دانلود کتاب حمله دوم به نانوایی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب حمله دوم به نانوایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب حمله دوم به نانوایی

کتاب حمله دوم به نانوایی دربردارندۀ سه داستان کوتاه از هاروکی موراکامی است که در آن‌ها نگاهی متفاوت به مسائل عادی زندگی وجود دارد. قصه‌ی نخست این مجموعه که حمله به نانوایی نام دارد، تاکنون چهار بار مورد اقتباس قرار گرفته است.

هاروکی موراکامی (Haruki Murakami) در این مجموعه که شامل سه داستان کوتاه است به موضوعات مختلفی می‌پردازد. در این کتاب، داستان نخست حمله دوم به نانوایی (The Second Bakery Attack) نام دارد و در آن به ماجرای زن و شوهری می‌پردازد که به تازگی ازدواج کرده‌اند. روزی این زوج احساس گرسنگی می‌کنند و مرد داستانی از جوانی خود و دوستش تعریف می‌کند که به نانوایی حمله می‌کنند. تا به امروز چهار فیلم کوتاه در کشورهای آلمان، ژاپن و آمریکا از روی این داستان ساخته شده و یکی از اقتباس‌ها در سال 1998 برنده‌ی جایزه فیلم کوتاه نیویورک شده است.

داستان بعدی نیز خلیج هانالی نام دارد؛ این قصه درباره‌ی مادری به نام ساشی است که خبر مرگ پسرش را دریافت می‌کند. پسر او در حال موج سواری توسط کوسه مورد حمله قرار گرفته و در دریا غرق شده است و این زن باید برای تشخیص هویت جنازه‌ی پسرش به سفری برود.

پای عسلی که نام آخرین داستان این مجموعه‌ی خواندنی است زندگی سه دوست دانشگاهی را روایت می‌کند. دو نفر از گروه دوستی با هم ازدواج کرده و بعد از مدتی طلاق گرفته‌اند... .

در بخشی از کتاب حمله دوم به نانوایی می‌خوانیم:

«می‌دانید خانم، برادر خودِ من سال 1944 در جنگ کشته شد؛ در بلژیک نزدیک مرز آلمان. او یکی از اعضای هنگ 422 بود، هنگ داوطلبان ژاپنی - آمریکایی که به کمک یک گردان تگزاسی رفته بودند که نازی‌ها محاصره‌شان کرده بودند. یک گلوله‌ مستقیم به برادرم اصابت کرد و او را کشت. چیزی از بدنش باقی نماند جز یک پلاک و چند تکه‌ گوشت متلاشی‌شده روی برف. مادرم عاشقانه دوستش داشت و پس از آن اتفاق دیگر آن آدم سابق نشد. آن موقع، من خیلی بچه بودم و به خاطر همین، فقط مادرم را پس از آن تغییر‌ به یاد می‌آورم. فکر کردن بهش برایم دردناک است.»

افسر ساکاتا سرش را تکان داد و ادامه داد: «هرقدر هم که پای دلایل مقدس در میان باشد، باز هم درجنگ مردم در اثر خشم و نفرتی که در هر دو جبهه وجود دارد، می‌میرند. اما طبیعت جبهه‌گیری ندارد. می‌دانم که این اتفاق برایتان دردناک است، اما سعی کنید این‌گونه فکر کنید؛ پسرتان به چرخۀ طبیعت برگشته و پای هیچ دلیل یا خشم و نفرتی در میان نیست.»

روز بعد ساشی مراسم سوزاندن را انجام داد و وقتی داشت به سمت سواحل شمالی خلیج هانالی می‌رفت، خاکستر را توی یک قوطی کوچک آلومینیومی ریخت. رفتن از ادارۀ پلیس لیهو تا آن جا فقط یک ساعت طول کشید. تمام درختان جزیره در اثر طوفان عظیمی که همین چند سال پیش رخ داده بود، تغییر شکل داده بودند. ساشی متوجهِ چند کلبۀ چوبی شد که سقفشان را باد برده بود. حتی بخش‌هایی از کوه هم نشانه‌هایی از تغییر شکل در اثر طوفان داشت. طبیعت در این محیط چهرۀ خشنی می‌توانست به خود بگیرد.

 ۸۰ صفحه، ۵۲۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-461-060-5 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

حملۀ دوم به نانوایی
خلیج هانالی
پای عسلی

راهنمای دانلود کتاب حمله دوم به نانوایی

برای دانلود کتاب حمله دوم به نانوایی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  حمله دوم به نانوایی
Behnaz Drp
۱۳۹۹/۵/۲۴
داستان‌های کوتاه جالب و گیرایی بودن به یک بار خوند میارزه به خصوص داستان آخر واقعا تاثیرگزار بود
کامیار صفایی پور
۱۳۹۹/۴/۲۸
دو تا داستان کوتاه که جفتشون بسیار گیرا هستن و خوب هم‌ترجمه شدن
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)