دانلود کتاب راهنمای جامع مدیریت ورزشی - جلد اول


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای جامع مدیریت ورزشی - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راهنمای جامع مدیریت ورزشی - جلد اول

کتاب راهنمای جامع مدیریت ورزشی - جلد اول، نوشته راسل هوی و ملینا ام. پرنت به ارائه تحقیقات نوین در مورد موضوعات اصلی مربوط به حوزه مدیریت ورزشی می‌پردازد و توسط اساتید مطرح مدیریت ورزشی از آسیا، اقیانوسیه، کانادا، نیوزلند، آمریکا، انگلستان و اروپا نگارش شده ‌است.

کتاب راهنمای جامع مدیریت ورزشی (The SAGE Handbook of Sport Management) به دو بخش تقسیم شده است، بخش اول که جنبه‌های اصلی مدیریت ورزشی را پوشش می‌دهد، اصول اولیه در مورد اینکه چگونه سازمان‌های ورزشی، رویدادها و برنامه‌ها اداره و مدیریت می‌شوند را شرح می‌دهد. بخش دوم چالش‌های عمده‌ای را که مدیران ورزشی با آن مواجه هستند را پوشش می‌دهد، چالش‌های عمومی که با سازمان‌های ورزشی، رویدادها و برنامه‌هایی در همه سطوح صنعت ورزش جهانی، از ورزش اجتماعی یا ورزش همگانی تا فدراسیون بین‌المللی و نهادهای حاکم روبرو هستند.

رویکرد پژوهشی محور کتاب حاضر که توسط راسل هوی (Russell Hoye) و ملینا ام پرنت (Millena M Parent) ارائه شده‌اند، یک منبع ضروری برای تمامی اهالی ورزش، به خصوص دانشجویان و اساتید این رشته دانشگاهی محسوب می‌گردد.

کتاب راهنمای جامع مدیریت ورزشی جلد اول به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

کتاب حاضر تمامی زمینه‌ها و گرایش‌های رشته مدیریت ورزشی را تحت پوشش قرار می‌دهد؛ بنابراین، مجموعه‌ای سودمند و جامع برای استفاده مدیران اجرایی در کلیه سطوح و تدریس دروس مختلف در همه گرایش‌های مدیریت ورزشی در سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است.

در بخشی از کتاب راهنمای جامع مدیریت ورزشی جلد اول می‌خوانیم:

بهترین و ساده‌ترین تعریفی که می‌توان از «توسعه ورزشی» ارائه داد عبارت از: «جذب بیشتر افراد برای انجام فعالیت‌های ورزشی بیشتر» است. با این حال، سادگی این تعریف، دشواری این وظیفه را در خود پنهان می‌کند. به رغم افزایش علاقه و سرمایه‌گذاری دولت در این زمینه در سطح بین‌المللی، میزان مشارکت ورزشی رشد کمی داشته و یا حتی کاهش ‌یافته و یا به حالت روبه‌زوال نیز رسیده است (نیکلسون، هوی و هالیهان، 2010).

دلایل این موضوع پیچیده است و می‌توان اینگونه استنباط کرد که تلاش‌هایی که در راستای توسعه ورزش انجام‌ شده است، منجر به کنترل روند کاهشی مشارکت گردیده است. با این وجود، هدف علم مدیریت ورزشی، ارائه مبانی نظری و تجربی برای توضیح چگونگی و چرایی قرار گرفتن مسائل در جای خود و در نهایت به عنوان وسیله‌ای برای ارائه راهکارهای مفید است. به این ترتیب، این فصل با نگاهی اجمالی به توسعه ورزش، چالش‌های آن و مسیرها و منابع نیل به آن می‌پردازد.

توسعه ورزشی چیست؟ از رویکرد صاحب‌نظران، توسعه ورزشی اساساً جذب ورزشکاران جدید و حفظ و پرورش ورزشکاران موجود است. البته ابزارهای عملی این کار، مستلزم تمرکز مستقیم بر ورزشکاران نیست، بلکه بسیاری برنامه‌های ضروری دیگر به دنبال توسعه و بهبود محیط ورزشی وجود دارند.

بنابراین توسعه ورزشی اغلب با مذاکره پیرامون دسترسی به امکانات، جذب مربیان و تقویت مهارت‌های آن‌ها، مدیران تیم آموزش، صدور مجوز برای مسئولین و داوران، هماهنگ کردن باشگاه‌ها، تأمین منابع مالی و غیره مرتبط است. در یک نگاه سطحی، این فعالیت‌ها ساده به نظر می‌آیند، اما طبق اظهارات افراد و نیروهای داوطلب که در حیطه این امور کار می‌کنند، این موضوع همان‌قدر که مدیریتی است، سیاسی هم هست.

 ۴۶۴ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-857196-4 

چاپ ۱۳۹۹: ۱۴۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۴۵۰۰ ت - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

بخش اول: اصول مدیریت ورزشی 
فصل 1: مدیریت ورزشی
فصل 2: حاکمیت ورزشی
فصل 3: مدیریت راهبردی
فصل 4: ساختار سازمانی
فصل 5: مدیریت منابع انسانی
فصل 6: رهبری در مدیریت ورزشی
فصل 7: فرهنگ‌سازمانی
فصل 8: مدیریت مالی
فصل 9: بازاریابی ورزشی
فصل 10: مدیریت عملکرد
بخش دوم: مسائل و چالش‌های مدیریت ورزشی
فصل 11: سیاست و خط‌مشی ورزشی
فصل 12: قانونمند کردن ورزش
فصل 13: توسعه ورزشی
فصل 14: ورزش برای دستیابی به توسعه و صلح
فصل 15: ارزیابی برنامه
واژه نامه
نمایه

راهنمای دانلود کتاب راهنمای جامع مدیریت ورزشی - جلد اول

برای دانلود کتاب راهنمای جامع مدیریت ورزشی - جلد اول و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راهنمای جامع مدیریت ورزشی - جلد اول

نظرات کتاب راهنمای جامع مدیریت ورزشی - جلد اول

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.