دانلود کتاب خلاصه مباحث کتابداری و اطلاع‌رسانی

  • از: حمید محسنی
  • ناشر: انتشارات کتابدار
  • ۵ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب خلاصه مباحث کتابداری و اطلاع‌رسانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب خلاصه مباحث کتابداری و اطلاع‌رسانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب خلاصه مباحث کتابداری و اطلاع‌رسانی

کتاب خلاصه مباحث کتابداری و اطلاع‌رسانی نوشته حمید محسنی، حاوی خلاصه‌ای از مهم‌ترین موضوعات و مفاهیمی است که انتظار می‌رود دانشجویان کتابداری و اطلاع‌رسانی برای آمادگی در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها دربارۀ آن‌ها آگاهی داشته باشند.

سایر دانشجویان و حتی اساتید هم می‌توانند برای یادآوری برخی از مفاهیم پایه از این کتاب استفاده کنند. به همین دلیل برخی از قسمت‌های آن تا حدی ویژگی دانشنامه‌ای یافته است.

بر خلاف بسیاری از رشته‌ها، منابع و متونی که همه اساتید کتابداری و اطلاع رسانی برای آزمون ورودی دانشگاه‌ها بر آن اتفاق نظر داشته باشند وجود ندارد. به همین دلیل اگر چه سرفصل‌های آزمون ورودی دانشگاه‌ها معمولا مشخص است اما هر سال تفاوت‌هایی در منبع اخذ سوال و حتی موضوعات تحت پرسش ایجاد می‌شود. بهترین روش برای آمادگی در آزمون این است که:

1- سرفصل‌های اصلی آزمون با دقت بررسی شود.
2- کتاب‌های معتبری که بیشتر اساتید بر آن اتفاق نظر دارند، شناسایی و تهیه شود.
3- با توجه به مقطع مورد نظر، منابع و محتوی دسته‌بندی شود.
4- در هر زمینه، کتاب پایه مورد نظر انتخاب و با دقت مطالعه شود.
5- همپوشانی‌های سایر کتاب‌ها با کتاب پایه حذف شود و تازه‌های آن مطالعه شود.

شیوه‌های افراد برای مطالعه و کمیت و کیفیت یادگیری آن‌ها متفاوت است. اما مهم‌ترین عامل برای کسب نتیجه در آزمونی که به مسابقه شبیه است برنامه‌ریزی است. برنامه‌ریزی باید با توجه به محدودیت‌ها و توانایی‌ها صورت پذیرد تا بهترین نتیجه را تضمین کند.

دسته کتابداری،
 ۴۶۲ صفحه، ۱۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-5489-43-9 

چاپ ۱۳۸۹: ۱۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

درآمد
مبانی و کلیات کتابداری
تاریخ و فلسفه کتابداری
مجموعه‌سازی
سازماندهی اطلاعات
فهرست‌نویسی موضوعی
اصطلاحنامه پزشکی فارسی
رده‌بندی کنگره
رده‌بندی دهدهی دیویی
مرجع‌شناسی
شاخص‌های ارزیابی منابع جغرافیایی
آشنایی با انواع منابع اطلاعاتی و برخی از مفاهیم پایه
از کتابسنجی تا وب سنجی
نظریه‌های اطلاعات
سواد اطلاعاتی

راهنمای دانلود کتاب خلاصه مباحث کتابداری و اطلاع‌رسانی

برای دانلود کتاب خلاصه مباحث کتابداری و اطلاع‌رسانی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  خلاصه مباحث کتابداری و اطلاع‌رسانی

نظرات کتاب خلاصه مباحث کتابداری و اطلاع‌رسانی

زهرا حسینی
۱۳۹۹/۲/۹
زمانی که خواستم کنکورد ارشد بدم اصلا وقت نداشتم دوماه تا سه ماه کلی استرس داشتم. وقتی این کتاب دیدم نگاه اجمالی که بهش کردم. فهمیدم که می‌تونم قبول بشم. تمامشو خوندم. البته من کنار این کتاب کتاب تست همین مجموعه و با همین نویسنده رو داشتم. نه تنها قبول نشدم. بلکه دانشگاه تهران پذیرفته شدم. ممنون آقای محسنی کتابتون مسیر زندگی من رو زیبا عوض کرد
حمید محسنی
۱۳۹۷/۹/۱۴
برای مطالعه کارشناسی ارشد و حتا بخشهایی از آن برای دکترا مناسب است. برای مطالعه تک درسها و آمادگی برای برخی از درسهای دانشگاهی و نیز تدریس بخشهایی از آن در درس مورد نظر نیز خوب است. متنی روان دارد و خلاصه نویسی با رعایت بافت متن بوده است و نه تک‌جمله ای.
saman rajaie
۱۳۹۸/۱/۲۶
خوبه مطالعه کردم
مشاهد همه نظرات (۳)