دانلود کتاب راه‌حل جایگزین: رویارویی با مشکل، بازیابی خویشتن و یافتن شادی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب راه‌حل جایگزین: رویارویی با مشکل، بازیابی خویشتن و یافتن شادی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راه‌حل جایگزین: رویارویی با مشکل، بازیابی خویشتن و یافتن شادی

کتاب راه‌حل جایگزین دربرگیرنده‌ی بینش‌های شخصی شریل سندبرگ (عضو هیئت مدیره و مدیر اجرایی فیس‌بوک) و تحقیقات دقیق و آگاهی‌بخش آدام گرانت در زمینه‌ی یافتن قدرت در مواجهه با مصیبت است. راه‌حل جایگزین از جمله پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز در سال ۲۰۱۷ است.

بعد از اینکه شریل سندبرگ (Sheryl Sandberg) با مرگ ناگهانی شوهرش مواجه شد، احساس می‌کرد که دیگر هیچ‌وقت خود و بچه‌هایش طعم واقعی لذت و شادی را نخواهند چشید. او این‌طور نوشت: «تهی بودم، یک پوچی بی‌انتها که قلب و سینه‌ام را پر کرده بود و قدرت تفکر و حتی نفس کشیدن را از من گرفته بود.» دوستش، آدام گرانت (Adam M Grant) که استاد رشته روان‌شناسی در دانشگاه وارتون بود، به او گفت بعد از تجربه‌ی حوادث کشنده و دردناک، می‌توان با برداشتن قدهایی متمرکز، دوباره به زندگی بازگشت. ما با مقدارِ از قبل مشخص‌شده و غیرقابل‌تغییرِ بازگشت‌پذیری متولد نشده‌ایم. بازگشت‌پذیری نوعی ماهیچه است که هرکسی می‌تواند آن را قوی و قوی‌تر کند.

از همان ابتدا لحظات دردناکی که شریل جسد همسرش، دیو گلدبرگ را کف سالن باشگاه پیدا کرد، او حرف‌های دلش را بازگو کرد و همچنین نگارش روزانه را شروع کرد تا اندوه شدید و تنهایی که هنگام خواب حس می‌کرد را بیان کند. اما کتاب راه‌حل‌جایگزین (Option B) از شکست شریل پا را فراتر گذاشت و به توضیح و بررسی بازه‌ی بسیار وسیعی از مردم پرداخت که بر سختی‌هایی مانند بیماری، از دست دادن شغل، تجاوزات جنسی، فجایع طبیعی و خشونتِ جنگ غلبه کرده‌اند. داستان‌های آن‌ها ظرفیت و پتانسل روح انسان را در استقامت و یافتن شادیِ دوباره ثابت کرد.

بازگشت‌پذیری از عمق وجود ما و نیز از حمایت‌های اطرافیان‌مان نشأت می‌گیرد. حتی بعد از تجربه‌ی ویرانگرترین رویدادها و حوادث، باز هم امکان رشدِ دوباره با یافتن معانی بسیار عمیق و به دست آوردن قدردانی‌های عمیق‌تر در زندگی‌مان وجود دارد. راه‌حل جایگزین نحوه‌ی کمک به دیگران در شرایط بحرانی، چگونگی همدردی با یکدیگر، بزرگ کردن بچه‌هایی قوی و ایجاد خانواده، جامعه و سازمانی برگشت‌پذیر را نشان می‌دهد. بسیاری از این درس‌ها و تجربیات را می‌توان در تلاش‌ها و تقلاهای روزانه به کار گرفت که ما را در مقابل هرچیزی که پیش‌روی‌مان قرار گرفته شجاع‌تر می‌کند.

دو هفته بعد از اینکه شریل همسرش را از دست داد، برای رفتن به جشن روز پدر آماده بود. او گریه‌کنان می‌گفت: «من دیوُ می‌خوام.» دوستش به او می‌گفت: «دیگه گزینه اول وجود نداره» و سپس به او قول داد که بیشترین راه‌حل‌های جایگزین را در اختیارش قرار دهد.

همه‌ی ما با بعضی از راه‌حل‌های جایگزین زندگی می‌کنیم. این کتاب به ما کمک خواهد کرد تا بیشترین جایگزین را بیابیم.

در بخشی از کتاب راه‌حل جایگزین می‌خوانیم:

همه‌ی ما با شکست سر و کار داریم: شکست کاری، شکست عشقی، شکست زندگی. سوال این نیست که آیا این موارد رخ خواهند داد، چون خواه ناخواه رخ می‌دهند و ما مجبوریم با آن‌ها روبرو شویم.

برگشت‌پذیری از اعماق درون‌مان و از حمایت‌های بیرونی نشأت می‌گیرد. از قدردانی از تمام چیزهای خوبی که در زندگی داریم، از پذیرش این اتفاقات. از نحوه برخورد ما با اندوه، و از پذیرفتن آن. گاهی اوقات کمتر از حد تصور کنترل خود را از دست دادیم. گاهی هم بیشتر از آن.

من یاد گرفتم که وقتی زندگی، ما را به پایین هل می‌دهد، باید دکمه را فشار دهیم، سقف را بشکنیم و دوباره نفس بکشیم.

 ۲۱۶ صفحه، ۹۷۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-461-037-7 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

درباره نویسندگان
مقدمه مترجم
درباره کتاب
مقدمه
فصل اول : نفس دوباره
فصل دوم: بیرون کردن فیل از اتاق
فصل سوم : قانون معجزه‌آسای دوستی
فصل چهارم: خود همدردی و اعتماد به نفس
فصل پنجم: جهش به سمت جلو؛ کسی که می‌شوم مرا در برخواهد گرفت
فصل ششم: باز پس گرفتن لذت و شادی
فصل هفتم: بزرگ کردن فرزندانی بازگشت‌پذیر
فصل هشتم: قدرت جمعی
فصل نهم: شکست و یادگیری
فصل دهم: عشق و خنده‌ی دوباره

راهنمای دانلود کتاب راه‌حل جایگزین: رویارویی با مشکل، بازیابی خویشتن و یافتن شادی

برای دانلود کتاب راه‌حل جایگزین: رویارویی با مشکل، بازیابی خویشتن و یافتن شادی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راه‌حل جایگزین: رویارویی با مشکل، بازیابی خویشتن و یافتن شادی
Reza Bigdeli
۱۳۹۷/۱۰/۴
خواندن سبک زندگی و روش‌های برخورد با مشکلات انسانهای بزرگ و موفق همیشه مفید است. خانم شریل یک زن بسیار موفق و جز تاثیرگذارترین انسان‌های قرن بیست و یکم محسوب می‌شود. از تمام نکاتی که در آینده کتاب بیان کرده استفاده کنیم
محمدرضا کاردان
۱۳۹۶/۸/۴
عالی
نفیسه نفسی
۱۳۹۶/۸/۳
خوبه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۲)