معرفی و دانلود کتاب دروغ‌های مسلح (شیوه‌های اندیشیدن انتقادی در عصر پساحقیقت)

عکس جلد کتاب دروغ‌های مسلح (شیوه‌های اندیشیدن انتقادی در عصر پساحقیقت)
قیمت:
59500 تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب دروغ‌های مسلح (شیوه‌های اندیشیدن انتقادی در عصر پساحقیقت) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دروغ‌های مسلح (شیوه‌های اندیشیدن انتقادی در عصر پساحقیقت) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دروغ‌های مسلح (شیوه‌های اندیشیدن انتقادی در عصر پساحقیقت)

کتاب دروغ‌های مسلح (شیوه‌های اندیشیدن انتقادی در عصر پساحقیقت) اثر دانیل لویتین، برندۀ جایزه ملی کتاب تجاری در سال 2017، به‌ عنوان دستورالعملی برای شناخت انواع دروغ‌هایی که توسط رسانه‌ها شامل تلویزیون، روزنامه، تارنماها، کتاب‌ها و مقالات در جامعه انتشار می‌یابد، منتشر شده است.

کتاب دروغ‌های مسلح (Wearponized Lies) که در سال ۲۰۱۶ بانام دستورالعمل‌های دروغ منتشرشده بود جوایز مختلفی همچون جایزۀ بهترین کتاب غیرداستانی ماویس گالانت جایزه کتاب تجاری اکسیم و یکی از فینالیست‌های جایزۀ دونر در سال ۲۰۱۷ است، همچنین به‌ عنوان صد کتاب برتر توسط روزنامۀ گلوب‌اند میل در سال ۲۰۱۶ انتخاب‌ شده است.

دانیل لویتین (Daniel J. Levitin) در این کتاب از بازی‌های زبانی، دست‌کاری و تحریف آمارها توسط کارشناسان، تشویش و انحراف افکار عمومی توسط برنامه‌ها و شوهای تلویزیونی با نگاهی نقادانه و موشکافانه پرده برمی‌دارد. او با اشرافی که بر مباحث حوزه علوم شناختی دارد و با بهره‌گیری از منطق، زبان‌شناسی، علوم آماری، روانشناسی و تحلیل گفتمان، توانسته است شیوه و گفتمان انتقادی ساده ولی مؤثر و کاربردی را در رابطه با مسائل اخبار دروغ و مغالطات در فضای لجام‌گسیخته و بدون کنترل دنیای مجازی، اختیار کند.

چالشی که در پیش روی ما قرار دارد، در واقع کنکاش در مورد حقیقت است. روزگار پساحقیقت دوره‌ای از بی‌خردی خودخواسته است، در واقع چشم‌پوشی جاهلانه از تمام دستاورد‌های کلان بشری است. آن‌چه دروغ‌ها را مسلح می‌سازد، نه رسانه‌ها هستند و نه فیس‌بوک در آن نقشی دارد، بلکه آن مسئله‌ای که می‌تواند خطرناک باشد، میزان شدت باور و اعتقاد ماست. مواردی که از جانب ما برچسب غیرقابل سوال می‌خورند و دارای اطمینان حداکثری از طرف ما خواهند بود.

کتاب دروغ‌های مسلح سه بخش با عناوین ارزیابی اعداد، ارزیابی لغات و ارزیابی جهان دارد و در هر بخش به ما توضیح می‌دهد چگونه دروغ‌هایی را می‌توان با چهره‌ای متفاوت عرضه کرد و چگونه می‌توان به حقیقت نهفته در پس آن‌ها دست یافت.

در بخشی از کتاب دروغ‌های مسلح می‌خوانیم:

درواقع، اگر برنامه‌ی شما افزایش پول و بودجه برای ایجاد مراکز آموزشی و مشاوره باشد، چه راهی بهتر از این وجود دارد که آماری را مبنی بر اینکه «۷۰ درصد از دختران ده تا هجده‌ساله که به مدرسه می‌روند از لحاظ جنسی فعال هستند»، منتشر کنید. ما از دیدن هفده و هجده‌ساله‌ها در این آمار هیچ‌گونه تعجبی نمی‌کنیم، زمانی موضوع کمی عجیب به‌نظر می‌رسد که پای ده‌ساله‌ها به میان می‌آید! مطمئن باشید در اینجاست که مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها احساس خطر می‌کنند و چک‌ها را خواهند نوشت. این کاملاً بدیهی است که مقوله‌ی سن ده‌ساله‌ها تا هجده‌ساله‌ها با هم ترکیب ‌شده‌اند. ممکن است آن‌ها به‌طور فردی از لحاظ جنسی فعال باشند و یا خیر، ولی این کمک بیشتری خواهد کرد تا مواردی را که در یک سن مشابه و دارای یک تجربه‌ی یکسان هستند در کنار هم قرار دهید؛ به‌طور مثال ده تا یازده، دوازده تا سیزده، چهارده تا پانزده و شانزده تا هجده سال.

فهرست مطالب کتاب

بخش اول: ارزیابی اعداد
دیباچه
باورپذیری
سرگرمی با میانگین‌ها
فریبکاری محورها
ایجاد هیاهو با شیوه‌ی گزارش اعداد
چگونه اعداد و ارقام گردآوری می‌شوند
احتمالات
بخش دوم: ارزیابی لغات
چگونه ما می‌دانیم؟
شناسایی تخصص‌ها
نادیده گرفتن و کم‌ارزش شمردن توضیحات جایگزین
ضدعلم
بخش سوم: ارزیابی جهان
سازوکار علم
مغالطات منطقی
عالم به جهل خویش
شیوه‌های استدلال بیزی در مسائل علمی و قضایی
بررسی چهار مورد پژوهشی
خود را کشف کنید

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دروغ‌های مسلح (شیوه‌های اندیشیدن انتقادی در عصر پساحقیقت)
نویسنده
مترجمابراهیم رهنما
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات344
زبانفارسی
شابک978-600-461-015-5
موضوع کتابکتاب‌های علوم اجتماعی
قیمت نسخه الکترونیک
59500 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دروغ‌های مسلح (شیوه‌های اندیشیدن انتقادی در عصر پساحقیقت)

Abbas jamshidi
۱۴۰۱/۱۱/۲۵
رسانه‌ها ما را هیپنوتیزم میکنند و امپراطوری دروغ در جهان سیلاب مردم را به دنبال خود میکشد، چگونه؟
با دروغهای مسلح
خبرنگاران ورزیده قادرند با تکنیک‌هایی اذهان ما را فریب دهند، با کدام تکنیکها، با دروغهای مسلح
کلاً هر کتابی که عنوان تفکر انتقادی دارد مفید است، تفکر انتقادی یکی از ابزار اصلی برای
ذهن یک مدیر شایسته می‌باشد.
ما باید بتوانیم اشکالات کارها (ی خودمان یا دیگران) را دیده و در مقام اصلاح آن بر آییم.
ایراد وارد بر کار نویسنده گم شدن در جزئیات بوده، نوعی نزدیک بینی که آفتی برای نویسندگان است، از جمله خودم.
برای همین ذهن خواننده در اواسط فصول هسته میشود، شاید بهتر باشد که؛
خوانندگان گرامی بعضی قسمتها را عمیقتر خوانده و در هنگام سخن سرایی نویسنده بطور سطحی تر خوانده و رد شوند.
ali ali
۱۳۹۸/۹/۲۳
کتابی هست که هر شخصی باید مطالعه کنه چرا که نوع نگاه ما به امار و ارقام رو کاملا دگرگون میکنه و نشون میده که حقایق صرفا یه سری نمودار و اعداد و ارقام نیست
طیبه قوهانی عرب
۱۳۹۶/۱۰/۸
عالی مث همیشه ❤❤❤
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب دروغ‌های مسلح (شیوه‌های اندیشیدن انتقادی در عصر پساحقیقت)

برای دریافت کتاب دروغ‌های مسلح (شیوه‌های اندیشیدن انتقادی در عصر پساحقیقت) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.