دانلود کتاب در آستانه‌ خوشبختی (زندگی‌نامه‌ رمان‌گونه‌ فرانتس کافکا)

  • از: آلویس پرینتس، ابوذر آهنگر
  • ناشر: نشر روزگار
  • ۴ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب در آستانه‌ خوشبختی (زندگی‌نامه‌ رمان‌گونه‌ فرانتس کافکا) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب در آستانه‌ خوشبختی (زندگی‌نامه‌ رمان‌گونه‌ فرانتس کافکا) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب در آستانه‌ خوشبختی (زندگی‌نامه‌ رمان‌گونه‌ فرانتس کافکا)

کتاب در آستانه‌ خوشبختی (زندگی‌نامه‌ رمان‌گونه‌ فرانتس کافکا)، اثری فوق‌العاده خواندنی است. آلویس پرینتس، در این کتاب فرانتس کافکا را در جمع خانواده، دوستان و زن‌هایی که دوست‌شان داشت، نشان می‌دهد و از آن طریق اطلاعات متنی و ادبی‌ فوق‌العاده‌ای از وی را در اختیار دانشجویان و علاقه‌مندانِ کافکا در هر سن و سالی قرار می‌دهد.

آثار فرانتس کافکا جزئی از ادبیات جهانی به شمار می‌آیند، که برای هر خواننده تازه‌ای جذاب، شگفت‌انگیز و معماگونه هستند. آقای آلویس پرینتس (Alois Prinz) داستان زندگی‌ فرانتس کافکا را تالیف کرده و برای دست‌یابی به شیوه زندگی روزمره وی از راه متن‌ها و عکس‌ها و اشارات، نقبی بدان زده است.

مطابق مقاله روزنامه "زوددویچه تسایتونگ süddeutsche Zeitung" آقای پرینتس بدون آن که در مورد جزییات ریز نویسنده اعم از تاریخ، ساعت و زمان، موجبِ ملال خواننده بشود، هر شخصی را پس از مطالعه کتاب در آستانه‌ خوشبختی (زندگی‌نامه‌ رمان‌گونه‌ فرانتس کافکا) (Auf der Schwelle zum Glück)، برای ورود به جهان ادبی‌ کافکا مسلح می‌سازد.

همیشه وقتی صحبت از صد کتاب برتر دنیا در میانه می‌آید، در ردیف ده کتاب نخست جهان در کنار آثار جاویدانی مانند دُن کیشوت نوشته سروانتس اسپانیایی، برادران کارامازوف نوشته داستایوفسکی روسی، هملت نوشته شکسپیر انگلیسی، کمدی الاهی نوشته دانته ایتالیایی، فاوست نوشته گوته آلمانی، گلستان و بوستان اثرِ سعدی ایرانی، چشم‌مان بر کتابی به نام "محاکمه" نوشته فرانتس کافکا، نویسنده معاصر آلمانی زبان اهل کشور چک می‌افتد.

کافکا از معدود نویسندگانی است که تاکنون بر روی اکثر نویسندگان مطرح دنیا مانند گابریل گارسیا مارکز، آلبر کامو، ژان پل سارتر، ویلیام فالکنر، پتر هاندکه، میلان کوندرا و نیز آقای "صادق هدایت" نویسنده کشور خودمان اثر گذاشته است و به جرات می‌توان ابراز داشت که نویسندگان روز دنیا و نیز نویسندگان آتی دنیا نیز از تاثیر وی دور نباشند. اعجاب کافکا شاید در همان شگردِ دشوارِ سهل و ممتنع بودن نهفته باشد. شگردی که حافظ را برای تمامی اعصار در قله شعرای جهان نهاده، غزلیات مولوی را به عرش رسانده، خیام را جهانی کرده و باباطاهر عریان را دنیاگیر ساخته است.

فرانتس کافکا (Franz Kafka) از بزرگ‌ترین نویسنده‌های یهودی مذهب اروپایی است که خود نیز بنا بر یادداشت‌ها، خاطرات، نقل قول‌ها و نیز تحقیقات محققین از نویسندگان پیشین خود چون فیودور داستایوفسکی، آنتون چخوف، گوستاو فلوبر، آگوست استریندبرگ و گوته، فریدریش ویلهلم نیچه و نیز زیگموند فروید تاثیر پذیرفته است. هر چند کافکا در فن نویسندگی، فن منحصر به خود را رعایت می‌کرد و توانست اسلوب نویسندگی تازه‌ای را وارد دنیای ادبی نماید.

کافکا این نویسنده یهودی که در اقلیت بودنِ قوم خویش را از کودکی با تمام وجود احساس می‌کرد، حس تنها بودن ظاهری و نیز حس سترگ متروک بودن بشری را در قالب داستان‌هایی وحشت انگیز و به همان نسبت تمسخر آلود مانند: محاکمه، قصر، مسخ و داوری به رشته تحریر در آورد. کافکا را هم از نویسنده گان مکتب سورئالیست و هم جز نویسندگان اگزیستانسیالیست قلمداد می‌کنند.

در کتاب آستانه‌ خوشبختی (زندگی‌نامه‌ رمان‌گونه‌ فرانتس کافکا)، آلویس پرینتس کوشیده است ضمن زدودن تمام ابهامات و پیچیدگی‌هایی که به مرور زمان و البته به ناروا کافکا را احاطه کرده‌اند و خواننده را بر خلاف موارد معمول نه با کافکایی راهب مسلک و خارق‌العاده و معصوم که با کافکایی انسانی، واقعاً انسانی که می‌توان او را و شرایط او را و تمام علل و سببی که او را به نوشتن چنین آثار بزرگی رهنمون شده‌اند، آشنا سازد. وی می‌کوشد از خلال کلیه آثاری که در مورد کافکا نوشته شده‌اند و نیز از میان نامه‌ها و یادداشت‌ها و نیز آثار نوشتاری‌ خودِ کافکا، منبع جامع و تقریباً تازه‌ای از زندگی و کار این نویسنده بزرگ آلمانی زبان را ارایه دهد. شاید به درستی هم حق با روزنامه‌های آلمانی باشد که به مناسبت نشر این اثر نوشتند که بعد از مطالعه اثر تحقیقی‌ آقای پرینتس می‌توان بار دیگر با نگاهی تازه و البته آگاه به سراغ آثار کافکا رفت.

آقای آلویس پرینتس (Alois Prinz) محقق آلمانی متولد سال 1958 و فارغ التحصیل رشته ادبیات و فلسفه است. از وی به ویژه آثاری در زمینه زندگی‌نامه اشخاص مشهور دنیا قابل ذکر هستند. برخی از آثار وی عبارتند از: بهشت هیچ کجا نیست، زندگینامه جرج فورستر، ادیب و دانشمند بزرگ آلمانی‌ی قرن 18 - پیشه فلسفه یا عشق به جهان، زندگینامه خانم هانا آرنت از فعالان سیاسی آلمان - در بطن هر آغاز، معجزه‌ای نهفته است، زندگینامه هرمان هسه، نویسنده آلمانی - ترجیحا عصبانی تا غمگین، زندگینامه خانم اولریکه ماریه ماینهوف، روزنامه نگار جنجالی آلمان - در آستانه خوش بختی، زندگینامه فرانتس کافکا، نویسنده چک - نخستین مسیحی، زندگینامه آپوستلس پاولوس از قدیسان مسیحی - بیش از آن چه فکر می‌کنی، ده نفری که در شناخت خود موفق بوده‌اند.

در بخشی از کتاب در آستانه‌ خوشبختی (زندگی‌نامه‌ رمان‌گونه‌ فرانتس کافکا) می‌خوانیم:

ماکس برود که دوست داشت رفیق‌اش را در محل درمانی‌ مشهور دافوس ببیند، اکنون که می‌بیند دوست‌اش به گوشه پرت افتاده‌ای از جهان خزیده است، تنها سرش را تکان می‌دهد. برود خود آن موقع در برلین بود و هنوز هم از زندگی‌ جوشان در این جهان شهر، از تئاترها، کمدی‌ها و کاباره‌ها سرمست است. وی دو سخنرانی ایراد کرده و با افراد بی‌شماری آشنا شده است. علاوه بر افراد مشهور با دختر خدمتکار زیبایی هم در هتل آشنایی به هم زده است. نام وی امی Emmi است و برود سخت عاشق وی شده است. امی در چشم او بیش از یک ماجرای عشقی‌ گذرا است. سال‌هاست که احساس می‌کند با وجود تمام کتاب ها، سفرها، و موفقیت‌ها آدم ناخوشبختی است، و اعتقاد دارد که تنها یک معشوقه می‌تواند اوضاع‌اش را بهبود ببخشد.

کافکا برای دوست‌اش آرزوی بهترین‌ها را دارد. با این حال نمی‌تواند باور کند که اوضاعِ دوست‌اش در عشق تازه خوب باشد. این ماجرای تازه به کجا خواهد انجامید؟ به یک نامه نگاری؟ شب‌های عاشقانه با هم بودن؟ گشت‌های آخر هفته؟ این‌ها به نظر کافکا در مورد دیگران ناممکن هستند. بدبختی و فلاکتی که در این جا راه را برای خود هموار می‌کرد، همیشه مقابل چشم‌های او قرار دارد.

باور نمی‌کند بتواند از آن دوری کند. چرا که دوست او به نظرش توسط نیروهایی هدایت می‌شود که حتی شکست در این عشق را هم پشت سر می‌گذارد و به جست و جوی ناممکن بعدی برخواهد خواست. برود همیشه به نصایح و مشاوره‌های دوست‌اش بها می‌دهد اما در این مورد حاضر به قبول هیچ داوری نیست.

 ۳۴۴ صفحه، ۱,۰۱۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-374-281-2 

چاپ ۱۳۹۲: ۱۸۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۲۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
سیری اجمالی در ادبیات معاصر آلمان
فهرست نویسنده گان آلمانی‌ی برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبیات
فرانتس کافکا 
فصل اول: سرآغاز
فصل دوم: پراگ، خیابان نیکلاس Niklas شماره‌ی 36، طبقه‌ی چهارم
فصل سوم: حقایق عُریان
فصل چهارم: پسری بد
فصل پنجم: آل ورو عدن ( به سوی بهشت عدن حقیقی) Al Vero Eden
فصل ششم: "کافه سافوی" Café Savoy
فصل هفتم: گوته و مارگارته
فصل هشتم: آفتاب، هوا و دختر
فصل نهم: رؤیاهای حقیقی
فصل دهم: فرانتس، حیوان
فصل یازدهم: امتحان کن ببین که چه کسی تا ابد پای‌بند می‌ماند
فصل دوازدهم: نه زنده ، نه مُرده 
فصل سیزدهم: ازدواج کردن و / یا برلین
فصل چهاردهم: در هتل "آسکانیشرهُف Askanischerhof"
فصل پانزدهم: جنگ جهانی
فصل شازدهم: زیر نور ضعیف یک فرشته
فصل هفدهم: زبان بدن
فصل هجدهم: موش و گربه
فصل نوزدهم: شیطان بر روی پل
فصل بیستم: ترس و واهمه
فصل بیست و یکم: خوراکِ اشتباه 
فصل بیست و دوم: قفل (قصر)‌های هوا 
فصل بیست و سوم: در آستانه‌ی خوش بختی
فصل بیست و چهارم: بیمار شماره‌ی 12 یا مفهوم عشق

راهنمای دانلود کتاب در آستانه‌ خوشبختی (زندگی‌نامه‌ رمان‌گونه‌ فرانتس کافکا)

برای دانلود کتاب در آستانه‌ خوشبختی (زندگی‌نامه‌ رمان‌گونه‌ فرانتس کافکا) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  در آستانه‌ خوشبختی (زندگی‌نامه‌ رمان‌گونه‌ فرانتس کافکا)
محمد مبلغ بامیانی
۱۳۹۷/۴/۱۲
بسیارمفیدوقابل تقدیرازشماعریران اجرم علی الله
کاوه عزیزی
۱۳۹۶/۱۰/۲۴
یک کتاب خواندنی و دقیق درباره‌ی زندگی نویسنده و اندیشمند شهیر فرانتس کافکا.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)