دانلود کتاب خاطره درمانی: عواطف منفی را با خاطره نویسی از ذهن خود پاک کنید

  • از: علی شمیسا
  • ناشر: انتشارات ذهن آویز
  • ۴ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب خاطره درمانی: عواطف منفی را با خاطره نویسی از ذهن خود پاک کنید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب خاطره درمانی: عواطف منفی را با خاطره نویسی از ذهن خود پاک کنید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب خاطره درمانی: عواطف منفی را با خاطره نویسی از ذهن خود پاک کنید

علی شمیسا در کتاب خاطره درمانی: عواطف منفی را با خاطره نویسی از ذهن خود پاک کنید با اشاره به احساسات و ضربه‌های روحی گوناگونی که افراد در دوران کودکی به صورت ناخودآگاه تحت تاثیر آن‌ها قرار گرفته‌اند، از شما می‌خواهد تا با خاطره‌گویی و خاطره‌نویسی، از رنج و شرمندگی حاصل از آن‌ها نجات پیدا کنید.

بهترین آموزگار دائو طبیعت است؛ چرا که هر فرد واقع بین، قوانین زندگی زمینی و آرامش خود را از آن دریافت می‌کند. یکی از اصلی‌ترین قوانین دائو این است که باید هر روز خودتان را تخلیه و پاکسازی کنید! جسم شما هر روز به صورت خودکار فضولات خود را بیرون ریخته و تخلیه می‌کند. اما اکنون سوال اصلی این است، شما ذهنتان را چطور خالی می‌کنید؟

اگر روح‌تان را از آلودگی‌های روانشناختی خالی نکنید، با گذشت زمان، ذهنتان دیگر دوستتان نخواهد بود، بلکه در نقش دشمن خانگی برای شما ایفای نقش می‌کند، ولی دائو سعی دارد تا این فرهنگ را به شما بیاموزد که راهکارهایی خلاق برای برون‌ریزی احساسات تخریبی خود پیدا کنید.

خاطره نویسی با خاطره‌گویی هدفمند، شیوه‌ای هنرمندانه برای تخلیه ذهن است. شما با یادداشت تجریبات شخصی خود در حقیقت به نوعی ذهن‌تان را پاکسازی می‌کنید. علی شمیسا سعی دارد تا در این کتاب شما را با این فرهنگ درمانی پرکاربرد آشنا سازد.

در بخشی از کتاب خاطره درمانی: عواطف منفی را با خاطره نویسی از ذهن خود پاک کنید می‌خوانیم:

هر فردى، نسبت به تصویر کلى و جزیى بدن خود، برداشت‌هایى دارد که هم مى‌توانند درست باشند و هم مى‌توانند غلط باشند که اگر فرد به نوعى از خودش و جزئى از بدن خود متنفر باشد و نتواند با آن کنار بیاید، این مسأله مى‌تواند منشاء عقده حقارت او بشود و به طور قطع درصدى از انسان‌ها با این موضوع درگیرى ذهنى دارند.

فردى که نسبت به قد کوتاه خود، فردى دیگر که نسبت به طاسى سر، کم‌سویى چشم‌هاى خود، کوتاه بودن دست‌هاى خود و نامتوازن بودن سر و یا چشم‌هاى خود و مواردى از این قبیل، واکنش‌هاى عصبى از خود نشان داده باشد و در دوران کودکى مورد تحقیر و تمسخر قرار گرفته باشد، همین مسأله مى‌تواند باعث کناره‌گیرى اجتماعى او شود. اکنون شما در این مسیر خاطره‌درمانى، تصاویر ذهنى بدنى خود را مورد نقد و بررسى قرار دهید و این برداشت‌ها را مکتوب کنید. به طور مثال بنویسید:

از همان اوایل زندگى، نسبت به جسم و اندام خود چه برداشت‌هایى داشته‌اید؟ اگر منفى بود، چطور با آن کنار آمده‌اید؟ و یا آیا در ذهن خود با آن جنگیده‌اید؟ چه ورزش‌هایى براى جبران حقارت خود انجام مى‌دادید؟ آیا ایراد شما واقعاً یک ایراد منطقى است و یا ساخته و پرداخته ذهن فاجعه‌ساز شماست؟ در دوران کودکى، بچه‌ها نسبت به قیافه شما چه نظرى داشته‌اند؟

 ۲۵۱ صفحه، ۳۵۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-118-096-5 

چاپ ۱۳۹۲: ۳۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
فصل 1: ضرورت و مزایاى خاطره‌نویسى / خاطره‌گویى
فصل 2: سبک‌هاى نوشتن خاطرات
فصل 3: خاطره‌نویسى در زمینه تجربه خشونت
فصل 4: خاطره‌نویسى در حوزه عواطف، احساسات یا هیجانات خود
فصل 5: خاطره‌نویسى انواع من کودک خود
فصل 6: خاطره‌نویسى در مورد تصاویر ذهنى
فصل 7: خاطره‌نویسى در زمینه هوش اخلاقى
فصل 8: خاطره‌نویسى در رابطه با مثلث نقش کارپمن
فصل 9: موضوعات و موارد دیگر

راهنمای دانلود کتاب خاطره درمانی: عواطف منفی را با خاطره نویسی از ذهن خود پاک کنید

برای دانلود کتاب خاطره درمانی: عواطف منفی را با خاطره نویسی از ذهن خود پاک کنید و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  خاطره درمانی: عواطف منفی را با خاطره نویسی از ذهن خود پاک کنید

نظرات کتاب خاطره درمانی: عواطف منفی را با خاطره نویسی از ذهن خود پاک کنید

اشرف چراغی
۱۳۹۹/۹/۴
چه ایده خوب و مثبتی است کلی از آلام و زخمهای کهنه رو که از ذهن محو نمیشن به خوبی پاک میکنه
ثریا مرادقلی
۱۴۰۰/۲/۱۳
خیلی خوب. کتابی که با پایان یافتنش رنجهای هم پایان می‌یابد. فقط در طول مدت دوره رنج بکشی تا به آسایش برسی
نیلوفر خامسی
۱۳۹۹/۱۲/۲۰
برای کسانی که خاطرات گذشته زمان حال آنهارو تحت تاثیر قرار داده عالیه.
مشاهد همه نظرات (۴)