دانلود کتاب دشمنان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب دشمنان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب دشمنان

در کتاب دشمنان سیزده داستان آنتون چخوف با ترجمه روان سیمین دانشور آمده که همه از مهم‌ترین داستان‌های کوتاه این نویسنده بزرگ روس هستند.

آنتوان چخوف (Anton Pavlovich Chokhov) متولد 1860، داستان نویس، نمایشنامه پرداز روس یکی از پیشروان داستان کوتاه نویسی در ادبیات جهان، او زادۀ تاگانروک که در جنوب روسیه است. در ۱۸۸۴ تحصیلات خود را در رشتۀ پزشکی به پایان رساند ولی به جای طبابت بیشتر به نوشتن داستان پرداخت. او در این راه صاحب سبکی خاصی و تکامل یافته شد. وی در ۱۸۹۰ سفری به جزیرۀ ساخالین کرد که تبعیدگاهی برای محکومان امپراتوری تزار بود، در بازگشت از این جزیره، مجموعه داستان‌های ساخالین را منتشر کرد که از آثار به یاد ماندنی در زمینه کیفر شناسی است. چخوف مبتلا به بیماری سل بود و به همین علت در ۱۹۰۴ در حالی که سن چندانی نداشت درگذشت.

در بخشی از کتاب دشمنان می‌خوانیم:
در حدود ساعت ده یک شب تیره در ماه سپتامبر، تنها پسر دکتر کریلوف پزشک دولتی، که نامش آندری و شش ساله بود، از دیفتری مرد. درست همان موقع که زن دکتر در برابر تخت بچۀ مرده‌اش به زانو درآمد و اولین حملۀ نومیدی بر او تاختن گرفت، صدای زنگ در سرسرای ساختمان به شدت طنین انداخت.

وقتی بیماری دیفتری به این خانه پا گذاشت، تمام نوکرها را صبح همان روز از خانه بیرون فرستادند. کریلوف خودش دم در رفت. همان‌طور که بود، یکتاپیرهن، بی‌این‌که حتی دکمه‌های جلیقه‌اش را ببندد، یا صورت خیس و دست‌هایش را خشک بکند؛ دست‌هایی را که با اسیدفنیک دیگر سوخته شده بود. سرسرا تاریک بود و شخصی که داخل شد از او فقط هیکل میانه‌بالا و شال‌گردن سفید و صورت رنگ‌پریده‌اش را می‌شد تشخیص داد. صورتش که به‌طور غیر عادی چنان زنگ‌پریده بود که انگار حضورش سرسرای تاریک را کمی روشن می‌کرد.

 ۳۲۰ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-351-258-3 

چاپ ۱۳۹۰: ۴۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش‌گفتار
چند خاطره از چخوف
جیرجیک
دشمنان
فراری
رؤیاها
یک اتّفاق ناچیز
ساز روچیلد
بوسه
راهب سیاه‌پوش
تیفوس
گوسیف
بانو و سگ ملوس‌اش
وانکا
هاملت مسکویی

راهنمای دانلود کتاب دشمنان

برای دانلود کتاب دشمنان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  دشمنان

نظرات کتاب دشمنان

سوران خالدی نیا
۱۳۹۷/۸/۲۳
خود این کتاب دلیل محکم بر قدرت کتاب دارد. آنتوان چخوف. خودش یعنی آخر فهم او نقدی ندارد.. سپاس از این برنامه و کتاب راه. ممنون عالی در حد خود امسم کتاب
pari sepehry
۱۳۹۷/۱/۲
من نخوندمش. نمیدونستم باید این کتاب رو بخونم یا کتاب سه سال نوشته چخوف. الان دارم سه سال رو میخونم ولی حتما این کتاب رو هم می‌خونم
معین کریمی
۱۳۹۶/۶/۹
یکی از مهمترین دلایل فروش بالای این کتاب تو ایران بی‌شک ترجمه مرحوم سیمین دانشور بزرگوار است. به هیچ عنوان این عنوان رو از دست ندین و مطالعه کنین.
مشاهد همه نظرات (۱۰)