دانلود کتاب دروغ‌های مسلح (شیوه‌های اندیشیدن انتقادی در عصر پساحقیقت)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب دروغ‌های مسلح (شیوه‌های اندیشیدن انتقادی در عصر پساحقیقت) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب دروغ‌های مسلح (شیوه‌های اندیشیدن انتقادی در عصر پساحقیقت)

کتاب دروغ‌های مسلح (شیوه‌های اندیشیدن انتقادی در عصر پساحقیقت) اثر دنیل جی. لویتین، برندۀ جایزه ملی کتاب تجاری در سال 2017، به‌ عنوان دستورالعملی برای شناخت انواع دروغ‌هایی که توسط رسانه‌ها شامل تلویزیون، روزنامه، تارنماها، کتاب‌ها و مقالات در جامعه انتشار می‌یابد، منتشر شده است.

کتاب دروغ‌های مسلح (Wearponized Lies) که در سال ۲۰۱۶ بانام دستورالعمل‌های دروغ منتشرشده بود جوایز مختلفی همچون جایزۀ بهترین کتاب غیرداستانی ماویس گالانت جایزه کتاب تجاری اکسیم و یکی از فینالیست‌های جایزۀ دونر در سال ۲۰۱۷ است، همچنین به‌ عنوان صد کتاب برتر توسط روزنامۀ گلوب‌اند میل در سال ۲۰۱۶ انتخاب‌ شده است.

دنیل جی. لویتین (Daniel J. Levitin) در این کتاب از بازی‌های زبانی، دست‌کاری و تحریف آمارها توسط کارشناسان، تشویش و انحراف افکار عمومی توسط برنامه‌ها و شوهای تلویزیونی با نگاهی نقادانه و موشکافانه پرده برمی‌دارد. او با اشرافی که بر مباحث حوزه علوم شناختی دارد و با بهره‌گیری از منطق، زبان‌شناسی، علوم آماری، روانشناسی و تحلیل گفتمان، توانسته است شیوه و گفتمان انتقادی ساده ولی مؤثر و کاربردی را در رابطه با مسائل اخبار دروغ و مغالطات در فضای لجام‌گسیخته و بدون کنترل دنیای مجازی، اختیار کند.

چالشی که در پیش روی ما قرار دارد، در واقع کنکاش در مورد حقیقت است. روزگار پساحقیقت دوره‌ای از بی‌خردی خودخواسته است، در واقع چشم‌پوشی جاهلانه از تمام دستاورد‌های کلان بشری است. آن‌چه دروغ‌ها را مسلح می‌سازد، نه رسانه‌ها هستند و نه فیس‌بوک در آن نقشی دارد، بلکه آن مسئله‌ای که می‌تواند خطرناک باشد، میزان شدت باور و اعتقاد ماست. مواردی که از جانب ما برچسب غیرقابل سوال می‌خورند و دارای اطمینان حداکثری از طرف ما خواهند بود.

کتاب دروغ‌های مسلح سه بخش با عناوین ارزیابی اعداد، ارزیابی لغات و ارزیابی جهان دارد و در هر بخش به ما توضیح می‌دهد چگونه دروغ‌هایی را می‌توان با چهره‌ای متفاوت عرضه کرد و چگونه می‌توان به حقیقت نهفته در پس آن‌ها دست یافت.

در بخشی از کتاب دروغ‌های مسلح می‌خوانیم:

درواقع، اگر برنامه‌ی شما افزایش پول و بودجه برای ایجاد مراکز آموزشی و مشاوره باشد، چه راهی بهتر از این وجود دارد که آماری را مبنی بر اینکه «۷۰ درصد از دختران ده تا هجده‌ساله که به مدرسه می‌روند از لحاظ جنسی فعال هستند»، منتشر کنید. ما از دیدن هفده و هجده‌ساله‌ها در این آمار هیچ‌گونه تعجبی نمی‌کنیم، زمانی موضوع کمی عجیب به‌نظر می‌رسد که پای ده‌ساله‌ها به میان می‌آید! مطمئن باشید در اینجاست که مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها احساس خطر می‌کنند و چک‌ها را خواهند نوشت. این کاملاً بدیهی است که مقوله‌ی سن ده‌ساله‌ها تا هجده‌ساله‌ها با هم ترکیب ‌شده‌اند. ممکن است آن‌ها به‌طور فردی از لحاظ جنسی فعال باشند و یا خیر، ولی این کمک بیشتری خواهد کرد تا مواردی را که در یک سن مشابه و دارای یک تجربه‌ی یکسان هستند در کنار هم قرار دهید؛ به‌طور مثال ده تا یازده، دوازده تا سیزده، چهارده تا پانزده و شانزده تا هجده سال.

 ۳۴۴ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-461-015-5 

چاپ ۱۳۹۶: ۲۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

بخش اول: ارزیابی اعداد
دیباچه
باورپذیری
سرگرمی با میانگین‌ها
فریبکاری محورها
ایجاد هیاهو با شیوه‌ی گزارش اعداد
چگونه اعداد و ارقام گردآوری می‌شوند
احتمالات
بخش دوم: ارزیابی لغات
چگونه ما می‌دانیم؟
شناسایی تخصص‌ها
نادیده گرفتن و کم‌ارزش شمردن توضیحات جایگزین
ضدعلم
بخش سوم: ارزیابی جهان
سازوکار علم
مغالطات منطقی
عالم به جهل خویش
شیوه‌های استدلال بیزی در مسائل علمی و قضایی
بررسی چهار مورد پژوهشی
خود را کشف کنید

راهنمای دانلود کتاب دروغ‌های مسلح (شیوه‌های اندیشیدن انتقادی در عصر پساحقیقت)

برای دانلود کتاب دروغ‌های مسلح (شیوه‌های اندیشیدن انتقادی در عصر پساحقیقت) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  دروغ‌های مسلح (شیوه‌های اندیشیدن انتقادی در عصر پساحقیقت)

نظرات کتاب دروغ‌های مسلح (شیوه‌های اندیشیدن انتقادی در عصر پساحقیقت)

ali ali
۱۳۹۸/۹/۲۳
کتابی هست که هر شخصی باید مطالعه کنه چرا که نوع نگاه ما به امار و ارقام رو کاملا دگرگون میکنه و نشون میده که حقایق صرفا یه سری نمودار و اعداد و ارقام نیست
طیبه قوهانی عرب
۱۳۹۶/۱۰/۸
عالی مث همیشه ❤❤❤
مشاهد همه نظرات (۲)