معرفی و دانلود کتاب دوست من ایزابل

عکس جلد کتاب دوست من ایزابل
قیمت:
۱۶,۵۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب دوست من ایزابل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دوست من ایزابل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دوست من ایزابل

کتاب دوست من ایزابل به قلم الیزا ولوسون، ماجرای دو کودک است که یکی‌شان نشانگان داون دارد. آن‌ها با وجود تفاوت‌هایی که با یکدیگر دارند، دوستان خوبی برای هم هستند. این داستان بیانگر این است که چگونه تفاوت‌ها می‌تواند دنیای جالب‌تری برای کودکان بسازد.

موضوع کتاب دوست من ایزابل (My friend Isabelle) چیست؟

چارلی و ایزابل دو دوست هم‌سن و سال هستند که با هم تفاوت دارند، به دلیل این که ایزابل دختری با نشانگان داون است، یعنی از لحاظ ظاهری و ذهنی خیلی شبیه به چارلی نیست. ایزابل می‌تواند خیلی از کارها را مانند چارلی انجام دهد، اما به وقت بیشتری نیاز دارد. این دو نقش کوچک خود را در ساختن دنیایی که بتوان در آن راحت‌تر زندگی کرد، به خوبی ایفا می‌کنند. مادر چارلی به او می‌گوید: «با تفاوت‌ها دنیا زیباتر می‌شود».

این کتاب در سامانه کنترل کیفیت منابع آموزشی و تربیتی شبکه رشد مورد تأیید وزارت آموزش‌ و پرورش قرار گرفته است.

نشانگان داون چیست؟

نشانگان داون نمود ظاهرى و ذهنى دارد، به این معنى که قیافه و میزان یادگیرى کودکان داراى نشانگان داون با کودکان دیگر فرق دارد. از سوى دیگر، هیچ‌کدام از کودکان داراى نشانگان داون شبیه به هم نیستند. آن‌ها به لحاظ جسمى انعطاف پذیرى بالایى دارند؛ چشمانشان به سمت بالا کشیده شده است؛ گوش‌ها و بینى کوچکى دارند و نسبت به سایر کودکان رشد و یادگیرى ضعیف‌تری دارند. همۀ کودکان شخصیت منحصر به فرد خودشان را دارند و با سایر اعضاى خانواده در برخى از ویژگی‌ها مشترک هستند.

درباره‌ی مجموعه داستان‌های «کودکان توانایی‌های متفاوت دارند»:

نشر بوی کاغذ (بوکا) سعی دارد با انتشار مجموعه «داستان‌های کودکان توانایی‌های متفاوت دارند» برای کودکان و نوجوانان که شرایط متفاوت و ویژه‌ای نسبت به بقیه دارند، گامی سودمند و مفید در بهبود ارتباط والدین، معلمان و همسن و سالان این کودکان و نوجوانان بردارد. این نشر سعی می‌کند نیازهای ویژه‌ای که در روند آموزش باید مورد توجه قرار گیرد با داستان‌ها نمایش دهد.

آنچه دارای اهمیت است اعتقاد و باور به ارزشمندی این کودکان همانند تمام کودکان دیگر و اهمیت حضورشان در جامعه کنار دیگران است؛ چگونگی پذیرش و احترام به تفاوت‌های آنان مانند سایر تفاوت‌هایی که در همه انسان‌ها وجود دارد اصلی است که نباید فراموش شود.

الیزا ولوسون (Eliza Woloson) را بیشتر بشناسیم:

الیزا ولوسون نویسنده، کارآفرین، بنیان‌گذار و مدیر عامل شرکت Women Have Wins است. او در سال 2012 جایزه حقوق بشر را دریافت کرد و او در سال 1997 سازمانی غیرانتفاعی به نام «صندوق جهانی آموزش و پروش» تاسیس نمود که کار این نهاد ساخت کتابخانه برای پرورشگاه‌های سراسر دنیا است.

جوایز و نکوداشت‌های کتاب دوست من ایزابل:

- برنده‌ی جوایز رسانه‌ای iParenting در سال 2014
- این کتاب جالب معصومیت و خرد بچه‌ها را ارج می‌نهد. همه‌ی ما می‌توانیم از این داستان که دارای ارزش والای دوستی است، بیاموزیم. (یونیس کندی شری‌ور: موسس المپیک ویژه)
- کتابی جادویی، ساده و زیبا که فرهنگ فراگیرسازی را اشاعه می‌دهد. (الیزابت گودوین: رئیس و عضو هیئت موسسه انجمن ملی نشانگان داون)

کتاب دوست من ایزابل مناسب چه کسانی است؟

داستان آموزنده و زیبای این کتاب به کودکان 3 تا 7 سال می‌آموزد که با وجود تفاوت‌ها می‌توان با کودکان دیگر دوست شد و همین تفاوت‌ها باعث می‌شود دوستی‌ها شیرین‌تر و زندگی جذاب‌تر شود.

در بخشی از کتاب دوست من ایزابل می‌خوانیم:

اسم من چارلی است و این دوستم ایزابل است. گرچه هر دو هم‌سن و سال هستیم اما با هم فرق داریم. من قدم بلند است و ایزابل قدش کوتاه. من سریع می‌دوم اما ایزابل آهسته‌تر می‌دود.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دوست من ایزابل
نویسنده
مترجمپیوند میهن دوست
ناشر چاپینشر بوی کاغذ
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات29
زبانفارسی
شابک978-622-6070-11-9
موضوع کتابکتاب داستان کودک
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دوست من ایزابل

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب دوست من ایزابل

برای دریافت کتاب دوست من ایزابل و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.