دانلود کتاب در باب امپراطوری


خرید کتاب الکترونیک

برای دانلود قانونی کتاب در باب امپراطوری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب در باب امپراطوری

نوشته‌های برجسته‌ی فرانسیس بیکن در خصوص موضوعاتی چون خشم و جاه‌طلبی، حسادت و فرمانروایی و تاکید او بر برهان و استدلال او را بعنوان بنیان‌گذار تفکر علمی نوین معرفی کرده‌اند. کتاب در باب امپراطوری نیز این موضوعات را در بر می‌گیرد.

فرانسیس بیکن (Francis Bacon) در 26 ژانویه 1561‌م در مهمانخانه یورک، واقع در استرند نزدیک لندن، به دنیا آمد. پدر او نیکلا بیکن در بیست سال اول سلطنت الیزابت، مهردار سلطنتی بود. مادر بیکن، لیدی آن کوک، خواهر زن سر ویلیام سسیل معروف به لرد باردلی خزانه دار ملکه الیزابت و یکی از مقتدرترین مردان انگلیسی بود. در اواخر عمر مغضوب دربار انگلیس گردید و خانه‌نشین شد و به تألیف و پژوهش پرداخت.

از آثار معروف فرانسیس بیکن می‌توان از کتاب‌های «ارغنون جدید»، «فزونی و ارجمندی دانش»، «تاریخ هانری هفتم»، «احیای بزرگ»، «مقالات»، «رد فلسفه‌ها»، «افکار و نتایج» و نهایتاً «آتلانتیس نو» نام برد.

در تمام طول تاریخ بعضی از کتاب‌ها جهان را تغییر دادند و شیوه نگاه ما به خودمان و دیگران را دگرگون کردند. آن‌ها به مباحث، اختلافات عقاید، جنگ‌ها و انقلاب‌ها الهام بخشیده‌‌‌اند. آن‌ها زندگی‌های بسیاری را ساخته‌اند و یا تباه کرده‌اند. حالا نشر روزگار نو برای شما کارهای متفکران بزرگ، پیشگامان، اصلاح طلبان و طالع بینان را فراهم آورده است. ایده‌هایی که مدنیت را تکان داد و به ما کمک کرد تا آن چه که اکنون هستیم باشیم. (ایده‌های بزرگ)

در بخشی از در باب امپراطوری (Of Empire) می‌خوانیم:

هیچ خویی به اندازه‌ی عشق و حسد، این چنین جذاب و مسحور کننده نبوده است. هر دو امیالی پر حرارت‌اند که به آسانی در قالب القائات و تخیلات می‌گنجند و به سهولت به چشم می‌آیند، به‌ویژه در حضور موضوعاتی که (البته به شرط وجود) به جذابیت منتهی می‌شوند. در کتب مقدس نیز از حسد به چشم شیطان یاد شده و منجمان نیز از تأثیرات شوم ستارگان به نماد شیطان یاد می‌کنند. به نظر می‌رسد که اعتقاد به تابش یا تشعشع چشم حسود هنوز وجود دارد. برخى نیز چنان نکته سنج بوده‌اند که متذکر شده‌اند زمان به اوج رسیدن صدمه‌ی چشم حسود، در هنگام پیروزى و یا شکوه مشهود فرد مورد حسادت است، زیرا در این حالت حسادت تحریک می‌گردد و علاوه بر آن، نیت شخص حسود تظاهر بیرونی می‌یابد و با پدیده‌هایی که ذکر خواهد شد مواجه می‌گردد.

 ۷۲ صفحه، ۷۰۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-7339-35-0 

چاپ ۱۳۹۵: ۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۹۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیک

فهرست مطالب

مقدمه
در باب انتقام
در باب والدین و فرزندان
در باب تجرد و تأهل
در باب حسادت
در باب عشق
در باب مسند
در باب نیکی و نیک طبعی
در باب سفر
در باب فرمانروایی
در باب نیرنگ
در باب خودبینی
در باب ابداعات
در باب مخارج
در باب کنترل سلامت
در باب سوء‌ظن
در باب سخن گفتن
در باب ثروت
در باب جاه‌طلبی
در باب زیبایی
در باب نقص
در باب ساختمان
در باب بوستان‌ها
در باب مذاکرات
در باب خدمات
در باب مطالعه
در باب خودستایی
در باب خشم

راهنمای دانلود کتاب در باب امپراطوری

برای دانلود کتاب در باب امپراطوری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  در باب امپراطوری
Ahmad Alizade
۱۳۹۶/۷/۳۰
با سلام از زحمات بی‌دریغ تون سپاس گذارم‌ای کاش میشد ما مردم ایران بتونیم فرهنگ مون رو کامل تر کنیم با خواندن کتاب
کاوه عزیزی
۱۳۹۶/۶/۲۵
یک کتاب فوق العاده پر از نکات خواندنی و مفید.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)