دانلود کتاب ذهنت را خلاص کن


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ذهنت را خلاص کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ذهنت را خلاص کن

کتاب ذهنت را خلاص کن برگرفته از توصیه‌ها و سخنرانی‌های راهبی بودایی به نام فرا آجان مانوپ آپاسامو است که بدون دادن امید‌های واهی در مورد آینده و در واقع با چند روش ساده و باور نکردنی اما عملی به شما می‌آموزد که چطور افکار منفی خود را مهار و در زمان حال زندگی کنید.

کتاب ذهنت را خلاص کن (Knowing your mind… Enriching your life) اثری است کوچک ولی نیرومند؛ زیرا نه تنها ذات و چیستی ذهن را تشریح می‌کند بلکه می‌تواند جنبه‌های جدید آن را هم معرفی نماید.

فرا آجان مانوپ آپاسامو در این کتاب نه تنها به ما می‌آموزد که ذات ذهن را درک کنیم، بلکه اصرار دارد متوجه شویم وقتی روی مشاهدات، پیروی و هشیار نگهداشتن ذهنمان کار می‌کنیم، می‌توانیم به تسلط کافی از آن برسیم.

جسم و ذهن به هم وابسته‌اند. حتما متوجه شده‌اید روزهایی که از ته دل شاد و خوشحال هستید و لبخند می‌زنید، احساس سلامتی دارید و پوستتان می‌درخشد، اما وقتی غمگین و افسرده هستید جسمتان احساس ضعف می‌کند و حتی ممکن است مریض شوید. بنابراین، وقتی جسم سالمی داشته باشید ذهن شما در آرامش به سر می‌برد.

ذهن ما بسیار مهم است. اگر آن را از طریق مشاهده و مراقبت دائم بشناسیم، به این روش عادت کرده و در نتیجه یاد می‌گیریم که از رنج کشیدن رهایی یابیم. تمرین‌های دینی و مذهبی به منظور شناخت و دانستن در مورد ذهن به نسبت امری جدید شناخته شده می‌باشد و هیچکس قبل از بودا اینکار را انجام نداده است. او به ما می‌آموزد که چطور خود را درک کنیم و نسبت به فعالیت‌های ذهن هشیار باشیم.

برای مثال، با آگاهی از اینکه خشمگین هستید، می‌توانید آن احساس را خاموش کنید. همین موضوع می‌تواند در مورد احساسات دیگر نظیر آشفتگی و پریشانی و یا عصبی بودن هم اتفاق بیفتد. اگر به طور هشیارانه وقتی این احساسات ظاهر می‌شوند نسبت به آن‌ها آگاهی داشته باشید، می‌توانید آن‌ها را ناپدید کنید.

با خواندن کتاب ذهنت را خلاص کن از شر افکار منفی خود خلاص شوید و به موفقیت‌های بزرگ بدون ترس و نگرانی دست یابید.

جملات برگزیده‌ی کتاب ذهنت را خلاص کن:

- ذهن انسان بسیار قابل ملاحظه است. همه چیز بواسطه ذهن دست یافتنی است.
- همانگونه که ذهن می‌تواند خوشبختی به ارمغان بیاورد می‌تواند به تباهی هم منجر شود.
- ذهن شما مانند یک لیوان خالی است.

فرا آجان مانوپ آپاسامو را بیشتر بشناسیم:

فرا آجان مانوپ آپاسامو (Phra Ajahn Manop Uppasamo) در اول ژوئن سال 1955 به دنیا آمد، او یکی از 8 فرزند یُم و پیم چانتاسیت بود که در استان چانتابوری تایلند زندگی می‌کردند.

22 ژوئن سال 1955، در سن 20 سالگی او برای راهب شدن به معبد "بودی لانکا" واقع در محله نا یای آرم استان چانتابوری پیوست و در آن هنگام سیری چانتاناویت مرشدش بود. کمی پس از پیوستن به معبد او با موفقیت مرحله اول و دوم امتحانات داما را پشت سر گذاشت. امروز او یکی از استادان برجسته مراقبه است.

در بخشی از کتاب ذهنت را خلاص کن می‌خوانیم:

آیا تابحال به این موضوع پی برده‌اید که اگر ذهن خود را رها کنید چیزهای خوشایند و ناخوشایندی برای فکر کردن به آن‌ها پیدا می‌کند؟ اگر به چیزهای منفی و چیزهایی که دوست ندارید فکر کنید، احساس افسردگی و نگرانی و ناخرسندی خواهید کرد. اما حقیقت این است که نه تنها با فکر کردن در مورد چیزی که از آن نفرت دارید رنج می‌برید بلکه فکر کردن درمورد چیزهایی که دوستشان دارید نیز شما را آزرده خاطر می‌کند.

فکر کردن به چیزهایی که با آن‌ها عشق می‌ورزید می‌تواند به انواع اضطراب و دلشوره منجر شود. به ظاهر و در ابتدا شما خوشحال به نظر می‌رسید. اما اگر در این موضوع دقیق شوید و دقیقا شرایط ذهن خود را قبل از عاشق شدن با شرایط ذهن بعد از عاشق شدن مقایسه کنید، آیا تفاوتی می‌بینید؟ پی خواهید برد که قبل از عاشق شدن شما به ندرت مضطرب و عصبانی می‌شدید. اما زمانی که کسی را دوست دارید بیشتر حساس و نگران می‌شوید و متمایل به غم و غصه هستید. شما همیشه نگران این هستید که چه اتفاقی برای موجودی که به آن وابستگی پیدا کرده‌اید خواهد افتاد. اگر او کسی است که شما دوستش دارید نگران این هستید که او عاشق کس دیگری شود. رنج کشیدن تنها از تفکر در مورد عشق و نفرت و یا علایق و بیزای‌های ما سرچشمه نمی‌گیرد. خود عمل فکر کردن، به خودی خود دلیل دیگر رنج کشیدن است.

برای مثال، ممکن است ما به تجربه خوشایندی فکر کنیم که در حال تمام شدن یا گذشتن است، این می‌تواند غصه ایجاد کند چرا که ما نمی‌خواهیم این تجربه پایان یابد. همچنین در مورد تجربیات تلخ نیز اگر در مورد آن‌ها فکر کنیم حتی فکر آن‌ها ذهن را می‌آزارد.

 ۱۰۱ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-986136-4 

چاپ ۱۳۹۹: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
پیش گفتار
شناخت ذهن ما را قادر می‌سازد داما را بشناسیم
فصل اول: ذهن و حواس: شگفتی‌های قدرت انسان
ذات ذهن
جداسازی ذهن از افکار بد
شناخت خود و تفکر در مورد آن
جستجوی خوشبختی در خودتان
فصل 2: مدیریت ذهن
ذهن خود را از طریق تمرین‌های داما مدیریت کنید
کنترل ذهن از طریق مشاهده (نظارت)
مشاهده ذهن (نظارت بر ذهن) با هشیاری کامل و ذهن آگاهی
فصل سوم: استفاده از بدن جهت تعلیم ذهن
تنفس: اولین درس برای رها شدن ذهن
تمرین ذهن آگاهی بوسیله مشاهده دم و بازدم
تمام نقاط بدن خود را حس کنید: دو تکنیک بسیار موثر
مراقبه در حال راه رفتن: بهترین تمرین تمرکز حواس
تکنیک‌های مراقبه در حال راه رفتن
مزایای مراقبه در حال راه رفتن
جسم پناهگاه ذهن
فصل 4: رشد و ارتقا تمرکز حواس از طریق تامل و تعمق ذهن
چطور در ذهن خود تعمق کنید
4 نوع هشیاری کامل
در جنگ با بطالت و تنبلی کوشا باشید
استفاده از تریلاکهانا برای مدیریت خشم
ذهن خود را مشاهده کنید، تعلق را رها کنید
فصل 5: با اهداف خود صادق باشیم
مشاهده ذهن به معنای پرورش ذهن نیست
وظیفه ما مشاهده ذهن است.
شناخت ذهن غنا بخشیدن به زندگیتان است.
بیوگرافی فرا آجام مانوپ آپاسامو

راهنمای دانلود کتاب ذهنت را خلاص کن

برای دانلود کتاب ذهنت را خلاص کن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ذهنت را خلاص کن
nazanin lakzaei
۱۳۹۹/۹/۲۱
💯بسیارخوب وعالی
Mahmoud Entezami
۱۳۹۹/۱۰/۱۹
کتاب بسیار خوبی برای کنترل خشم و افسردگی حاکم بر ذهن است
مصطفی رحیمی نژاد
۱۳۹۹/۸/۳
دوستانی که علاقه مند به یادگیری مدیتیشن هستند میتوانند از این کتاب استفاده کنند
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)
مدیریت ذهن، آموزش مراقبه درمانی، انرژی درمانی، مدیتیشن مراقبه، مراقبه، شناخت ذهن، قدرت ذهن، قدرت ذهن انسان، استفاده از قدرت ذهن، قدرت ذهن چیست، تحقیق در مورد قدرت ذهن، تکنیک های افزایش قدرت ذهن، تقویت ذهن، کنترل ذهن، مهارت­های ذهنی، قدرت فکر انسان، قدرت درون، مبارزه با افکار منفی، توانایی های ذهن، تمرین های مراقبه، تمرینات مدیتیشن و ذهن آگاهی، ذهن آگاهی، ذهن آگاهی چیست، فواید ذهن آگاهی، کتاب ذهن آگاهی، شناخت درمانی مبتنی بر ذهن آگاهی، تکنیک های عملی ذهن آگاهی، تکنیک ها و تمرین های مبتنی بر ذهن آگاهی، نظریه های ذهن آگاهی، انواع ذهن آگاهی، تکنیک های ذهن آگاهی، روش های ذهن آگاهی، تغییر زندگی، تمرکز حواس، تمرکز حواس چیست، تمرکز حواس یعنی چه، تقویت تمرکز حواس، تقویت تمرکز ذهن، تقویت تمرکز و توجه، روش هایی برای تمرکز حواس، راه هایی برای تمرکز حواس، روش هایی برای تمرکز ذهن، راه هایی برای تمرکز ذهن، راه هایی برای افزایش تمرکز حواس، راه حل هایی برای تمرکز حواس، گفته های بودا، گفته های از بودا، knowing your mind enriching your life، فرآجان مانوپ آپاسامو، Phra Ajahn Manop Uppasamo، کتاب ذهنت را بشناس و زندگیت را غنا ببخش