دانلود کتاب در جنگ گرماهسته‌ای (جلد اول)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب در جنگ گرماهسته‌ای (جلد اول) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب در جنگ گرماهسته‌ای (جلد اول)

کتاب در جنگ گرماهسته‌ای (جلد اول) در حقیقت مجموعه‌ای از سخنرانی‌ها است که به مسئله‌ی سلاح‌های هسته‌ای می‌پردازند و هرمان کان نیز نظرات خود را در این زمینه بیان می‌کند.

هرمان کان (Herman Kahn) این کتاب را در سال 2007 منتشر کرد و در همان زمان جنجال‌های فراوانی با خود به همراه داشت. کتاب جنگ گرماهسته‌ای (On Thermonuclear War) با خود منطق را وارد این قضیه کرد تا از فاجعه جلوگیری کند. بخش عمده‌ای از این کتاب به مقابله با سلاح‌های هسته‌ای، جلوگیری و محدود کردن آن‌ها می‌پردازد.

شاید بد نباشد بدانید؛ هرمان کان یک دانشمند راهبردهای نظامی در ایالات متحده‌ی آمریکا بود و نظریه‌ها و سخنرانی‌های ارزشمندی در زمینه‌ی سلاح‌های هسته‌ای دارد. وی در قرن بیستم میلادی در زمره‌ی مهم‌ترین و تأثیرگذارترین چهره‌های علمی و سیاسی بود که با هر اظهار نظر خود تحولی بزرگ ایجاد می‌کرد.

در بخشی از کتاب جنگ گرماهسته‌ای (جلد اول) می‌خوانیم:

حدود شش تا هفت سال پیش شکافت فناوری در مؤسسه‌ی رند و در فناوری انجام تحلیل سیستم‌ها و مطالعات نظامی وجود داشت. طبیعت این شکاف فناورانه آنقدر ساده است که برخی خوانندگان درباره‌ی ادعای من درباره‌ی ثبت اختراع برای رند عصبانی خواهند شد و بقیه درباره‌ی استفاده من از کلمه‌ی بلندپروازانه‌ی «شکاف»، ایراد خواهند گرفت. هر دوی این آزردگی‌ها توجیه خواهند شد اما در واقع یک رخداد مهم برای رند است.

طبیعت شکاف ساده بود. در روزهای اول در رند بیشتر مطالعات شامل تلاشی برای یافتن سیستم بهینه با داشتن یک مجموعه معین از شرایط، اهداف و اقدامات بود. در اینجا تأکید روی مقایسه هزارها و بعضاً ده‌ها هزار سامانه مختلف تحت شرایط آرمانی است؛ سپس بهترین انتخاب می‌شود. در حقیقت ما تلاش کردیم چنین چیزهایی را با یک تحلیل دقیق به عنوان دمای ورودی بهینه توربین موتور یک توربوجت انتخاب کنیم.

اگر تحلیلگران اندکی پیچیده بودند، یک تحلیل حساسیت انجام می‌دادند تا نتایج تغییر مفروضات را مطالعه کنند. با این حال، با تحلیل حساسیت یا بدون آن، توجه به سمت یافتن سامانه بهینه از بین میلیون‌ها سامانه ممکن معطوف شد که در آن مقایسه‌ها همه در یک زمینه معین باشند. به طور طبیعی، رایانه سرعت بالا نقش مرکزی در تمام این روند بازی می‌کند.

برخی اوقات، محققان ما مباهات زیادی به چالاکی رایانه سرعت بالای خود دارند. آن‌ها ملاحظه کردند «بیش از یک میلیون محاسبه در این تحلیل انجام گرفت» یا «این اولین تحلیلی است که انسان انجام داده است که در آن 10 میلیون عمل ضرب انجام شده است». یا حتی، این × نتایج حاصل از یک محاسبه پیچیده است که توسط رایانه‌های سرعت بالا و با استفاده از پیشرفته‌ترین روش‌های ریاضی موجود انجام شده‌اند. آیا می‌خواهید با یک دستگاه الکترونیکی که توسط تمام منابع علوم جدید از آن پشتیبان تهیه شده است بحث کنید؟ تنها جواب ممکن به این سؤال، آری است.

 ۴۱۸ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6350-74-7 

چاپ ۱۳۹۸: ۷۳۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه‌ای بر ویرایش
پیشگفتار
سخن نخست
تقدیر و تشکر
سخنرانی اول: ماهیت و امکان‌­پذیری جنگ گرماهسته­‌ای
فصل اول: راهبردهای ملی جایگزین
فصل دوم: آیا بازماندگان به مردگان رشک خواهند برد؟
فصل سوم: نه فراموشی نه تسلیم
سخنرانی دوم: تدوین و آزمایش اهداف و برنامه‌ها
فصل چهارم: اهداف متناقض
فصل پنجم: تنش‌ها و فشارها
فصل ششم: نکات تکمیلی درباره مسائل نظامی

راهنمای دانلود کتاب در جنگ گرماهسته‌ای (جلد اول)

برای دانلود کتاب در جنگ گرماهسته‌ای (جلد اول) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  در جنگ گرماهسته‌ای (جلد اول)

نظرات کتاب در جنگ گرماهسته‌ای (جلد اول)

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.