دانلود کتاب خلاقیت و حل مسئله


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب خلاقیت و حل مسئله و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب خلاقیت و حل مسئله

کتاب خلاقیت و حل مسئله، اثر برایان تریسی، روش‌هایى را به شما ارائه مى‌دهد که عملى بودن و فایده آن به اثبات رسیده است. تریسی شما را با راهکارهایى آشنا مى‌کند که مى‌توانید بلافاصله از آن استفاده کنید و بر کیفیت زندگى و کار خود بیفزایید.

هر یک از راهکارهاى این کتاب وقتى به کار برده شوند شما را در مقایسه با امروز در موقعیت بهترى قرار مى‌دهد. نتایج حاصله گاه شما را شگفت‌زده مى‌کند. 

مهارت‌هاى خلاق‌اندیشى براى موفقیت شما نقشى حیاتى بازى مى‌کنند. مدیران به طور متوسط 50 درصد یا بیش از این را صرف حل مسئله مى‌کنند و این کار را به تنهایى یا به کمک دیگران انجام مى‌دهند. توانایى شما براى برخورد با مشکلات و حل مسئله بیش از هر چیز دیگرى تعیین‌کننده هر اتفاقى است که براى شما در کار و شغلتان روى مى‌دهد. در واقع با اطمینان خاطر مى‌توان گفت کسى که مهارت‌هاى خلاق ضعیف دارد مجبور است براى دیگرانى کار کند که مهارت‌هاى خلاق بهترى نسبت به او دارند. 

خبر خوش این است که خلاقیت یک مهارت است، چیزى مانند دوچرخه‌سوارى یا کار کردن با یک کامپیوتر که با تمرین مى‌توان آن را یاد گرفت و مورد استفاده قرار داد. افزوده بر این، به نظر مى‌رسد رابطه‌اى مستقیم میان کمیت ایده‌هاى نو که در کارتان ایجاد مى‌کنید و میزان موفقیتى که به دست مى‌آورید وجود دارد. یک ایده یا بصیرت جدید مى‌تواند مسیر کار یک شرکت را به کلى تغییر دهد. سودآورى، درآمد و آینده شما و شرکت شما مى‌تواند با خلاقیت شما رابطه داشته باشد. در کتاب خلاقیت و حل مسئله (creativity and problem solving) کیفیت زندگى شما و آنچه در آینده با آن روبه‌رو خواهید شد با ذهن شما در ارتباط است. اگر کیفیت اندیشه خود را بهتر کنید، کیفیت زندگى خود را بهتر خواهید کرد. 

متأسفانه اکثریت عظیم مردم یا فکر خلاق نمى‌کنند و یا اگر بکنند بسیار کم است. این جماعت حاضر نیستند از حیطه امن و راحت خود خارج شوند. آن‌ها مى‌خواهند همان کار سابق را بکنند و همان حرف‌هاى سابق را بزنند. به همین دلیل است که امرسون نوشت: «کسانى که ذهن کوچک دارند، مى‌خواهند کارهاى احمقانه گذشته را تکرار کنند.» 

این اشخاص یکى از فرصت‌هاى بزرگ براى پیشرفت کردن و موفقیت را که همه مى‌توانند از آن استفاده کنند از دست مى‌دهند. 

برایان تریسی (Brain tracy) تاکنون با بیش از ۱۰۰۰ شرکت و کمپانی بزرگ برای رونق در کسب و کارشان مشاوره کرده و برای بیش از ۵ میلیون نفر در بیش از ۷۰ کشور سمینارهای آموزشی ترتیب داده که درصد بالایی از مخاطبانش توانسته اند در کسب و کار و تجارتشان به موفقیت‌های چشم گیری دست یابند. او سالانه برای ۲۵۰ هزار نفر سمینار آموزشی ارائه می‌دهد. 

او به مدت ۳۰ سال موضوعاتی از قبیل اقتصاد، تاریخ، کسب و کار، فلسفه و روانشناسی را تجزیه تحلیل کرده و حاصل تحقیقات خود را در بیش از ۷۰ کتاب به تحریر درآورده که اکثر کتاب‌هایش به زبان‌های مختلف ترجمه شده‌اند و فروش بسیار بالایی را نیز رقم زده اند. 

همچنین تاکنون با شرکت‌های بزرگ و عمومی و افرادی از جمله مدیران و کارکنان بسیاری از بزرگترین شرکت‌های امریکا صحبت کرده و مذاکرات او چنان هیجان انگیز و تاثیرگذار بوده است که برای این افراد و شرکت‌ها موفقیت‌های فوری و هم دراز مدت بدنبال داشته است. 

 ۱۲۰ صفحه، ۶۲۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-118-190-0 

چاپ ۱۳۹۵: ۸۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

خلاقیت و حل مسئله
یک: منابع ریشه‌اى خلاقیت
دو: سه عامل مهم در خلاقیت
سه: روش سیال‌سازى ذهن
چهار: طرح سؤال براى تحریک خلاقیت
پنج: سیال‌سازى ذهن از قدرت تیم خود استفاده کنید
شش: خوشبینى بسیار مهم است
هفت: کیفیات یک نابغه را در خود ایجاد کنید
هشت: حل مسئله در هفت قدم
نه: تمرینات تحریک‌کننده ذهن
ده: از سه ذهن خود براى فکر کردن استفاده کنید
یازده: دو روش فکر کردن را تمرین کنید
دوازده: گریز اندیشى
سیزده: ذهن شما چگونه کار مى‌کند
چهارده: مرورى دوباره بر حل مسئله به شکل سیستماتیک
پانزده: اندیشه از مبدأ صفر
شانزده: با واقعیت روبه‌رو شوید
هفده: اجازه ندهید راه‌بندها مسئله شوند
هجده: هفت منبع نوآورى
نوزده: ده راه‌حل خلاق براى کنار گذاشتن محصولات از رده خارج شده
بیست: اصل مهندسى ارزش
بیست و یک: نظرات خود را ارزیابى کنید
نتیجه

راهنمای دانلود کتاب خلاقیت و حل مسئله

برای دانلود کتاب خلاقیت و حل مسئله و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  خلاقیت و حل مسئله
reza 1396
۱۳۹۸/۷/۲۱
آقای برایان تریسی خیلی واضح و روشن و کاربردی بیان میکنن
صبا اجاقی
۱۳۹۸/۷/۱۴
بسیار ضعیف بود
Mohammad Ghane
۱۳۹۷/۱۲/۵
سطح مطالب کتاب پایین بود و برگرفته از چند کتاب دیگر بود، و بسیاری از قسمت‌های کتاب تکرار صفحات قبل بود.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵)