دانلود کتاب درساژ: چطور کسب‌وکارمان را به سمت موفقیت رهبری کنیم

  • از: الکس هیام
  • ناشر: سبکتو
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب درساژ: چطور کسب‌وکارمان را به سمت موفقیت رهبری کنیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب درساژ: چطور کسب‌وکارمان را به سمت موفقیت رهبری کنیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب درساژ: چطور کسب‌وکارمان را به سمت موفقیت رهبری کنیم

در کتاب درساژ: چطور کسب‌وکارمان را به سمت موفقیت رهبری کنیم نوشته الکس هیام، می‌آموزید که چطور فضا و روش‌هایی پیاده کنید که هر کسی عاشق کار کردن در شرکت شما باشد. چطور کسب‌وکارتان را رهبری کنید که همه افراد به شرکت و برندتان علاقه داشته باشند و باعث رشد و پیشرفت شرکت شوند.

یک ضرب‌المثل قدیمی وجود دارد که می‌گوید هیچ اسبی به زور آب نمی‌خورد. اگر این مثال را به کسب‌وکار بیاورید، می‌توان گفت که هیچ کسب‌وکاری با زور و کارمندانی بی‌علاقه موفق نمی‌شود. در واقع یکی از مهم‌ترین دلایلی که شرکت‌ها به موفقیت‌های بزرگ می‌رسند، نه ایده آن‌ها، بلکه کارمندان‌شان هستند. وقتی کارمندان شرکت یا کسب‌و‌کار شما به برند و کاری که انجام می‌دهند علاقه داشته باشند و به اندازه شما برایش ارزش قائل باشند، اصلا مهم نیست که چه کاری انجام می‌دهند، به بهترین شکل آن را انجام می‌دهند و شرکت را به موفقیت‌های بزرگ می‌رسانند. اما چطور کارمندان عاشق شرکت می‌شوند؟

یک مثل معروف دیگر است که می‌گوید «اسب را می‌توانی تا چشمه ببری، ولی نمی‌توانی به آب خوردن وادارش کنی.» در یک محیط تجاری، افرادی که در لیست حقوق و دستمزد شما هستند، نماینده «نیروی محرکه اسب» در کسب‌و‌کارتان هستند. آن‌ها توان ایجاد نتایج خارق‌العاده‌ای را دارند. درک این پتانسیل و استفاده درست از آن، چالشی اساسی است که تمام رهبران کسب‌و‌کار با آن رو‌به‌‌رو هستند. همان‌طور که اسب را نمی‌توان مجبور به نوشیدن آب کرد، از کارمندان هم نباید انتظار عملکردی استثنایی داشت. اگر رهبر کسب‌و‌کار به روش کنترلی یا دستوری شرکت را مدیریت کند، جز اطاعت کورکورانه چیزی نصیبش نخواهد شد. در واقع، کارکنان باید الهام بگیرند و موقعی این اتفاق می‌افتد که خودشان شروع به پیدا ‌کردن راه‌های استفاده از خلاقیت‌شان می‌کنند. تنها زمانی که مشتاق شوند، عملا همکاری و کار تیمی را شروع می‌کنند، چیزی که به‌ طور کلی لازمه تولید نتایجی در سطح جهانی است. نقش مدیر به دست گرفتن شلاق برای داشتن شرکتی بهتر نیست. در واقع این کار اصلا شدنی نیست. مثل این است که سوارکار، اسبش را کول کند و تا خط پایان مسابقه ببرد. در مقابل، انگیزه برنده شدن باید از درون هر کارمندی بجوشد. کار مدیر این است که به تک‌ تک افراد سازمانش الهام ببخشد که با جان و دل کار کنند و نتایج استثنایی به بار آورند. به عبارت دیگر، مدیران بزرگ نتایج فوق‌العاده را با کارمندانی معمولی به دست می‌آورند. این اتفاق وقتی می‌افتد که مدیران اشتیاق افرادشان را بیدار می‌کنند و در آن‌ها تشنگی برای موفقیت را می‌پرورند.

چگونه می‌خواهید برنده این مسابقه برای رسیدن به موفقیت در کسب‌و‌کار به‌ وسیله تلاش دیگران باشید؟ قدمت این سؤال به اندازه خود اشتیاق به کسب موفقیت است. کدام اسب‌ها برنده مسابقات می‌شوند، آن‌ها که سخت‌ترین شلاق را می‌خورند یا آن‌ها که بیشترین لذت را از برنده شدن می‌برند؟

شاید برایتان سوال باشد که درساژ به چه معناست. درِساژ (dressage) رشته‌ای در ورزش سوارکاری است که در آن سوار، اسب خود را به اجرای مجموعه ‌حرکات دقیق و هماهنگ، همراه با ترتیب و زمان‌بندی مشخصی وا می‌دارد تا میزان هماهنگی خود با اسب و آزمودگی حیوان را نشان دهد. ترجمه دقیق نام این کتاب Making Horses Drink از ضرب‌المثلی آمده که اشاره دارد اسب‌ها را می‌توان لب چشمه برد اما نمی‌توان به زور آن‌ها را وادار به آب نوشیدن کرد. اما مترجم با توجه به فرهنگ ما تصمیم به انتخاب نام درساژ برای این میکروکتاب کرده است.

الکس هیام (Alex Hiam)، نویسنده، استاد دانشگاه و یک مدیرعامل موفق است. او مقالات زیادی در مورد رهبری و ایجاد یک کسب‌وکار خلاق نوشته است که بسیاری از آن‌ها در دانشگاه کالیفرنیا مورد استفاده دانشجویان قرار می‌گیرد. الکساندر به چندین شرکت در مورد رهبری خلاق مشاوره می‌دهد و کسب‌وکارهای زیادی را به سوددهی فوق‌العاده رسانده است.

جملات برگزیده میکروکتاب درساژ:

- برای کارکنان احساس تعهد به افراد، خیلی آسان‌تر از احساس تعهد به یک شخصیت انتزاعی مانند شرکت است.
- رهبری هنر دستیابی به چیزهایی فراتر از آن است که بر اساس علم مدیریت ممکن است.
- باید بتوانید هر روز در آینه به خودتان نگاه کنید و بگویید: من بهترین کاری را که می‌توانستم انجام دادم.
- دو چیز هست که شما بر آن تسلط، قدرت و کنترل کامل دارید، ذهن و دهان‌تان.
- اکتشاف یعنی دیدن آن چه همه دیده‌اند و فکر کردن در مورد چیزی که هیچ‌کس به آن فکر نکرده است.
- هنگامی که انسان خواست ماشینی بسازد که راه برود، چرخ را خلق کرد؛ که هرگز همانند پای انسان نیست.
- مردان و زنان دوست دارند که یک کار خوب و خلاقانه انجام دهند و اگر محیط مناسب برای آن‌ها فراهم شود، این کار را خواهند کرد.

در بخشی از میکروکتاب درساژ می‌خوانید:

اسب‌ها گاه‌گاه دوست دارند عادت‌ شکنی کنند و به آزمایش‌های تازه‌ای دست بزنند. مشابه همین، مدیران خوب محیط کاری را به گونه‌ای می‌سازند که مردم در آن کنجکاو بوده و راه‌های جدید و بهتری را برای خوشحال کردن مشتری پیش بکشند. این مدیران افراد را تشویق می‌کنند تا خوش بگذرانند زیرا این رفتار از این طریق به مشتری هم منتقل می‌شود. معمولا رهبران کسب‌وکار می‌دانند نوآوری مداوم راهی با اهمیت برای حفظ یا تقویت مزیت رقابتی شرکت‌شان است، اما آن را امتحان نمی‌کنند و می‌کوشند همه کارها را خودشان انجام دهند. در عوض، رهبران خوب همه را تشویق می‌کنند که نوآور باشند.

لوسین آلزیاری، معاون شرکت پپسی کولا می‌گوید: «در صنف نوشیدنی‌های غیرالکلی، شما به‌ عنوان رقیب شماره دو در بازار، هرگز با تقلید از کار دیگران یا صرف هزینه بیش از اندازه، پیروز نخواهید شد. بلکه با پیش‌ دستی کردن در ایده‌هایی که هرگز به فکر آن‌ها نمی‌رسد یا از انجام آن‌ها اجتناب می‌کنند در رقابت موفق خواهید شد. خط تولید نوآوری‌های ما باید برای سال‌های پیش رو پر باشد»

 ۱۳۰ صفحه، ۳۳۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

میکروکتاب چیست؟
درباره کتاب
درباره نویسنده
مقدمه: چطور اسب را به نوشیدن آب وادار کنیم؟
فصل اول: تعهد
ایجاد تعهد
فصل دوم: ارتباطات
محیطی با ارتباطات قدرتمند
فصل سوم: روابط شخصی رهبر
فصل چهارم: نظارت
اشتیاق کارکنان
فصل پنجم: نوآوری
فصل ششم: محیط کار
فصل هفتم: تحول
فصل هشتم: تشویق
فصل نهم: مهارت تصمیم‌گیری درست
فصل دهم: رشد شخصی
خوش بگذرانید
پیشنهاد میکروکتاب بعدی
پایان

راهنمای دانلود کتاب درساژ: چطور کسب‌وکارمان را به سمت موفقیت رهبری کنیم

برای دانلود کتاب درساژ: چطور کسب‌وکارمان را به سمت موفقیت رهبری کنیم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  درساژ: چطور کسب‌وکارمان را به سمت موفقیت رهبری کنیم