پایانی بر مشکل بزرگ فیزیک نظری یعنی گرانش کوانتومی خواهد بود. در کتاب نظریه همه چیز هاوکینگ به تفصیل به بررسی تاریخ جهان از مهبانگ تا سیاه چاله ها می‌پردازد.

استیون هاوکینگ (Stephen Hawking) به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین متفکران جهان شناخته می‌شود. او یک فیزیکدان تئوری برجسته است که آثارش به بازسازی مدل‌های کیهانی و اصلاح آنچه در آن‌ها وجود دارد کمک‌های شایانی کرده است. تصور کنید در اتاقی نشسته‌اید و به آنچه هاوکینگ در مورد دستاوردهایش می‌گوید گوش می‌دهید و انگار که در حال شنیدن سخنان کریستف کلمب هستید که درباره اکتشافاتش در دنیای نو سخن می‌گوید.

هدف کتاب جایگاه ما در جهان هستی، پاسخ به سؤالاتی است که از طریق کشفیات جدید و پیش‌رفت‌های نظری مطرح‌شده‌اند. این پاسخ‌ها، تصویر جدیدی از جهان و جایگاه ما در آن ارائه کرده که نه تنها با آنچه مدت‌ها پیش تصوّر می‌کردیم بسیار متفاوت است، بلکه حتّی تصویر یک یا دو دهه‌ی پیش را به چالش می‌کشد.

متن این کتاب، بسیار روان و عامه‌پسند می‌باشد و سعی شده است تا مسائل و برهان‌ها، بسیار ساده و قابل‌فهم برای هر فردی بیان شده باشد.

در این کتاب سعی می‌کنیم به کمک یکدیگر به یک طرح کلی برای آن‌چه درباره تاریخ دنیا و جهان می‌پنداریم برسیم؛ از روزی که روز ماقبل نداشت تا آینده‌ای نه چندان دور!

در بخشی از کتاب جایگاه ما در جهان هستی: تئوری همه چیز (مبدا و سرنوشت عالم) می‌خوانیم:

شاید گفته شود که آغاز جهان، آغاز مِهبانگ بوده است. به‌سادگی می‌توان گفت که زمانِ نخستین، جز این تعریفی ندارد. باید تأکید کرد این آغاز زمان با آغاز زمانی که درگذشته مورد نظر بوده بسیار متفاوت است. در یک جهان بدون تغییر، آغاز زمان چیزی است که از عاملی بیرون از جهان بر آن تحمیل‌ شده است. در آن صورت برای آغاز ضرورتی فیزیکی وجود ندارد. می‌توان تصور کرد که «خدا» جهان را عیناً در زمانی درگذشته آفریده است. از سوی دیگر، اگر جهان در حال انبساط است برای آغاز، دلایلی فیزیکی وجود دارد. هنوز می‌توان معتقد بود که خدا جهان را در همان لحظۀ مهبانگ آفریده است. امروزه بی‌معناست که تصور شود خدا جهان را قبل از مهبانگ آفریده است. یک جهانِ در حال انبساط مانع وجود آفریدگار نیست، ولی هنگامی‌ که او بخواهد این آفرینش را انجام دهد محدودیت‌هایی به‌وجود می‌آید.

فهرست مطالب

پیشگفتار مترجم
مولّف از دیدگاه مترجم
مقدمه کتاب در بیان مؤلف
سخنرانی اول: ایده‌هایی در مورد کیهان
آغاز  جهان
سخنرانی دوم: جهان در حال انبساط
مدل‌های فریدمان
مهبانگ (انفجار بزرگ)
سخنرانی سوم: سیاه‌چاله‌ها
سخنرانی چهارم: سیاه‌چاله‌ها چندان سیاه نیستند
قانون دوم ترمودینامیک (رابطه گرما با صورت‌های دیگر انرژی)
تابش سیاه‌چاله‌ای
انفجارهای سیاه‌چاله
در جستجوی نخستین سیاه‌چاله‌ها
نظریۀ نسبیت عام و مکانیک کوانتومی
سخنرانی پنجم: منشأ و سرنوشت جهان
مدل مهبانگ داغ
سئوالات بدون پاسخ
مدل تورمی (انبساط جهان اولیه با سرعت بسیار بالا)
سرانجام (پایان) انبساط جهان
گرانش کوانتومی و اتحاد نظریه عام نیوتن با مکانیک کوانتومی
شرایط فاقد مرز (شاید جهان، مرزی در فضا – زمان ندارد)
سخنرانی ششم: جهت زمان
پیکان‌های زمانی
پیکانِ زمان ترمودینامیک
پیکان روان‌شناختی
شرایط مرزی جهان
آیا پیکان زمان، معکوس می‌شود؟
سخنرانی هفتم: نظریۀ همه‌چیز

 ۱۲۰ صفحه، ۸۰۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-7642-23-8 

چاپ ۱۳۹۳: ۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب جایگاه ما در جهان هستی: تئوری همه چیز (مبدا و سرنوشت عالم)

برای دانلود کتاب جایگاه ما در جهان هستی: تئوری همه چیز (مبدا و سرنوشت عالم) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  جایگاه ما در جهان هستی: تئوری همه چیز (مبدا و سرنوشت عالم)
علی برزگر
۱۳۹۷/۳/۷
خیلی جالبه استیون هاووکینگ آتییست بوده بعدا توی مقدمه آیات قرآن گذاشتن :/
Ruzbeh Arya
۱۳۹۸/۲/۲
به عبارتی قطعا ترجمه این کتاب سانسور شدست
Pouyan JR
۱۳۹۸/۴/۲۲
یک توصیه: عادت کنید با ذهن باز مطالعه کنید و از به چالش کشیده شدن عقایدتان نترسید. عقاید مثل آب هستند و اگر راکد بمانند، می‌گندند و ذهن در باتلاقی از تعصب غرق می‌شود. هیچ اشکالی ندارد اگر آتئیست و و بیشتر...
Mohadese Khoshnoud
۱۳۹۶/۳/۲۶
کتاب چالش برانگیزی بود...همون چیزی بود که از استیفن هاوکینگ انتظار میرفت...مرسی از کتابراه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۸۵)