دانلود کتاب جرئت بسیار


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب جرئت بسیار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب جرئت بسیار

برنه براون در کتاب جرئت بسیار، چگونگی شهامت آسیب‌پذیر بودن در زندگی، عشق ورزیدن، تربیت فرزند و رهبری را بازگو می‌کند، این کتاب یکی از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز و کنفرانس‌های تد است.

مهم نیست چه کسی انتقاد می‌کند. مهم نیست چه کسی علل شکست بزرگان را مطرح می‌سازد یا به این موضوع اشاره می‌کند که مردم کجا می‌توانستند کارهای‌شان را بهتر انجام دهند. مهم کسی است که همیشه در میدان است، کسی که چهره‌اش را غبار و عرق و خون پوشانده است. کسی که شجاعانه تلاش می‌کند، اشتباه می‌کند و بارها و بارها با نقایص کار خود مواجه می‌شود. چون هیچ تلاشی بی‌اشتباه و کاستی نیست؛ ولی کسی که تلاش می‌کند، کسی که اشتیاق را می‌شناسد، کسی که ایثار می‌کند و خود را وقف هدفی والا می‌سازد، همان کسی است که در بهترین حالت طعم پیروزی را بیش از دیگران می‌چشد و در بدترین حالت و در صورت شکست، حداقل پر دل و جرئت، شکست می‌خورد.

شاید بگویید این‌ها نشانه‌های آسیب‌پذیر بودن است اما آسیب‌پذیری به معنای ضعف نیست؛ عدم اطمینان، ریسک و احساساتی که هر روز با آن‌ها مواجهیم انتخابی نیستند. یگانه انتخابی که داریم نوع درگیر شدن‌مان در زندگی است؛ و پذیرش نقاط آسیب‌پذیرمان تعیین‌ کنندۀ عمق شهامت و وضوح هدف ماست. میزان محافظت از خود در مقابل نقاط آسیب‌پذیر هم نشان‌ دهندۀ میزان ترس و قطع ارتباط ما از محیط اطراف‌مان است.

برای این‌ که وارد میدان زندگی شویم در انتظار کامل شدن و ضد‌ضربه شدن می‌مانیم، غافل از این‌ که در طی این انتظار روابط و فرصت‌ها را به نحوی جبران‌ ناپذیر از دست می‌دهیم، وقت با ارزش‌مان را تلف می‌کنیم و موهبت‌هایی را که در اختیار داریم و نقشی را که ایفای آن فقط از دست ما ساخته است نادیده می‌گیریم.

کامل و ضد‌ضربه بودن اغوا کننده‌اند، ولی در واقعیت تجربه‌ی انسانی وجود ندارند. هرچه بادا باد، باید با شهامت و اراده وارد میدان شویم این میدان می‌تواند رابطه‌ای جدید، جلسه‌ای مهم، فرآیندی خلاقانه، یا گفت‌وگوهای دشوار خانوادگی باشد. به جای در حاشیه نشستن و قضاوت کردن و نظر دادن، باید جرئت کنیم خود را نشان دهیم و دیده شویم. این یعنی آسیب‌پذیری. این یعنی پردل و جرئت بودن.

هر بار که به فرد جدیدی معرفی می‌شویم، سعی می‌کنیم خلاق باشیم یا گفتگویی دشوار را آغاز می‌کنیم، ریسک می‌کنیم، احساس عدم اطمینان می‌کنیم و حس می‌کنیم در معرض دید قرار گرفته‌ایم. احساس می‌کنیم آسیب‌پذیر هستیم. اکثر ما سعی می‌کنیم با این احساسات مبارزه کنیم، سعی می‌کنیم کامل به نظر برسیم؛ ولی دکتر برنه براون (Brene C Brown) طی دیدگاهی جدید و موثر، همه افکاری را که تا به حال درباره آسیب‌پذیری داشته‌ایم زیر سوال برده و به مردم نشان داده است که آسیب‌پذیری معادل ضعف نیست. به اعتقاد او آسیب‌پذیری در واقع قدرت است، و هر زمانی که از نشان دادن خود واقعی‌مان طفره می‌رویم، در واقع فرصت‌هایی را از دست می‌دهیم که به زندگی‌مان معنا و هدف می‌بخشند.

کتاب جرئت بسیار (Daring greatly) اوج دوازده سال تحقیقات موفقیت‌آمیز برنه براون در زمینه‌های اجتماعی در خانه، روابط زناشویی، کار و تربیت فرزند است. این کتاب دعوتی است برای دل و جرئت به خرج دادن. برای آن که حتی زمانی که تضمینی وجود ندارد، با شهامت وارد میدان زندگی شویم و به خودمان اجازه دیده شدن بدهیم.

در بخشی از کتاب جرئت بسیار می‌خوانید:

شهامت به خرج دادن در میدان زندگی در برد و باخت خلاصه نمی‌شود. نکتۀ اصلی این است که دل و جرئت ورود به میدان را داشته باشیم. در دنیایی که فرهنگ کمبود و خجالت بر آن غالب است و احساس ترس به ماهیت ثانویۀ انسان‌ها تبدیل شده است، آسیب‌پذیر بودن می‌تواند موجب تزلزل نظام آن شود. کار ساده‌ای نیست؛ حتی گاهی خطرناک هم هست، و بدون شک دیده شدن در میدان زندگی می‌تواند رنجش‌ها و صدماتی را به دنبال داشته باشد. ولی با نگاهی به زندگی خودم و مفهوم شهامت به خرج دادن در میدان زندگی صادقانه می‌توانم بگویم که هیچ‌چیز دشوارتر، خطرناک‌تر و برخورنده‌تر از این نیست که خارج از زندگی‌تان بایستید و با خودتان فکر کنید: «کاش شهامت این را داشتم که خودم را نشان دهم و دیده شوم!»

 ۲۸۰ صفحه، ۷۰۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-7575-18-5 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۵۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پردل و جرئت بودن یعنی چه
مقدمه
فعالیت‌های من در این عرصه
فصل 1: کمبودها: نگاهی به عمق فرهنگ «کافی نبودن»
فصل 2: ابطال تصورات غلطی که: درباره‌ی آسیب‌پذیری وجود دارد
فصل 3: درک احساس خجالت و مبارزه با آن: (آموزش جنگجوهای آکا و نینجا)
فصل4: تسلیحات آسیب‌پذیری
فصل 5: مراقب شکاف باشید: ایجاد تغییر و پر کردن شکاف ایجاد شده
فصل 6: ارتباطات مخرب
فصل 7: چطور با تمام وجود فرزندمان را تربیت کنیم
افکار نهایی
پیوست / اعتماد نو ظهور

راهنمای دانلود کتاب جرئت بسیار

برای دانلود کتاب جرئت بسیار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  جرئت بسیار
ونوس درویش زاده
۱۳۹۷/۷/۱۰
بدترین کتابی که خوندم
گنگ و بی‌فایده
Hana Da
۱۳۹۸/۷/۱۲
خیلی مزخرف بود، همش تئوری و شعر بود، کاش البرت الیس در این زمینه کتاب نوشته بود
zahra mah
۱۳۹۷/۱۲/۸
خیلی کتاب خوبیه،
یه جورایی در ادامه‌ی کتاب قبلیه این نویسنده س، کتاب "موهبت کامل نبودن" یا با ترجمه‌ی دیگه: "زندگی با تمام وجود"
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۲)