دانلود کتاب حقه بازها!


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب حقه بازها! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب حقه بازها!

کتاب حقه بازها! اثر مارت‍ی‍ن ب‍نت و ترجمه پروین علی پور شامل 10 داستانی کوتاه است که قهرمانان آن حیوانات هستند و برای کودکان و نوجوانان نوشته شده است.

هرآنچه در افسانه‌های آفریقایی کتاب «حقه بازها!» روی می‌دهد، ریشه در شکم پرستی و حقه‌بازی دو شخصیت خیالی اما مشهور و افسانه‌ای دارد؛ محتوا و ماجرای افسانه‌ها به ترتیب عنوان عبارتست از: ماجرای فریب دادن میمونی توسط لاک‌پشتی که به بهانه اداء نکردن قرضش او را راهی کوه‌ها می‌کند، داستان خرگوشی که ابتدا با حرص و طمع آرزوهایی از باد می‌کند ولی در پایان با وقایعی که می‌افتد دست از آرزوهای خود برمی‌دارد، قصه تمساحی که در اثر طمع فراوان دندان‌هایش را از دست می‌دهد و گیاه‌خوار می‌شود، داستان قهرمان افسانه‌ای حوزه کارائیب که با تغییر شکل تبدیل به عنکبوت می‌شود، ماجرای دشمنی کشاورزی با مار و علت آن از قدیم‌الایام، افسانه‌ای درباره درخواست کوسه از میمون برای گرفتن قلبش و فریب دادن و گریختن میمون از دست کوسه، داستان خرچنگی که با تولید صداهای وحشتناک هیولای رودخانه معرفی می‌کرد و پس از کشته شدنش توسط یک لاک‌پشت، هیولای رودخانه می‌میرد، داستان آخر نیز درباره نمک‌نشناسی شیری است که پس از آزاد شدنش توسط عده‌ای گراز قصد خوردن آن‌ها را دارد ولی با تدبیرگرائی دوباره به دام می‌افتاد. این کتاب به روایت از "مارتین بنت" است.

این افسانه‌های تمثیلی و خیالی در رویدادهای پر رمز و رازشان، که همگی بر ساختار محکم و جذاب ادبی استوار است، علاوه بر ایجاد سرگرمی، در پی آموزش مفاهیمی اخلاقی و آموزشی نیز هستند؛ افسانه‌هایی که در تلاشند تا برای بیان مفاهیم واقعی پیرامون انسان، روایت‌هایی فراطبیعی و خیالی برگزینند و در همگی آن‌ها، نشانه‌هایی از میل رسیدن به دنیایی سراسر نیکی و صلح دیده می‌شود.

در بخشی از کتاب حق‍ه‌ ب‍ازه‍ا! می‌خوانید:

به هر حال لیوک که دید نمی‌تواند از پس ضربات چوب یا عصای سحرآمیز برآید، تصمیم گرفت که فعلا کوتاه بیاید. بنابراین در حالی که چوب‌ها و هوکنان دنبالش می‌کرد، با سرعت دوید تا خود را به نزدیک‌ترین ساحل رود برساند. اما هر کار که می‌کرد؛ می‌جست، می‌دوید، می‌خزید، پنهان می‌شد، جا خالی می‌داد، گوش‌هایش را به عقب می‌برد که سرعت بگیرد، نمی‌توانست از شر چوب خلاص شود! سرانجام ناگزیر شد خود را در کوچک‌ترین شکافی که پیدا کرد، پنهان کند. اکنون در یک‌سو لیوک بخت برگشته بود، و درست در سی چهل متر آن‌سوتر عصای سحرآمیز، که هنوز بالا و پایین می‌جست و منتظر بیرون آمدن لیوک بود!

 ۱۰۴ صفحه، ۶۱۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۸۸، قیمت الکترونیکی: ۳۶۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش‌گفتار
بدهی پرفایده
باد و باغ لیوک
انتقام از تمساح
چسب حرص و آز
میهمان‌های ناجور
چشم‌ و هم‌چشمی!
میمون و کوسه‌ماهی
هیولایی در رودخانه
نمک‌ناشناسی!

راهنمای دانلود کتاب حقه بازها!

برای دانلود کتاب حقه بازها! و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  حقه بازها!

نظرات کتاب حقه بازها!

مریم گلی
۱۳۹۷/۱۱/۱۲
بنظرم کتابی بود که بسادگی با زبان کودکانه قشنگی فضایل و رذایل اخلاقی رو تو قالب داستان بیان کرده بود... یک کمی زیادی طولانی بود داستانهاش که از حوصله خیلی بچه‌ها خارجه. واقعا‌ی بجه اینقد طولانی پای یک داستان نمیشینه.... ولی در مجموع داستانها قابل تمحیده
Sadra Valizadeh
۱۳۹۹/۸/۲۶
بدک نبود جالب نبوت
مشاهد همه نظرات (۲)